• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder),…

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kve…

Jubileumsutstilling og valpeshow 1998

RESULTATER BSBK JUBILEUMSUTSTILLING 26.– 27. SEPT. 1998. BEST IN SHOW - Dommer: Rodi Hübenthal.


bis.gif

Old english sheepdog - N SF UCH NV-98 MISS WORLD A D ELBE-UMSTOMTAL
Eier: Anne Kari Wold, 5066 Hjellestad.


______________________________________________________________

 

 

2 Sankt Bernhardshund langhår - NORD UCH LUFFARS' KIT WALKER
Eier: Marius og Liv Turid Roe Hagen, 1914 Ytre Enebakk.

3 Chow chow - S N UCH SV-97 LAI-TROLL'S WARDEN CHICHO. Eier: Sonja Flaten, 7530 Meråker.

4 Skotsk terrier - N UCH RAGLAN RAINBOW. Eier: Randi Gote, 5019 Bergen.

5 Fransk bulldog - N UCH OTTOBYEN'S JEBULLIEN JETSAM. Eier: Heidi Lunde, 4056 Tananger.

 

Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Wera Hübenthal.

Se BIS 1.

2 Bearded collie - N UCH CERTIFIED CAUSING A COMMOTION. Eier: Merete L. Nydal, 5033 Fyllingsdalen.

3 Shetland Sheepdog - INT NORD DK UCH KBHV-95-96 NORDV-96 WOORWOOD HANDSOME FRONTRUNNER. Eier: Finn Helge Olsen, 3175 Ramnes.

4 Puli - N UCH ROSENHJORTH'S PU-SZØ IZOBEL. Eier: Anne Kari og Terje Wold, 5066 Hjellestad.

5 Briard - WOODLOOK'S X-QUISITE. Eier: Odd Steffen Garvik, 5444 Espevær.


Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Helge Lie.

Se BIS 2.

2 Newfoundlandshund - N DK UCH TESSMIRA'S FERNANDO. Eier: Åse Gunn Hjelmås, 5050 Nesttun.

3 Dvergschnauzer salt/pepper - ING-STA'S UMA-EMMIES ENKELKIND. Eier: Ingebjørg og Helge Meinich-Bache, 4056 Tananger.

4 Leonberger - N UCH SOLDRONNINGENS DONOVAN. Eier: Gerd Berge Nesbjørg, 5200 Os.

5 Dobermann - N UCH FALK vom NORDEN STAMM. Eier: Rolf Bruland, 4024 Stavanger.


Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Terry Thorn.

Se BIS 4.

2 Kerry blue terrier - NORD UCH SHYLOCH SYMPATHIE. Eier: Sissel A. Johansen, 4030 Hinna.

3 Airedale terrier - ELMINA'S SHOOTING STAR. Eier: Bjørn og Liv Berit Knutsson, 5200 Os.

4 Skye terrier - N S UCH FAIRSKY'SGINEVA'S. Eier: Nina Jorde, 5050 Nesttun.

5 Sealyham terrier - N UCH SEALY WEST'S CRACKER JACK. Eier: Eli Karin Larsen, 5031 Laksevåg.


Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Wera Hübenthal.

Se BIS 3.

2 Akita inu - ERIKÆ. Eier: Svein Erik Eriksen, 4070 Randaberg.

3 Japansk spisshund - NORD UCH EUV-97 KBHV-97 ANNIDORA'S JINSO COMING TO ME. Eier: Jostein Vemundsen, 4250 Kopervik.

4 Shiba inu - INT N S UCH NV-90 NORDV-94 EURV-97 KBHV-97 GLENDALIN AYAKO SAN
Eier: Christen Lang, 5035 Bergen-Sandviken.

5 Svensk lapphund - N UCH SABMEBÆNA NIEHKU. Eier: Berit Guddal, 5470 Rosendal.


Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Zena Thorn Andrews.

Dachshund langhår - N S UCH N VCH SIWOLLDA'S CHERIE. Eier: Robert og Cecilie Andersen, 5068 Flesland.

2 Dachshund strihår - LUNDEHAUGEN'S IMPRESSING TRYM. Eier: Annema Lund, 5088 Mjølkeråen.

3 Dalmatiner - N DK UCH DALMO'S KNYSNA. Eier: Heidi Price, 5215 Lysekloster.

4 Rhodesian ridgeback - KRISMIDT'S GANT MUKUNDI. Eier: Marit og Stig Nordaas, 5062 Bønes.

5 Basset hound - PLUTO. Eier: Morten Wenæs/ Randi Smidt-Sivertsen, 5017 Bergen.


Image3.gif

GRUPPE 7

Ingen hunder ble BIR.


Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Lorenz Pichard.

Labrador retriever - SURPRISING INDIANNA. Eier: Eva og Anne Mjelde, 5080 Eidsvåg i Åsane.

2 Golden retriever - N UCH JACKLINE'S B.B. KING. Eier: Monica og Frank Skjerping, 5065 Blomsterdalen.

3 Eng. springer spaniel - LAIBAN'S ROYAL OAK. Eier: Laila Dysjeland, 1412 Sofiemyr.

4 Flat coated retriever - HEMPTH'S MARCO. Eier: Kjell Nygård, 6770 Nordfjordeid.

5 Welsh springer spaniel - N UCH INU-GOYA LLANDTYSUL. Eier: Raymond Robinson, 5095 Ulset.


Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Leif Herman Wilberg.

Se BIS 5.

2 Toy puddel - TASMANA'S PRETEND I'M IN HEAVEN. Eier: Kari Madsen, 5500 Haugesund.

3 Tibetansk terrier - N UCH ZHAN DA DHIES ANN-A-KINE. Eier: Greta Underhaug, 5510 Vormedal.

4 Stor puddel - ONCE IN A BLUE MOON. Eier: Margrethe Hagenes, 5370 Fjell.

5 Mellompuddel - N UCH LINNIECROFT'S SCRAM. Eier: Linda Stolz Olsvik, 5030 Landås.


Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Hjørdis Espeland.

Afghansk mynde - NORD UCH GOLD'N COPPER NOTHING TO LOSE.
Eier: Wibekke Dale, 5300 Kleppestø.

2 Whippet - N UCH PER-MOBILE TENDER AND SLIM. Eier: Randi Robertstad, 5083 Øvre Ervik.

3 Irsk Ulvehund - N UCH MARGOT FONTEYN O'MARKSBAY. Eier: Knut Olav Wille, 5265 Ytre Arna.

4 Saluki - NORD UCH NV-96 AL FA'ILAH'S BALANDI. Eier: Grete og Mons Johansen, 5112 Rossland.

5 Italiensk mynde - MOVADO AMOROSO D'MONTE BELLO. Eier: Kristin Anita B. Engelsen, 5050 Nesttun.


BESTE AVLSKLASSE - Dommer: Terry Thorn.

Image4.gif Labrador retriever - N UCH SURPRISING CHRISTINA. Eier: Eva og Anne Mjelde, 5080 Eidsvåg.


BESTE OPPDRETTERKLASSE - Dommer: Zena Thorn Andrews.


Image4.gif Engelsk springer spaniel - KENNEL LAJBAN. Eier: Laila Dysjeland, 1412 Sofiemyr.

2 Newfoundlandshund - KENNEL TESSMIRA. Eier: Kirsten Stensund, 5050 Nesttun.

3 Labrador Retriever - KENNEL SURPRISING. Eier: Eva og Anne Mjelde, 5080 Eidsvåg i Åsane.


BESTE VETERAN - Dommer: Rodi Hübenthal.

Image4.gif St. Bernhardshund - NORD UCH LUFFARS' KIT WALKER. Eier: Marius og Liv Turid Hagen, 1914 Ytre Enebakk.

2 Shiba inu - INT N S UCH NV-90 NORDV-94 EURV-97 KBHV-97 GLENDALIN AYAKO SAN. Eier: Christen Lang, 5035 Bergen-Sandviken.

3 Dvergschnauzer sort/sølv - ARBEYBUFFELS SUSY AT ING-STA. Eier: Ingebjørg Meinich-Bache, 4056 Tananger.

4 Afghansk mynde - TAKE A LOOK AT ME. Eier: Annbjørg og Alf Bjerkvik, 5542 Karmsund.

5 Mellomschnauzer salt/pepper - N S UCH KBSG KBV WOW WOW'S ADONIS. Eier: Ranveig og Erik Vestnes, 4060 Kleppe.

 

27. SEPTEMBER - BRACEKLASSE - VALPER


1 Greyhound - JET'S SNAKE IN THE GRASS og JET'S SNAKE CHARMER - Handler: Liv Aastvedt, 5083 Øvre Ervik.

2 Newfoundlandshund FERRYLANDS JAZZ POLICE og FERRYLANDS JUBELEE JAM JOSEPHINE - Handler: Trude Otterhei, 5050 Nesttun.


BRACEKLASSE - HUNDER


1 Bearded Collie N UCH CERTIFIED CAUSING A COMMOTION og CONFIDENT'S PRIDE AND T BOB JOY - Handler: Merete L. Nydal, 5033 Fyllingsdalen.

2 Dachshund strihår LUNDEHAUGENS IMPRESSING TRYM og N S UCH N J(H) CH SEIDEMANN'S LEA - Handler: Anne Karin Askeland, 5071 Loddefjord.

3 Cocker spaniel SHEERCLEVER PREETENDER og MAINEL'S SUPRIME SYMPHONY - Handler: Kristin S. Handeland, 4344 Kvernaland.

4 Newfoundlandshund N FIN UCH TWILLIN GATE SILVERMOON og TWILLIN GATE ULYSSES - Handler: Irene Donné, 5031 Laksevåg.

5 Eng. springer spaniel BOBWHITE'S EXCELSIOR og N UCH LAIBAN'S ROYAL OAK - Handler: Laila Dysjeland, 1412 Sofiemyr.


27. SEPTEMBER - VESTLANDS-BIS - 1998


Newfoundlandshund TAI'S CHOW DEJA VU - Eier: Monica og Rune Mæland, 5066 Hjellestad.

2 Cocker spaniel MAINEL'S SUPRIME SUMPHONY - Eier: Kristin S. Handeland, 4344 Kvernaland.

3 Flat coated retriever MEMPTH'S MARCO - Eier: Thor A. Jacobsen, 4030 Hinna.

4 Dachshund langhår INT N S (V) UCH SIWOLLDAS Y-ME-BE - Eier: Sissel Sten, 5047 Fana.

 


27. SEPTEMBER - BESTE VALP IN SHOW


bisvalp.gif Amerikansk cocker spaniel MORIZETTE DENNIS THE MENACE
Eier:Linda Husebø, 4048 Hafrsfjord.

2. St. bernhardsh.langhår TOFFE LOFFE'S ALOA AIDA - Eier: Anne Britt og Jan Erik Tangen, 2090 Hurdal.

3 Dalmatiner SPOTNIK'S RED RIVER - Eier: Tor Arild Dirdal, 5520 Sveio.

4 Tervueren FRESVIKBYGDA'S BRIGTH BENITA DANCER - Eier: Mona Larsen, 5400 Stord.

5 Mellom puddel MARIELLE PRIMCESS NANCY - Eier: Magne Halsteinsen, 5046 Rådal.



GRUPPE 1

gruppevalp.gif Se BIS 4.

2 Shetland sheepdog NLUNDECOCK'S KNOCKING-SHOP - Eier: Norunn Jakobsen, 5167 Ostereidet.

3 Collie langhår VESTTUNS CHARMING GOLDEN CINDY - Eier: Anita og Terje Martinsen, 5046 Rådal.

4 Groenendael KANJA KEISERINNE AV VIKHOLMEN - Eier: Ada og Even Hagland, 5050 Nesttun.


GRUPPE 2

gruppevalp.gif Se BIS 2.

2 Bullmastiff BULLEBO'S DIXILAND DIRTY DIXON - Eier: Laila Bratland, 5050 Nesttun.

3 Newfoundlandshund FERRYLAND'S JUBELEE JAM JOSEPHINE - Eier: I. & J. Donné / Kristi Gundersen, 5120 Manger.

4 Dvergschnauzer s/s ING-STA'S YOUNG MINNIE - Eier: Frode og Laila Haugsøen, 5035 Bergen-Sandviken.

5 Engelsk bulldog CHAMP-BULL'S CLIVIA - Eier: Else Bjånes og Stefan Løvaas, 5033 Fyllingsdalen.

 

GRUPPE 3

gruppevalp.gif Norfolk terrier PONDURAS GUZZI - Eier: Mona Rita Breivik, 5220 Hagavik.

2 West highland white BARONESSA BONITA - Eier: Nina Thorbjørnsen, 5240 Valestrandfossen.

3 Bull terrier ENOVEN'S AS GOOD AS GOLD - Eier: Jorunn Underhaug, 5627 Jondal.

4 Cairn terrier BIRSELAW - Eier: Atle Fjæreide, 5353 Straume.

5 Norwich terrier TEALEAF'S AMERICAN CHILI - Eier: Marina Willemos, 6820 Flekke.


GRUPPE 5

gruppevalp.gif Shiba inu UTSUKUSHII av ENERHAUGEN - Eier: Christen Lang, 5035 Bergen-Sandviken

2 Poeranian SCARLET BEAUTY'S HONEY MOON - Eier: Britt Christiansen, 5031 Laksevåg.

3 Grønlandshund KINOQ av TASERMIUT - Eier: Tarle Bjørndal, 5110 Frekhaug.


GRUPPE 6/4

gruppevalp.gif Se BIS 3.

2 Rhodesian ridgeback CARAEN AFRI ROXY - Eier: Donna Huglen, 5413 Huglo.

3 Dachshund strihår CJ BARONESSEN KATHARINA VON BAYERN - Eier: Sigrun & Ulf Furnesvik, 5086 Salhus.


GRUPPE 7

gruppevalp.gif Gordon setter BERNARD - Eier: Bianca Lund og Sergei Moor, 5017 Bergen.

 


GRUPPE 8

gruppevalp.gif Se BIS 1.


2 Golden retriever GOLDINA'S SNOW AND FIRE - Eier: Berit Maurstad, 5062 Bønes.

3 Eng. springer spaniel LAIBAN'S SOUL BROTHER - Eier: Laila Dysjeland, 1412 Sofiemyr.

4 Labrador retriever LABCAS AMACING ODIN - Eier: Gunn Gjellestad, 5520 Sveio.

5 Curly coated retriever RINGLETS BLOWING WIND - Eier: Marianne og Anthony Dunne, 0566 Oslo.


GRUPPE 9

gruppevalp.gif Se BIS 5.

2 Cavalier King Ch.sp. JØRSI'S JUBEL LADY - Eier: Helene Nordvik, 5049 Sandsli.

3 Shih tzu DANILOS JUNIOR VERITIUS - Eier: Vigdis Monsen, 5079 Olsvik.

4 Bichon frise CINDY - Eier: Ronny Rong, 5300 Kleppestø.

5 Tibetansk spaniel ABAKAHN'S LORD - Eier: Kitty Markhus, 5062 Bønes.


GRUPPE 10

gruppevalp.gif Podenco ibicenco k. BEE DJEI'S AMELA - Eier: Iris Dagsland, 5574 Skjoldastraumen.

2 Greyhound JET'S SNAKE IN THE GRASS - Eier: Bente Johannessen, 5031 Laksevåg.

3 Italiensk mynde MOVADO BARONIA EL SUPERIONE - Eier: Kristin Anita B. Engelsen, 5050 Nesttun.

4 Whippet INCARVILL'S QUICK SILVER - Eier: Magne Blokkhus, 5043 Hop.

 

vi gratulerer samtlige!