• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Årsmøte 2018 avholdes tirsdag den 13. mars 2018 kl 19:00

Vårt populære kurs i feltsøk klar for påmelding! Benytt sjansen!

Lydighetstreningen hver onsdag fra kl 19:00 på Stend.

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Årsmøte 2018 avholdes tirsdag den 13. mars 2018 kl…

Vårt populære kurs i feltsøk klar for påmelding! B…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Utstilling, LP og valpeshow 11.- 12. okt. 2003

RESULTATER BSBK UTSTILLING 11.- 12. OKT. 2003. BEST IN SHOW - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.

BEST IN SHOW

Dalmatiner - N UCH NV-02 DALMO'S XANADU.
Eier: Marianne Fyhn og Heidi Price, 7021 Trondheim.
______________________________

BILDEGALLERI....


2. Golden retriever - N UCH NV-00-01 NORDV-02 JAKO'S TEMPTATION. Eier: Britt H. og Jarle Koldal, 5640 Eikelandsosen.

3. Australsk terrier - HÄRKMOEN'S U-NOUGAT. Eier: Anette Kalleklev og Bjørn Evjen, 5574 Skjold.

4. Pomeranian - N S UCH NV-02 POM-CLASSIC RAINBOW RIDER. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

5. Schipperke - INT NORD VDH FIN UCH VV98 NV-95-96-97-99-01-02 SV-97-01 BERLIN SGR-97 LITTLE NORWAY'S ISTO. Eier: Jorunn Pedersen og Helge Orbekk, 5251 Søreidgrend.

 

Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Tore Fossum, Norge.

SE BIS 5.

2. Shetland sheepdog - INT NORD UCH SUNBORNE TIP TOP TRIC TRACK. Eier: Ingrid og Jan Johansen, 1640 Råde.

3. Collie Langhår - N UCH BEAUTYCOLL'S HAPPY GO LUCKY. Eier: Rebecca Løseth, 5215 Lysekloster.

4. Bearded collie - INT NORD UCH CERTIFIED CAUSING A COMMOTION. Eier: Merete L. Nydal, 5227 Nesttun.

5. Old eng. sheepdog - N DK UCH NORDUV-02 AN KA WO'S CE-PU MILLENIUMS EVENT. Eier: Anne Kari Wold, 5258 Hjellestad.

 

Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Conny Byström, Sverige.

Great Japanese Dog - INTER VIVOS TOBY. Eier: Gustav Olav Rogde, 5541 Kolnes.

2. Newfoundlandshund - BLACK BEAUTY GIRL. Eier Karin Stave, 6100 Volda.

3. Shar Pei - C-G MAI LI. Eier: Brit og Tor Inge Ødegård, 4306 Sandnes.

4. Boxer - ELKASU ENTERNAL FLAME. Eier: Ove Nilsen, 4270 Åkrehamn.

5. Dvergschnauzer Sort &Sølv  - RUBY RED ALLA KAISI. Eier: Jorunn Karin Rostrup, 4050 Sola.

 

Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Carl-Gunnar Stafberg, Sverige.

Se BIS 3.

2. Manchester terrier - NORDV-02 RENN CHESTERS FANCY RIVER DANCE. Eier: Grete og Jan Bertelsen, 4150 Rennesøy.

3. West highland white terrier - N UCH BELLEVUE PRECIOUS TINA. Eier: Aina Ekornrud, 5576 Øvre Vats.

4. Cairn terrier - N UCH ROTTRIVER'S WALK BY MY SIDE. Eier: Geir og Lillian Stuldalen, 3535 Krøderen.

5. Norwich terrier - N UCH FLATMOEN'S APOLLON. Eier: Anne Lise Erga, 4327 Sandnes.

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Tore Fossum, Norge.

Se BIS 4.

2. Shiba - N UCH CHIYOMARU av ENERHAUGEN. Eier: Einar Haavik, 5784 Øvre Eidjord.

3. Japansk spissund - COLEISHA YUKO WITH LOVE. Eier: Hanne Ånensen og Bernt Winum, 4340 Bryne.

4. Keeshond - SJØBOFFENS BLOWING IN THE WIND. Eier: Gisle Kopperdal, 5568 Vikebygd.

5. Norsk Buhund - KIMURA'S ANNA. Eier: Gunnar Halleraker, 5550 Sveio.

Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Carl-Gunnar Stafberg, Sverige.

Se BIS 1.

2. Bayersk viltsporhund - REX. Eier: Oddvin Ringstad, 6993 Høyanger.

3. Dachshund langhår - HULTÄNGEN'S PETER FONDA. Eier: Hans Tore Eide, 5200 Os.

4. Rhodesian ridgeback - MASITHELA'S IRRESISTIBLE CHANGO. Eier: Marit Hjartøy og Tonje Torkelsen, 4314 Sandnes.

5. Dachshund strihår - INT NORD UCH LUNDEHAUGEN'S IMPRESSING TRYM. Eier: Annema Lund, 5878 Bergen.

Image3.gif

GRUPPE 7 - Dommer: Tore Fossum, Norge.

Weimaraner korthåret - NORDV-02 OAKENSHIELD av BJØNNSTEG. Eier: Tom O. Stendal, 5685 Uggdal.

 

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Per Iversen, Norge.

Se BIS 2.

2. Labrador retriever - N UCH NV-02 NORDV-02 SURPRISING'S LOUISA. Eier: Eva og Anne Mjelde, 5105 Eidsvåg i Åsane.

3. Flat coated retriever - N UCH KBHW-98-99 SV-99 CACI'S HELL OF A LOT . Eier: Elin Tyrihjell, 1960 Løken.

4. Engelsk springer spaniel - N DK NORD UCH S(U)CH NOEDV- ADAMANT'S BRILLIANT CHANCE. Eier: Stig A. Kjellevold og Frank Bjerklund, 3178 Våle.

5. Cocker spaniel - N UCH CLAUDETTE INCH BY INCH. Eier: Kristin Handeland, 4355 Kverneland.

Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Conny Byström, Sverige.

Bichon frise - INT NORD UCH KBHW-96 LARDELLA'S AMARY'LLIS. Eier: Wenche Johnsen, 3173 Vear.

2. Mops - N UCH KLEHAUGENS JOHANNES. Eier: Irene Meland, 5355 Knarrevik.

3. Tibetansk spaniel - YOTISHA'S KID BROTHER. Eier: Aud Hestvik, 6983 Kvammen.

4. Toy puddel - N UCH SOLNES BOOGIE DANCER. Eier: Inger-Lise Kvist, 5132 Nyborg.

5. Papillon - RABIOSO'S BEN REDDIK SJEIK FY FASAN. Eier: Sølvi Nesse og Kurt Vågenes, 5357 Fjell.

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Per Iversen, Norge.

Borzoi - N UCH LE SPHINX E'ZATYR. Eier: Bjørg Valen og Nina H. Pettersen, 5035 Bergen.

2. Afghansk mynde - INT NORD UCH GOLD' COPPER NEW YORK. Eier: Tor K. og Ingunn Hustøl, 4026 Stavanger.

3. Skotsk hjortehund - N UCH MAGIC HUNTER'S DR ALBERT. Eier: Ane Lid Lerheim og Brit Sørum, 5232 Paradis.

4. Saluki - N S UCH DIVA'S TOUCH BOOM BOOM. Eier: Karianne Ø. Bruland, 5300 Kleppestø.

5. Irsk ulvehund - Mc'KENZIE'S BALLINALEE. Eier: Anne Mette Mikkelsen, 5265 Ytre Arna.

Image4.gif BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.

Dalmatiner -  SVOLVÆRGEITA'S PACO RABANNE. Eier: Lisbeth og Egil Iversen, 5382 Skogsvåg.

2. Engelsk springer spaniel - N DK NORD UCH S(U)CH NOEDV- ADAMANT'S BRILLIANT CHANCE. Eier: Stig A. Kjellevold og Frank Bjerklund, 3178 Våle.

3. Dachshund langhår - IAWATA DIABLO. Eier: Tor-Henrich Ramstad, 5073 Bergen.

4. Labrador retriever - KLUNGERHAUGEN'S KNERTEN. Eier: Hilde Lyngstad, 5200 Os.

5. Whippet - N S UCH DIVA'S TOUCH BOOM BOOM. Eier: Karianne Ø. Bruland, 5300 Kleppestø.

Image4.gif BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.

Schipperke - INT NORD VDH FIN UCH VV98 NV-95-96-97-99-01-02 SV-97-01 BERLIN SGR-97 LITTLE NORWAY'S ISTO. Eier: Jorunn Pedersen og Helge Orbekk, 5251 Søreidgrend.

2. Papillon -  N S UCH NORDV-98 NV-99-00-02 GOLDEN LEAFS ARCHIE. Eier: Olga Engebretsen, 2160 Vormsund.

3. Collie langhår - VARIO'S BLACK BUDDHA. Eier: Marianne Kalvenes og Egil Aardal, 5264 Garnes.

4. Bearded collie - INT NORD UCH CONFIDENT'S CAUSING A COMMOTION. Eier: Merete L. Nydal, 5227 Nesttun.

5. Bichon frise - INT NORD UCH KBHW-96 LARDELLA'S AMARY'LLIS. Eier: Wenche Johnsen, 3173 Vear.

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG

Image4.gif KENNEL INSPIRATIONS, Flat coated retriever, Lars Nilsson, Sverige.

AVLSKLASSE SØNDAG

Image4.gif Bearded Collie, Certfied Causing A Commotion, Merete L. Nydal, 5227 Nesttun.


OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

Image4.gif KENNEL KLEHAUGEN, Mops, Anette Grønnestad 5567 Skjoldastraumen.


LYDIGHETSPRØVER - Dommer: Elin Dahl.


KLASSE 1

Image4.gif 195,5p - Irene Børresen, 4025 Stavanger, m/ Tervuenen, N DK UCH V-Astrakan Fravita Solo.

2. 191p - Audhild Mæland, 4018 Stavanger,  m/ Dvergschnauzer S&S, Bobsey Raketten.

3. 181p - Inger Berit Olsen, 6988 Askvoll, m/ Amerikansk cocker spaniel, Collcock's Serratia.

4. 177p - John Tore Mellingen, 5019 Bergen, m/ Dobermann, NORDV-02 Doberpride's Black Harakhan Zindie.

5. 176p - Tove Sæle og Håkon S. Rong, 5336 Tjeldstø, m/ Shetland sheepdog, Tunmark's Dirty Harry.

6. 173,5p - Tone Gjærum, 5134 Flaktveit, m/ Flat coated retriever, Tintini.

7. 173p - Maria Tveiten, 5152 Bønes, m/ Irsk setter, Ira.

8. 169,5p - Pia Marie Øxnevad, 4046 Hafrsfjord, m/ Cav. king charles spaniel, Tibarna's Impressive Dream Of Lahna.

9. 167p - Hege A. Botnen, 5951 Brekke, m/ Berner Sennenhund, Fanaberner'ns Mika Martell-A.

10. 166,5p - Karin og Olav Oldervik, 5914 Isdalstø, m/ Australsk Shepherd, Skogtrollet's 2 Madam Mistral.

KLASSE 2

Image4.gif 169p.- Ann Christin Sjøtun, 5253 Sandsli, m/ Welsh corgi pembroke, N Uch Maxi's C-Wicky.

2. 155,5p.- Ann Christin Sjøtun, 5253 Sandsli, m/ Welsh corgi pembroke, Borgatun's Fit for fight.

KLASSE 3

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE ELITE

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.bis1_valp_03.jpg

Lhasa apso - PANAPHIA'S KENZO BY MIDNIGHT. Eier: Morten Sterri og Eli Pedersen, 4275 Sævlandsvik.

2. Am. staffordshire terrier - RIOCHA'S SODAPOP. Eier: Kenneth Landaas, 5134 Flaktveit.

3. Irsk ulvehund - MAGH ITHA'S CLEOPATRA. Eier: Kjetil og Therece Totland, 5680 Tysnes.

4. Curly coated retriever - VESTCURLS DARWIN. Eier: Gerd Bolstad, 5200 Os.

5. Engelsk setter - JENTEFJELLETS BACKE. Eier: Bjørn Klokkeide og Kari Jaobsen, 4016 Stavanger.


gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Tore Fossum, Norge.


Puli - ROSENHJORTH'S COLOURED HECTOR. Eier: Leif Ragnar Hjorth, 1606 Fredrikstad.

2. Shetland sheepdog - MONTBLOSSOM'S ANGEL GIRL AMY. Eier: Margot K. Aanes, 5355 Knarrevik.

3. Collie langhår - VESTTUN'S IKAROS A DREAM SILVER. Eier: Eldbjørg og Terje Navdal, 5207 Søfteland.

4. Schäferhund - VIEGÅRDENS SHIBA. Eier: Camilla Askevold, 5244 Fana.

5. Welsh corgi cardigan - ALL TRADE HOT CHILLI. Eier: Torill Norheim og Ingrid P. Ohm, 5600 Nordheimsund.

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Conny Byström, SverigE.


Rottweiler - AROYAL ABRAXAS. Eier: Hilde Gramstad, 5537 Haugesund.

2. Newfoundlandshund - FERRYLAND'S OPERA VALENTINA. Eier: Johnny og Irene Donné, 5229 Kalandseidet.

3. Schnauzer S&P - KEYNOTE'S AMAZING TROMBONE. Eier: Unn Kristin Hauglum, 5151 Straumsgrend.

4. Dvergschnauzer S&P - NIMBLE ZTORM MOVING UP. Eier: Kenneth Holm o Kristine Henning, 5179 Godvik.

5. Affenpinscher - LAROUSSU'S KRAMGO. Eier: Helge og Ingebjørg Meinich-Bache, 4056 Tananger.

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Carl-Gunnar Stafberg, Sverige.


Se BIS 2.

2. Cairn terrier - ACTION CLASS RIGHT HOOK SANTOS. Eier: Solveig L. Nilsen, 5183 Olsvik.

3. Parson russell terrier - JACKPACK LEGOLAS O'PHOENIX. Eier: Marianne Solset, 5141 Fyllingsdalen.

4. West highland white terrier - BRADOB'S NAUGHTY NATURE. Eier: Nina Sagen, 6885 Årdalstangen.

5. Bull terrier - BULLBRIT KEEP ME A SECRET AT BULLYV. Eier: Kari Aamodt, 5173 Loddefjord.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Tore Fossum, Norge.


Norsk buhund - VIZIR'S OZZY. Eier: Gunnar Halleraker, 5550 Sveio.

2. Finsk lapphund - LAPPJENTAS BALTO. Eier: Bente Kroken, 5098 Bergen.

3. Pomeranian - POM-CLASSIC GUN SMOKE. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

4. Faraohund - AL MOZEL DIANA. Eier: Sonja Tørres, 2010 Strømmen.

5. Japansk spisshund - JASAM'S SNOW WHITE XMAS ROMANCE. Eier: Mona Hermansen, 5131 Nyborg.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - VALP - Dommer: Carl-Gunnar Stafberg, Sverige.


Dalmatner - ANNABELLAS BEAUTY. Eier: Hulda Drange, 4012 Stavanger.

2. Dvergdachshund langhåret - ASHANTI. Eier: Heidi Kim Nysæther, 5232 Paradis.

3. Rhodesian ridgeback - EXGATE'S PIA BY BOTHA. Eier: Janicke Steine, 5231 Paradis.

gruppevalp.gif

GRUPPE 7 - VALP - Dommer : Tore Fossum, Norge.

Se BIS Res.

2. Pointer - PLUTO. Eier: Tone P. Fasmer Hammerich, 5221 Nesttun.

3. Italiensk spinone - UICK SILVER av BJØNNSTEG. Eier: Siv Garmannslund. 5145 Fyllingsdalen.

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Per Iversen, Norge.


Se BIS 4.

2. Flat-coated retriever - ATTENTIVE'S TOFFEE CRISP. Eier: Alvhild Bidne, 5700 Voss.

3. Cocker spaniel - WINELEAF'S WORDS FOR LOVE. Eier: Karin Winbladh, 3158 Andebu.

4. Engelsk springer spaniel - ZELINI'S FRUIT LOOP. Eier: Bente Gjerstad, 5700 Voss.

5. Am cocker spaniel - BLÅSENBORG'S PARIS MY AMERICAN STAR. Eier: Unni Foss og Terje Bjelland, 4322 Sandnes.


gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Conny Byström, Sverige.


Se BIS 1.

2. Bishon frise - SIRKELINE'S GOLDEN DREAM. Eier: Wenche Johnsen, 3173 Vear.

3. Pekingeser - HOTPOINT'S MISSION ACCOMPLICED. Eier: Brit og Reidar Varhaug, 4340 Bryne.

4. Shih tzu - TIGERBAY'S WALK OF FAME. Eier: Margunn og Jan Arne Johnsen, 4250 Kopervik.

5. Mellompuddel - BAZAAR'S JOYFUL PARADE. Eier: Hjørdis Sævereid, 5593 Skånevik.


gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Per Iversen, Norge.


Se BIS 3.

2. Whippet - BRENNA'S NICOLINE. Eier: Helene Bryner, 5232 Paradis.



Vår hovedsponsor:

purina_proplan_logo_rgb.jpg

VI GRATULERER SAMTLIGE !