• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

KVELDSSTEVNE I LYDIGHET ONSDAG 6.JUNI 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Start våren med kurs i feltsøk! Fortsatt ledig pla…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

ALLE RESULTATER OG BILLEDGALLERI FRA UTSTILLINGEN …

AG og LP 26.- 27. mai 2001

Resultater BSBK off. LP- og AG stevne 26. og 27. mai 01.



Helgen 26. og 27. mai arrangerte BSBK igjen sitt årlige LP - AG stevne på Myrbø Dyresenter.

Lørdag var det lydighetstevne, og værgudene var denne gang med oss med sol nesten hele dagen. Under søndagens agilitystevne var ikke værgudene på vår side hele dagen, men det var opphold av og til og de fleste var blitt tørre da stevnet var over.

Ringleder lørdag var Alf Dirdal og ringsekretær søndag var Ronny Eeg Larsen.


Lydighetsprøver - Dommer Jan Odd-Geir Sørmarken

Klasse 1.

Nr. 1: Borgny Gelin med Engelsk setter LISA, 2. premie og 147,5 poeng.



Klasse 2.

Nr. 1: Nina Sæbye med Norsk buhund RONJA RØVERDATTER 1. premie og 178,5 poeng.

Nr. 2: Teresa Christensen med Border collie PEPSI 2. premie og 142 poeng.

Nr. 3: Hugo Langum med Schäferhund ASSIE QUEEN av KROHNÅS 2. premie og 140,5 poeng.

Nr. 4: Anne Karin Daae med Schäferhund YLVA 3. premie og 128 poeng.

Nr. 5: Rune Danielsen med blandingshund NALA 3. premie og 127 poeng.

 

Klasse Elite.

Nr. 1: Titti Hovig med Border collie SPINNING BROR 2. premie og 253,5 poeng.

 

 

Agility - Dommer Jan Odd-Geir Sørmarken

 

Klasse A-1. Standardtid: 62 sek.

Nr. 1: Line Coucheron med Parson jack russel terrier JACKPACK FLIRTY GIRL. Tid: 46.04. Feilpoeng: 0.

 

Klasse A-3. Standardtid: 44 sek.

Nr. 1: Nils (The king) Johannessen med Shetland sheepdog WESTERVÅGEN'S SUNNIVA TIL ASKVIÓR. Tid 35,67. Feilpoeng: 0. Cert.

Nr. 2: Trude Holmen med Shetland sheepdog SHARI PAT'S NEVER SAY NEVER. Tid: 41,63. Feilpoeng: 0.

Nr. 3: Vigdis Johannessen med Shetland sheepdog NACH LANCEYYA'S EVITA. Tid: 51.32. Feilpoeng: 12,32.

 

Klasse B-1. Standardtid: 62 sek.

Nr. 1: Merethe S. Mølholm med Golden retriever GOLDINA'S X-ELLENTE. Tid 52,88. Feilpoeng: 0.

Nr. 2: Tone Gjærum med Flat coated retriever TINTINI. Tid: 52,38. Feilpoeng: 10.

Nr. 3: Sissel Kvamme med Islandsk fårehund N UCH FRØYA HEIDUMHÆRE. Tid: 71,31 Feilpoeng: 14,31.

Nr. 4: Solrunn Ottesen med Collie langhår VARIOS CONCORDIA. Tid: 52,75. Feilpoeng: 15.

 

Klasse B-2. Standardtid: 51 sek.

Nr. 1: Anja Egge Larsen med Tervueren IRIS av VIKHOLMEN. Tid: 46,23. Feilpoeng: 0.

Nr. 2: Morten Holmen med Nova scotia d.t. retriever KRONEGÅRDEN'S FØRSTEVALG. Tid: 54.99. Feilpoeng: 3.99.

Nr. 3: Lisbeth hagen med Labrador retriever LABOREIRO'S FRYD OG GLEDE. Tid: 48,27. Feilpoeng: 5.

Nr. 4: Kine L- Brannan med Stor puddel SHARP DRESSED ORLANDO MAGIC. Tid: 49,34. Feilpoeng: 5.

 

Klasse B-3. Standardtid: 44 sek.

Nr. 1: Lena Holmen med Nova scotia d.t. retriever QUEEN MY IN SUNLIGHT. Tid: 50,45. Feilpoeng: 11,45.

Nr. 2: Jannicke Wilhelmsen med Collie Langhår CONFIDENT'S LE JARDIN. Tid: 66,61. Feilpoeng: 27,61.

 

Vi gratulerer !