• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

KVELDSSTEVNE I LYDIGHET ONSDAG 6.JUNI 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Start våren med kurs i feltsøk! Fortsatt ledig pla…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

ALLE RESULTATER OG BILLEDGALLERI FRA UTSTILLINGEN …

Utstilling, LP og valpeshow 23.-24. sept. 2000

RESULTATER BSBK UTSTILLING 23.– 24. SEPT. 2000. BEST IN SHOW - Dommer: Michael Quinney, England.

best in show

Bichon Frise - WINTERLUDE'S DANCING QUEEN.
Eier: Ester Stray, 4633 Kristiansand.

______________________________________

bildegalleri....

 


2. Old English Sheepdog - MISS WORLD AD ELBE-URSTOMTAL. Eier: Anne Kari Wold, 5259 Hjellestad.

3. Pomeranian - N UCH POM-CLASSIC RAINBOW RIDER. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

4. Whippet - INCARVILL'S QUALITY JADE. Eier: Målfrid Baasnes, 4318 Sandnes.

5. Labrador Retriever - SURPRISING'S IBEN. Eier: Arvid Stamnesfet, 5305 Florvåg.


Image3.gif
GRUPPE 1 - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Se BIS 2.

2. Briard - COEUR D' AMOUR'S SANS E' GAL. Eier: Turid Fjeldvær og Eivind Thorsen, 5057 Bergen.

3. Groenendael - BLACK HAWKWIND'S ONATOP. Eier: Kjell Vinje og Ronny Eliassen, 5114 Tertnes.

4. Bearded collie - N UCH CONFIDENT'S PRIDE AND TBOB JOY. Eier: Merete L. Nydal og Janet Longberg, 5227 Nesttun.

5. Schipperke - INT NORD UCH LITTLE NORWAY'S ISTO. Eier: Helge Orbekk og Jorun Pedersen, 5862 Bergen.


Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Helge Werner Hagen, Norge.

Dobermann - METEXA MOONRAKER. Eier: Gro Gitlesen, 4355 Kvernaland.

2. Boxer - N UCH SPRINGLANE SERENDIPITY. Eier: Anne Lise og Karl Holmen, 4085 Hundvåg.

3. Newfoundlandshund - N DK UCH TESSMIRA'S JULIAN. Eier Kirsten Stensund, 5227 Nesttun.

4. Great Japanese Dog - N UCH ØLENSKJOLD'S KI-YA KIRE NA. Eier: Randi og Terje Eide, 5382 Skogsvåg.

5. St bernahardshund - SHARNESS ARIADNE. Eier: Katarina H. Andersen Og Britt M. Halvorsen, 5067 Bergen.


Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Alex Krasilnikoff, Danmark.

Cairn Terrier - KRAMER' BENEDICTE. Eier: Eigil Karlsen og Miras Virtainen, 4322 Sandnes.

2. Manchester Terrier - RENN CHESTERS EYE O' DARK ERA. Eier: Grete og Ole Jan Bertelsen, 4150 Rennesøy.

3. Sealyham Terrier - N UCH SEALY WEST'S ENCHANTRES EMMELY. Eier: Evy Anita og Arvid Wie, 5151 Straumsgrend.

4. Am. Staffordshire Terrier - BERGSTAFF'S BUSTER BENSON. Eier: Kyrre Michaelsen, 5035 Bergen.

5. Skotsk Terrier - DEN SAPPHISKE MENTOR. Eier: Anne Karin Skår, 5532 Haugesund.

 

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Se BIS 3.

2. Shiba - KUKAY'S XWAIDELO. Eier: Christen Lang, 5035 Bergen.

3. Japansk Spisshund - NORD UCH EUV-97 KBHV-97 ANNIDORA'S JINSO COMING TO ME. Eier: Jostein Vemundsen, 4250 Kopervik.

4. Alaskan Malamute - KIWALINA'S LAKOTA STORM. Eier: Kjetil Tønnessen, 5745 Aurland.

5. Vestgøtaspets - BUGARDEN'S SIGYN. Eier: John August Orgusaar, 5056 Bergen.

 

Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Basset Hound - VOICE OF BARITONE'S BOGGI DANCER. Eier: Torgrim og John Sperstad, 1832 Askim.

2. Dachshund Strihår - LUNDEHAUGEN'S IMPRESSING TRYM. Eier: Annema Lund, 5878 Bergen.

3. Petit Basset Griffon - RICO. Eier: Trygve Møster, 5355 Knarrevik.

4. Dalmatiner - ANNABELLAS SOLO OLAVARIUS AKT. Eier: Tove Hervik og Leif V. Larsen, 4009 Stavanger.

5. Dachshund Langhår - IVANOE AV LEE ARMAND. Eier: Kjersti og Kenneth Kolsrud, 5960 Dalsøyra


Image3.gif

GRUPPE 7 - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Bracco Italiano - SNEJ'S AIDA ZANETTA. Eier: Eli Karin og Johan Fredrik Larsen, 5164 Laksevåg.

2. Weimaraner Korthår - WEILENDER'S STARFIRE. Eier: Reidun og Roald Lende, 4307 Sandnes.

3. Ungarsk Vizsla Korthår - ANDY AV MIESSEVARRI. Eier: Harald Heid, 5072 Bergen.


Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Bjarne Sørensen, Norge.

Se BIS 5.

2. Flat Coated Retriever - N UCH CACI'S TAKE THAT. Eier: Elin Tyrihjell, 1960 Løken.

3. Am. cocker Spaniel - MIAVO'S BELLACOAL. Eier: Mette Iversen, 2943 Rogne.

4. Welsh Springer Spaniel - KRYPTO FUNNY FANCY GIRL. Eier: Hein Erland Fagervik. 5600 Nordheimsund.

5. Curly Coated Retriever - VESTCURLS BROWN STAR SHEEBA. Eier: Britt Clausen, 5152 Bønes.


Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Lisbeth Campbell, Norge.

Se BIS 1.

2. Malteser - INT NORD UCH NORDV-98 NV-99 TWIN TOPS RIGHT ON. Eier: Laila Wirum, 1592 Våler i Østfold.

3. Lhasa Apso - ESITA'S EASY TO LOVE TIRILL. Eier: Solbjørg Obrestad, 4360 Varhaug.

4. Papillon - N S UCH NV-99 DOBS MOONSHINE GIRL. Eier: Olga Engebretsen, 2160 Vormsund.

5. Tibetansk Spaniel - N UCH HILL-VAAGEN'S FLOR-IN-DA. Eier: Ivar og Olaug Strand, 4016 Stavanger.

 

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Dominic Harris, Irland.

se BIS 4.

2. Afghansk mynde - NORD UCH NV-97 GOLD'N COPPER NOTHING TO LOSE. Eier: Wibekke Dale, 5300 Kleppestø.

3. Skotsk Hjortehund - MAGIC HUNTER'S DR ALBERT. Eier: Ane Lid Lerheim og Brit Sørum, 5232 Paradis.

4. Greyhound - JET'S SNAKE IN THE GRASS. Eier: Bente og Henning, 5164 Laksevåg.

5. Saluki - N DK UCH AL FA'ILAH'S CASPER. Eier: Bente Borgen og Mons Johansen, 5073 Bergen.


BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Michael Quinney, England.

Image4.gif Dachshund Langhåret - SIWOLDA'S YANKEY. Eier: Connie Petterson, 5353 Straume.

2. Saluki - NORD UCH AL FA'ILAH'S AMIRAH. Eier: Mons og Anne Johansen, 5917 Rossland.

3. Afghansk mynde - ELSTRO'S ALIVE AND KICKING. Eier: Tove Strand, 1348 Rykkinn.

4. Whippet - N UCH HUGO THE BOSS. Eier: Fredy Ellingsen, 5515 Haugesund.

5. Labrador Retriever - N UCH MEMENTOS INTERMEZZO. Eier: Toril Tertnes og Steinar Hauge, 5114 Tertnes.


BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Michael Quinney, England.

Image4.gif Chow Chow - N UCH SHENGREN'S GRIZZLY JUNIOR. Eier: Thomas Hovland, 5310 Hauglandshella.

2. Lhasa Apso - INT NORD UCH APOLLONIUS-HELIOS. Eier: Edle Aase Høgi, 5355 Knarrevik.

3. Papillon -  N S UCH NV-99 DOBS MOONSHINE GIRL. Eier: Olga Engebretsen, 2160 Vormsund.

4. Schipperke - DK N UCH LITTLE NORWAY'S ISTO. Eier: Helge Orbekk og Jorun Pedersen, 5862 Bergen.

5. Japansk Spisshund - N S UCH ANNADORA'S WHITE BEAUTIFUL CHICO. Eier: Vegar Vermundsen, 4250 Kopervik.


BESTE OPPDRETTERKLASSE - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Image4.gif Italiensk Mynde - KENNEL MOVADO. Eier: Kristin A. Engelsen, 5222 Nesttun.


BESTE AVLSKLASSE - Dommer: Lisbeth Campbell, Norge.

Image4.gif Bearded Collie - N UCH CERTIFIED CAUSING A COMMOTION. Eier: Merete L. Nydal, 5227 Nesttun.


BRACE KLASSE - LØRDAG - Dommer: Helge Werner Hagen, Norge.

1. Greyhound - JET'S SNAKE IN THE GRASS og JET'S SNAKE CHARMER.
Handler: Liv Aastvedt, 5106 Øvre Ervik.

2. Irsk Ulvehund - MALLENS MALEFICARUM O' MARKBAY og GUILLA GERDIN O' MARKSBAY.
Handler: Anne Mette Mikkelsen, 5265 Ytre Arna.

3. Italiensk Mynde - MOVADO EXCALIBUR og MOVADO DIVA HURRICANA.
Handler: Kristin A. Engelsen, 5222 Nesttun.


BRACE KLASSE - SØNDAG - Dommer: Alex Krasilnikoff, Danmark.

1.  Japansk Spisshund - ANNDORRA'S JINSO COMING TO ME og ANDORRA'S WHIK-SHIMONITRA.
Handler: Jostein Vermundsen, 4250 Kopervik.

2. Fransk Bulldog - BABYBULL'S HEBBE LILLE og BABYBULL'S HEDDA.
Handler: Kari Bjørnsen, 4319 Sandnes.



LYDIGHETSPRØVER- Dommer: Bjørn Kristiansen.

KLASSE 1

Image4.gif 185,5p - Inger Synnøve Vestrheim, 5750 Odda m/ Briard.

2. 177p - Lonnie Wilson, 6841 Skei i Jølster, m/ Australian Shepherd.

3. 174,5p - Camilla Hovland, 5700 Voss, m/ Groenendael.

4. 172p - Christina Gjertsen, 5098 Bergen m/ Tervueren.

5. 165,5p - Siv Jorunn Hjellbrekke, 6800 Førde m/ Schäferhund.

5. 165,5p - Berit Ahlberg, 5400 Stord m/ blanding.



KLASSE 2

Image4.gif 182,5p. - Jan Andersen, 5563 Førresfjorden m/ Border Collie.

2. 171p. - Marit Brakstad Jæger, 5232 Paradis m/ Border Collie.

3. 166,5p. - Grethe Iren Håkull, 4370 Egersund m/ Flat Coated Retriever.

4. 164,5p. - Kristin Ann Sjøtun, 5254 Sandsli m/ Welsh Corgi Pembroke.

5. 162,5p. - Nina Sæbye, 5357 Fjell m/ Norsk Buhund.

 

KLASSE 3

Image4.gif 257,5p. - Knut Ødven, 6900 Florø m/ Briard.

2. 220p. - Gro Marie Aakre, 5776 Nå m/ Tervueren.

3. 213,5p. - Lennie Wilson, 6841 Skei i Jølster m/ blanding.



KLASSE ELITE

Image4.gif Det var ingen deltagere i Elite




bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Michael Quinney, England

Newfoundlandshund - FERRYLANDS LAVI JANE AT WIST. Eier: Monica og Rune Mæland, 5259 Hjellestad.

2. Labrador Retriever - SURPRISING'S KONSTANSE. Eier: Eva og Anne Mjelde, 5103 Eidsvåg.

3. Briard - ALBARILLO'S BASKER ZIGATTO. Eier: Marta Hamre og Åge Emil Lønning, 5570 Aksdal.

4. Chihuahua langhår - DYRDAL'S BLOSSOM. Eier: Monica Salvesen, 4270 Åkrehamn.

5. West Highlands White Terrier - TERRAWESTIES AMAZING ARTHUR. Eier: Hilde Gullaksen, 5151 Straumsgrend.


gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Se BIS 3.

2. Tervueren - NAOMI JAMES DAME AV VIKHOLMEN. Eier: Ada og Eidis Ekeland, 5259 Hjellestad.

3. Collie langhår - AMORINO BIONDO DE PASTORE SVEITO. Eier: Heidi Misje, 5610 Øystese.

4. Shetland Sheepdog - WESTSHELTIE'S GOLDEN CHARMER. Eier: Kristina F. Johansen, 5225 Nesttun.

5. Australian shepherd - CROFTER HOLDING'S BLACK HAWK SCOTTI. Eier: Rolf Løtveit, 5262 Arnatveit.


gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Helge Werner Hagen, Norge.

Se BIS 1.

2. Shar pei - ME ILAMO LUCKY LUKE. Eier: Eldbjørg og Arne Sørensen, 5878 Bergen.

3. Dobermann - UNO-UNIQUE V ALPHA NORDIC. Eier: Tom Bjørnset og Tone Hammerich, 5179 Godvik.

4. Pyreneerhund - FJORDVOKTEREN'S AXEL. Eier: Anne Grethe Englund, 4645 Nodeland.

5. Great Japanese Dog - CECAR. Eier: Erik Samuelsen, 5365 Ytre Arna.


gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Alex Krasilnikoff, Danmark.

Se BIS 5.

2. Cairn Terrier - CAIRNESS'S LOOK AT ME. Eier: Inger Marie Lea, 5523 Haugesund.

3. Am. Staffordshire Terrier - CHOISE STEEL CARLOS SANTE. Eier: Fred Harry Solie, 5770 Tyssedal.

4. Norfolk Terrier - RANSA'S YRIS BIDS FAIR. Eier: Egil Andreassen, 5163 Laksevåg.

5. Soft Coated Wheaten Terrier - TESSA ELEGANS. Eier: Kjersti Sagstad, 5918 Frekhaug.


gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Pomeranian - RIVERDANCE INDIAN ROSE Eier: Anne Karin Amundsen, 5162 Laksevåg.

2. Samojedhund - LITTLE ROCKY'S EMIR Eier: Inge Bjaanes Sæter, 5750 Odda.

3. Japansk Spisshund - TINKA LA-ZITA Eier: Marit Totland, 5300 Kleppestø.


gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Dachshund Langhår - RA-SHIRA. Eier: Gaute Røsland, 5282 Lonevåg.

2. Dalmatiner - ALTHAI. Eier: Anthony og Silje Askeland, 5913 Eikanger.

3. Rhodesian Ridgeback - GENTLELMAX. Eier: Anita Iren Viken, 5161 Laksevåg.

3. Dachshund Strihår - SEIDEMANN'S ULVHEDIN. Eier: Hege Larsen og Remi Berglund, 5152 Bønes.


gruppevalp.gif

GRUPPE 7 - Dommer : Dominic Harris, Irland.

Bracco Italiano - SNAJ'S ANTONIO LORENZO. Eier: Eli Karin og Johan Fredrik Larsen, 5163 Laksevåg.



gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - Dommer : Bjarne Sørensen, Norge.

Se BIS 2.

2. Cocker Spaniel - CLAUDETTE INCH BY INCH. Eier: Kristin Handeland, 4355 Kverneland.

3. Flat-coated Retriever - HEMPTH'S PATRIK. Eier: Thor A. Jakobsen, 4020 Stavanger.

4. Engelsk Springer Spaniel - BOBWHITE'S DARK CHOCOLATE. Eier: Else Grindheim og Per Lysvold, 5238 Rådal.

5. Nova Scotia Duck Tolling Retriever - B-BLANCE DE BLANCE. Eier: Pia Bendixsen, 5200 Os.


gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Lisbeth Campbell, Norge.

Se BIS 4.

2. Malteser - SILVER GLOW'S TOUCH O'LOVE. Eier: Laila Wirum, 1592 Våler i Østfold.

3. Chinese Crested - PROUD PONY LOKAL HERO. Eier: Tor Kvilhaugsvik og Mona Salvesen, 4270 Åkrehamn.

4. Fransk Bulldog - BABYBULL'S IKARIOS. Eier: Vibeke Mortensen, 5144 Fyllingsdalen.

5. Bichon Frise - TRIPODY'S CHECK ME UP. Eier: Wenche og Rita Johnsen, 3173 Vear.


gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Whippet - APPREHEND ME NOT Eier: Therese Brakstad, 5267 Indre Arna.

2. Borzoi - WHITE RUSSIAN GISELLE Eier: Nina Haaland Pettersen, 5035 Bergen.



VI GRATULERER SAMTLIGE !