• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder),…

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kve…

Utstilling, LP og valpeshow 10. - 11. okt. 2015

RESULTATER BSBK UTSTILLING 10. - 11. OKT. 2015. BEST IN SHOW - Dommer: Joyce Crowford Manton, Irland

Golden Retriever - N UCH SE U (U)CH NV-14 NORDV-14 FENWOOD ELLES BELLES.

Eier: Laila M. Otterstad, Fana.

 

bis.gif

best in show

_______________________________________________________________

 

billedgalleri.................

 

2. Shetland Sheepdog - INT NORD SE UCH NORDV-9-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 JAPARO EYE OF THE STORM Eier: Finn Helge Olsen / Mr. J og Mrs. M Nixon, Sandnes.

3. Lhasa Apso - INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14 STRINGS VELOUR IN BLACK TO MATRIX. Eier: Birgitte Sperle, Steinberg.

4.Rhodesian Ridgeback - KANGELANI'S PIECE OF ART. Eier: Marit Hjartøy, Stavanger.

 

Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Gunilla Skallman, Sverige.

Se BIS 2

2. Bearded Collie - BOUND-TO-BOUNCE MISTY Eier: Elsa Marie Hagen, Fjell.

3.Collie Korthåret- N UCH ALERTNESS INVINCIBILITY. Eier: Mona Jacobsen, Nyborg.

4. Belgisk Fårehund Groenendael - C.I.E. N DK UCH JWW-10 DKV-11 NORDV-11 NV-11 FIV-13 HEV-13 DUSTIN DREAM av VIKHOLMEN. Eier: Ada Ekeland / Even Hagland, Nesttun.

 

Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Gunilla Skallman, Sverige.

Pyreneerhund - N UCH ANU. Eier: Heidi Strømø, Haugesund.

2. Schnauzer Sort - C.I.B. ISCH RW-13 NLW-15 BLACK STANDARD ABUT A BOY. Eier: Hilda Bjork Fridriksdottir, Island.

3. St. Bernhardshund Langhåret - N SE UCH NV-12-13 NV-14 DREAMER DE LA VALLES DE L'HOGMIAU Eier: Katarina Elin Helland Andersen, Hauglandshella.

4. Berner Sennenhund - NELLYVILL'S LONDON CALLING. Eier: Britt-Mari Tveit, Kleppestø.

 

Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Des Manton, Irland.

Norfolk Terrier - NORDJV-14 NJV-14 ADORABEL LOVE IS IN THE AIR. Eier: Jan Thorén, Blomsterdalen.

2. Border Terrier - NJV-14 NORDJV-14 N UCH BRUMBERHILL BRENNA. Eier: Per Iversen, Oslo.

3. Jack Russell Terrier - KONSTANSIANA'S I AM GARP. Eier: Helga Hatlestad, Nesttun.

4. Sky Terrier - INT NORD FI UCH NORDJV-10 NV-11-13 DKV-11 GLENNTAN THE GOODBYE GIRL. Eier: Trond Storsveen, Oslo.

 

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Svein Bjarne Helgesen, Norge.

Eurasier - NJV-11 N UCH REDLANCE'S KERA. Eier: Nina Sæbye / Anders Vaage, Olsvik.

2.Shiba - ØLENSKJOLD'S RAISE YOUR GLASS. Eier: Randi Eide, Glesvær.

3. Basenji - ASHIKIS HOT DEAMA IN RIO. Eier: Eva Kristin Tveit, Nesttun.

4. Japansk Spisshund - JAMASTI'S GREAT LITTLE STAR OF DIOR. Eier: Marianne Zachariassen, Bergen.

 

Image3.gif

GRUPPE 6 - Dommer: Joyce Crowford Manton, Irland.

Se BIS 4

2. Dalmatiner - N UCH SHOSPOT'S YOGA. Eier: Shona Nedungadi.

3. Basset Hound - N VCH N UCH LULUBELLE'S FANCY FACE. Eier: Siv Tvilde, Alversund.

4. Bayersk Viltsporhund - BØJENTAN'S BONNIE. Eier: Jostein Meland, Årbakka.

 

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Svein Bjarne Helgesen, Norge.

Se BIS 1

2. Cocker Spaniel - TWIN PEAK'S AND THE WINNER IS. Eier: Lilly Ann Birkeland Aarra, Eikelandsosen.

3. Flat Coates Retriever - HEMPTH'S BELLA. Eier: Thor Arvid Jakobsen, Stavanger.

4.Labrador Retriever - N UCH SURPRISING'S HEATHER. Eier: Eva Mjelde, Eidsvåg i Åsane.


Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Modwena Johnston, Irland.

Se BIS 3

2. Toy Puddel - N SE UCH NJV-12 NV-14 EVAK'S DRESS CODE. Eier: Margrethe Toubro, Fjell.

3. Pekingeser - N DK SE UCH EL'MAMBEE'S COLD PLAY Eier: Brit Varhaug, Bryne.

4. Malteser - JWW-14 ISLANDSSILFURS IN LOVING MEMORY. Eier: Svava Arnorsdottir, Island.

 

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Des Manton, Irland.

Greyhound - NJV-14 NORDJV-14 JET'S LEAVING ME BREATHLESS. Eier: Liv M. Aastvedt, Øvre Ervik.

2. Whippet - PER MOBILE EARLY BIRD. Eier: Elisabeth Halvorsen, Nyborg.

3. Afghansk Mynde - NIGHTMARE BEFORE CHRISTMAS. Eier: Svava Arnorsdottir, Island.

 

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Joyce Crowford Manton, Irland.

Image4.gif Cocker Spaniel - NORD UCH NV-10 SEVV-15 MERRY COCKTAILS MELODY MAKER. Eier: Lilly Ann Birkeland Aarra, Eikelandsosen.

2. Engelsk Bulldog - NORD RO DK UCH FIV-13 JOFRO-BULLS MYLADY. Eier: Jorunn Rosander, Åsgårdstrand.

3.
Rhodesian Ridgeback - INT NORD EE LET UCH NORDV-08 FINV-08 NV-10-11 KANGELANI'S GENTLE THANZI BY CLAY. Eier: Marit Hjartøy, Stavanger.

4. Flat Coated Retriever - N UCH KBHVV-14 SUKKERTOPPEN'S BERENIKE. Eier: Tove Anette Håkull, Egersund.

 

BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Joyce Crowford Manton, Irland.

Image4.gif Shetland Sheepdog - INT NORD SE UCH NORDV-9-11 SE DK FI HE V-11 WW-10-11 KBHV-10 NVV-14 JAPARO EYE OF THE STORM Eier: Finn Helge Olsen / Mr. J og Mrs. M Nixon, Sandnes.

2. Lhasa Apso - INT NORD FI UCH NVV-13 DKVV-14 NORDVV-14 STRINGS VELOUR IN BLACK TO MATRIX. Eier: Birgitte Sperle, Steinberg.

3. Chihuahua Korthåret - CHITITSIAS MAGIC WOMEN. Eier: Marianne Ølheim Raknes, Frekhaug.

4.Bearded Collie - N UCH T-BOB'S BEONCE IN BROWN SUGAR. Eier: Merete Løbrot Nydal, Kalandseidet.

 

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG dommer: laurent pichard

Image4.gif KENNEL PRICE-SPOT, Dalmatiner, Heidi Price, Silje Paulsen, Nordre Toten.

 

OPPDRETTERKLASSE SØNDAG - dommer: steve hall

(Ingen)

 

LYDIGHETSPRØVER - dommer: Jan Odd-Geir Sørmarken, Norge

KLASSE 1
Image4.gif 177,5 p - Rønnaug Nesheim m/  Doubleuse Frances Bulwark.

KLASSE 2

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie

KLASSE 3

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE ELITE
Det var ingen deltagere i denne klassen.

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Des Manton, Irland.

Whippet - SIPREX RAMONA. Eier: Mona Keyser, Fyllingsdalen.

2. Briard - MONT DE VALER O YOUNG GLORY. Eier: Beate Midtun, Nesttun.

3. Dalmatiner - PRICE-SPOT'S HOPE AND GLORY. Eier: Martine Guttormsen, Bergen.

4. Mellompuddel - NUTLEE CANDY FOR MR JONES. Eier: Siri Knutsen / Janne Evertsen, Stavanger.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Gunilla Skallman, Sverige.

Se BIS 2.

2. Shetland Sheepdog - BELMARA'S STREET SMART. Eier: Maria Kristiansen, Sveio.

3.Bearded Collie - ALISTAIR'S YO MAN WHAT'S UP. Eier: Janet Longberg, Bergen.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Gunilla Skallman, Sverige.

Berner Sennenhund - BERNERLUNDENS INCREDIBLE. Eier: Nina Bless, Blomsterdalen.

2. Pyreneerhund - BAM-BELLAS LADY LIBERTY Eier: Tone Høines Huus, Skudeneshavn.

3. St. Bernhardshund Langhåret - DEIN HARDS QUEEN OF HEARTS. Eier: Solgunn Pettersen, Rong.

4. Riesenschnauzer Sort - STORMVIND'S C-HAVDE. Eier: Wenche Martinsen, Brumunddal.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Des Manton, Irland.

Cairn Terrier - PASSA PÅ THEATHRE OF DREAMS NINNI. Eier: Tord Halsør, Nyborg.

2.Staffordshire Bull Terrier - VEGASTAFFS BE A STAR. Eier: Camilla Bjerkan Sanner, Lørenskog.

3. Border Terrier - TERRAMIRANDOS TUSSILAGO. Eier: Irene Dyngeland, Sandsli.

4.West Higland White Terrier - SWEET WESTIE'S AMADO ANDRES. Eier: Liv Kristoffersen, Eidfjord.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Svein Bjarne Helgesen, Norge

Chow Chow - RHYTZO IT'S REAL HAPPYNESS. Eier: Ronald Bjerkan, Mjøndalen.

2. Pomeranian - POM-CLASSIC PEARL FASHION. Eier: May-Britt Haugland, Manger.

3. Shiba - UMIHANA OG AV ENERHAUGEN. Eier: Jorunn Kvalheim, Bergen.

4. Eurasier - BEARCUB'S INGRID. Eier: Janne Dale Angeltveit, Fjell.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/7 - VALP - Dommer: Joyce Crowford Manton, Irland.

Se BIS 3.

2. Rhodesian Ridgeback - AMAGEBE'S TAKATIFU THIMBA. Eier: Martine Guttormsen.

3. Kleiner Münsterlander - WILDBACKBERGER FLAX. Eier: Bente Fjeldstad, Nesttun.

4. Grand Basset Griffon Vendeen - BRØLEHAUGENS BILLIE. Eier: Anne Lise Soleide, Rådal.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer: Svein Bjarne Helgesen, Norge.

Golden Retriever - VESTAFJELL'S ELLES DADDY'S BOY. Eier: Laila M. Otterstad, Fana.

2. Engelsk Springer Spaniel - ZELFAS BATMAN. Eier: Laila Irene Røneid, Årdalstangen.

3. Portugisisk Vannhund - HEIMLY'S PORTIS MR CAPTEIN ZAPPA. Eier: Marion Valsvik, Skulstadmo.

4. Cocker Spaniel - WEST SIDE STORY'S GO FOR GOLD. Eier: Tove Bergsvåg Aase, Eikelandsosen.


gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Modwena Johnston, Irland.

Se BIS 4.

2. Pekingeser - EL'MAMBEE'S GOT THE LOOK Eier: Brit Varhaug, Bryne.

3. Mops - TURI'S LITTLE LION'S BIANCA. Eier: Mona J. Paulsen, Kleppestø.

4. Chihuahua Korthåret - CHIDELIA GHETTO SUPERSTAR. Eier: Lene Nordås Kalleklev, Søreidgrend.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Des Manton, Irland.

Se BIS 1

2. Greyhound - EPIC NONCHALANT. Eier: Linda Vabø, Rådal.

 

vår hovedsponsor:

 

royal_canin_farge.jpg

 

vi gratulerer samtlige!