• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder),…

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kve…

Utstilling, LP og valpeshow 24.- 25. sept. 2005

RESULTATER BSBK UTSTILLING 24.- 25. SEPTEMBER 2005. BEST IN SHOW - Dommer: Liz Cartledge, England.

Best in show

Newfoundlandshund - S N DK UCH CLE BAS SÓBER AND BROWN.
Eier: Gunnar Hilmersson, Sverige.

__________________

 

Bildegalleri....

 

 


2. Labrador Retriever - N S UCH KLUNGERHAUGEN'S NOVA. Eier: Aud og Arne Presthus, 5637 Ølve.

3. Whippet - HUBBERSTAD MUSTIQUE. Eier: Arne Foss, 7232 Lundamo.

4. Welsh Terrier - ECCO'S INDIAN BLACK DIAMOND. Eier: Greta Larsen, 1450 Nesoddtangen.

5. Mellompuddel - SUNLINE SILJA. Eier: Marit Hasle, 5200 Os.

Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland.

Bouvier Des Flandres - PRAXTAR'S THICA-THA. Eier: Hege Larsen og R. Berglund, 5363 Ågotnes.

2.  Old English Sheepdog - N UCH AN KA WO'S LI PU FAME. Eier: Tone Lilletvedt, 5225 Nesttun.

3. Portugisisk Gjeterhund - NORD UCH NORDV-02 CONDESSA DO CABECO DE STA. MARTA. Eier: Barbro Jurnhart Pedersen, 5700 Voss.

4. Puli - N DK UCH ROSENHJORTH'S COLURED HECTOR. Eier: Merete Løbrot Nydal, 5229 Kalandseidet.

5. Hvit Gjeterhund - CHANEL. Eier: Katrine Bårtvedt, 5200 Os.

Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Leif-Herman Wilberg, Norge.

Se BIS 1.

2. Dobermann - N UCH DOBERPRIDE'S BLACK LHAK GANDI. Eier: Hege Kristin Ulleberg, 5073 Bergen.

3. Bullmastiff - N S UCH BULLEBO'S DIXILAND DIRT DIXSON. Eier: Laila Bratland, 5853 Bergen.

4. Berner Sennenhund - N S UCH MISTELTEINS AMAZING GRA. Eier: Gerda Hagerup og Tore Fjellberg, 5419 Fitjar.

5.  Leonberger - NORD UCH NV-01 SKJÆRGAARDENS DONALDSON MAN. Eier: Kjersti og Ingvar Tveit, 5310 Hauglandshella.

Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Liz Cartledge, England.

Se BIS 4.

2. Yorkshire Terrier - N UCH HENCEFORTH'S CHIPPENDALE. Eier: Henny Lidal, 6887 Lærdal.

3. Cairn Terrier - N UCH CAIRNESS'S JASSE-JAMES. Eier: Dagny Ann Dale nny Lidal, 6887 Lærdal.

4. Bull Terrier - N UCH BULLBRIT KEEP ME A SECRET AT BULLYV. Eier: Kari Aamodt, 5173 Loddefjord.

5. Skotsk Terrier - N UCH THAWN'S STATION WAGON. Eier: Anne Karin Skaar, 5532 Haugesund.

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland.

Basenji - EMBEAU ARMANI. Eier: Kenneth Kross og Håvard Velvatne, 5035 Bergen.

2. Shiba - BENIRYU av ENERHAUGEN. Eier: Birte Blomli og Arve Frøyseth, 5115 Ulset.

3. Pomeranian - N S UCH NV-02 POM-CLASSIC RAINBOW RIDER. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

4. Kleinspitz - N S UCH VILITEN'S RONJA. Eier: Sissel Toft Røstøen, 5392 Storebø.

5. Eurasier - BIRGIT AV GEEHRBACCH. Eier: Nina Sæbye, 5363 Ågotnes.

Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Liz Cartledge, England.

Dvergdachshund Langhåret - RONJA. Eier: Tove Myklebust Heggøy, 5417 Stord.

2. Dalmatiner - LOVINDA'S FABIAN. Eier: Anne Karin Nyhammer, 5350 Brattholmen.

3. Dvergdachshund Strihåret - INT NORD UCH SWEETAX CARL COMANDER. Eier: Lotta Søderberg Larsen, 3632 Uvdal.

4. Dachshund Strihåret - CAPTATORS ARUBA. Eier: Kjersti-Mari Sundkjer, 5152 Bønes.

5. Rhodesian Ridgeback - N UCH MASITHELA'S ELAN HINTZA. Eier: Tonje Solberg, 5918 Frekhaug.

Image3.gif

GRUPPE 7 - Dommer: Torbjørn Skaar, Sverige.

Bracco Italiano - SNEJ'S ANTONIO. Eier: Eli K. og Johan F. Larsen, 5163 Laksevåg.

2. Italiensk Spinone - CARA COMPANIA DOPO. Eier: Mette Mauritzen, 5303 Follese.

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Carole Ann Coode, England.

Se BIS 2.

2. Cocker Spaniel - TRAVIS LE MANS. Eier: Karin Winbladh, 3158 Andebu.

3. Engelsk Springer Spaniel - N UCH NIMBLEWHIT IN A MELLOWTONE. Eier: Wenche Søreide, 5252 Søreidgrend.

4. Golden Retriever - N UCH SU (U) CH DEWMIST SAMSONITE. Eier: Jarle Koldal, 5640 Eikelandsosen.

5.  Flat Coated Retriever - BRISAKO'S AQUARIUS. Eier: Belinda og Mikal Skeide Magnesen, 5217 Hagavik.

Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Torbjørn Skaar, Sverige.

Se BIS 5.

2. Cavalier King Ch. Spaniel - N UCH JØRSI'S GRISE FLAKS. Eier: Janne Bratthammer, 5108 Hordvik.

3. Shih Tzu - N S UCH CHARITY'S ENCHANTING ANGEL. Eier: Åse Eriksen, 5336 Tjeldstø.

4. Toy Puddel - SUNLINE TINA TURNER. Eier: Eva og Shepen McQuiston, 5355 Knarrevik.

5. Bichon Havanais - TING-GE-LINGS CIBITA CARISMA. Eier: Heidi Hoberg, 2010 Strømmen.

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Torbjørn Skaar, Sverige.

Se BIS 3.

2. Irsk Ulvehund - BALLYGRAN'S ANEIRA ALLY. Eier: Arne Ingebrigtsen, 5265 Ytre Arna.

3. Skotsk Hjortehund - DORRATOR EMANUEL. Eier: Olav Haugå, 5152 Bønes.

4. Italiensk Mynde - TALATA GIZELA. Eier: Torill Johansen, 5223 Nesttun.

5. Greyhound - N S UCH JET'S SNAKE CHARMER. Eier: Arne J., Gerd og Liv M. Aastvedt, 5106 Øvre Ervik.

 

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Liz Cartledge, England.

Image4.gif Greyhound - N S UCH JET'S SNAKE CHARMER. Eier: Arne J., Gerd og Liv M. Aastvedt, 5106 Øvre Ervik.

2. Golden Retriever -  N UCH SÅ STIILI AV VERVIK. Eier: Hilde Killingstad, 5355 Knarrevik.

3. Cocker Spaniel - S U (U) CH N UCH TRAVIS WORDSWORTH. Eier: Karin Winbladh og Anne og Kari Haave, 3158 Andebu.

4. Schnauzer Salt/Pepper - N UCH MIHAN SATASALAMA. Eier: Rune Toftum, 5267 Espeland.

5. Engelsk Springer Spaniel - N UCH INU-GOYA MILES AHEAD. Eier: May Britt Kjellevold, 5215 Lysekloster.


BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Liz Cartledge, England.

Image4.gif Shih Tzu - N UCH ROCETTE'S A'PROMI-SING. Eier: Tove Haga og Gerd Førland, 5162 Laksevåg.

2. Pomeranian -  N S UCH NV-02 POM-CLASSIC RAINBOW RIDER. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik

3. Bearded Collie - NORD UCH CONFIDENT'S PRIDE AND TBOB JOY. Eier: Merete Løbrot Nydal, 5229 Kalandseidet.

4. Stor Puddel - NORD UCH ONCE IN A BLUE MOON. Eier: Margrethe Toubro, 5357 Fjell.

5. Briard - N UCH ISFOLKET'S NORNA KIRIDO. Eier: Beate Midtun, 5225 Nesttun.

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG

Image4.gif KENNEL LARHJELM, Dachshund Strihår, Lars Hjelmtvedt, 3080 Holmestrand.

OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

Image4.gif KENNEL ENERHAUGEN, Shiba, Christen Lang, 5035 Bergen.

 

LYDIGHETSPRØVER - Dommer: Arild Eriksen.

KLASSE 1

Image4.gif 179,5 p - Judith Stenehjem, 5773 Hovland,  m/ Berner Sennenhund, Ailen Molly av Tromsbakklia.
2. 179 p - Birgitta Sandven, 5750 Odda,  m/ blandingshund, Ronja.

KLASSE 2

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE 3

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE ELITE

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

 

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Liz Cartledge, England.

bis1_va_05.jpgLabrador Retiever - SURPRISING'S STEPHANIE. Eier: Eva og Anne Mjelde/ Vibeke Fjærvik, 5105 Eidsvåg i Åsane.

2. Pekingeser - EL'MAMBEE'S LITTLE LOVE. Eier: Brit og Reidar Varhaug, 4340 Bryne.

3. Shiba - ENSHU NAKAKUROHIME AV ENERHAUGEN. Eier: Christen Lang, 5035 Bergen.

4. Whippet - LIBRIUM BELIEVE IN LOVE. Eier: Gerd Røsland/Knut Blutecher og C. Thorslund, 1592 Våler i Østfold.

5. Bull Terrier - KEYNOTE'S PILOTE TROMBONE. Eier: Fredrik Tønnesen, 5152 Bønes.

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland.

Bearded Collie - T-BOB'S BORIBORI SON OF B.B. Eier: Merete Løbrot Nydal, 5229 Kalandseidet.

2. Puli - ARANKAS KISS WITH SPICE. Eier: Gisle Kopperdal, 5568 Vikebygd.

3. Pyreneisk Gjeterhund - REAL SCOOPS POWER PUFF. Eier: Line Coucheron, 5141 Fyllingsdalen.

4. Australsk Shepherd - VOKTERENS FANTONALD. Eier: Camilla og Asbjørn Mongstad, 5915 Hjelmås.

5. Collie Langhår - RUDÄNGENS CHEYENNE. Eier: Helga og Bjørn Dahle, 5224 Nesttun.

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Leif-Herman Wilberg, Norge.

Schnauzer Salt/Pepper - TRYM. Eier: Liv Aarra, 5912 Seim.

2. Grosser Schweizer Sennenhund - NEMO SHIBASON. Eier: Geir Inge Haukanes, 5993 Storebø.

3. Dvergschnauzer S&S - RUBY RED BIBBI. Eier: Jorunn Karin Rostrup, 4050 Sola.

4. Newfoundlandshund - OHOI'S APACHE GERONIMO. Eier: Rigmor Hystad Neset, 5570 Aksdal.

5. Leonberger - FIVA'S GINARA AV NASSE. Eier: Torill Gustafsson, 5310 Hauglandshella.

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Liz Cartledge, England.

Se BIS 5.

2. Irish Softcoated W. Terrier - HULDERTJERNETS FELBI. Eier: Siri C. Meyer, 5108 Hordvik.

3. Jack Russell Terrier - KAIRA. Eier: Veronica Holmen, 2353 Stavsjø.

4. Staffordshire Bull Terrier - STAFFERS BELLA DONNA. Eier: Kristin K. Ånneland, 5222 Nesttun.

5. Tysk Jakt Terrier - HIVLINGEN'S DAYSI. Eier: Vibeke Eide og Thore Mykkelvedt, 5200 Os.

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland.

Se BIS 3.

2. Samojedhund - RAJUMAS FRØYA. Eier: Annett Vikse, 5551 Auklandshamn.

3. Norsk Buhund - KIMURA'S FRØYA. Eier: Inger H. Sachariassen og A. Rennedal, 5355 Knarrevik.

4. Pomeranian - POM-CLASSIC JACK IN THE BOX. Eier: Eva og Shepen McQuiston, 5355 Knarrevik.

5. Japansk spisshund - MONEVA'S ICE QUEEN. Eier: Anne Svanevik, 5172 Loddefjord.

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - VALP - Dommer: Liz Cartledge, England.

Basset Hound - WIIG'S MORSOMME AUGUSTA. Eier: Egil Skogedal, 5243 Fana.

2. Dalmatner - DALNEWS ARANY ANNIE. Eier: Ingelin Andreassen, 5259 Hjellestad.

gruppevalp.gif

GRUPPE 7 - VALP - Dommer : Paula Heikkinen-Lehkonen, Finland.

Gordon Setter - EOZ PERLA. Eier: Geir Engebretsen, 5243 Fana.

2. Stabyhoun - NÆSSGÅRDEN'S ALWAYS ACT AHEAD. Eier: Helga-Mari Tessem og Jarle Erdal, 5551 Auklandshamn.

3. Engelsk Setter - LORD. Eier: Morten Mowinchel, 5067 Bergen.

4. Weimaraner Korthåret - GARBUS YR. Eier: Lars Midttun og Cecilie Anfindsen, 5227 Nesttun.

5. Irsk Setter - SKAGASTØLEN'S A-FELIX. Eier: Ina Killingrød Greve, 5231 Paradis.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Carole Ann Coode, England.

Se BIS 1.

2. Flat Coated Retriever - COVENSTEAD CATCH THE POINT. Eier: Harriet og Svein Nesse, 5550 Sveio.

3. Cocker Spaniel - APELHØJDENS HONEY. Eier: Marianne og Ørja Ullebø, 5225 Nesttun.

4. Engelsk Springer Spaniel - KITHARAS FAIR IMPRESSIO. Eier: Katrine og Geir Høgås, 3744 Skien.

5.  Golden Retriever - HEMPTH'S JUNI GIRL. Eier: Christin Å. Duesund, 5215 Lysekloster.

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Torbjørn Skaar, Sverige.

Se BIS 2.

2. Tibetansk Spaniel - STEMMEN'S CHERRIE. Eier: Ursula Bertelsen, 4308 Sandnes.

3. Chinese Crested - PORTINBO'S LILLE GUNDA. Eier: Barbro Jurnhart Pedersen, 5700 Voss.

4. Mops - EL'MAMBEE'S LITTLE ELI. Eier: Britt og Reidar Varhaug. 4440 Bryne.

5. Papillon - GOLDEN LEAFS DEWDROP. Eier: Bodil Hamre, 5918 Frekhaug.

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Torbjørn Skaar, Sverige.

Se BIS 4.

2. Afghansk Mynde - CARAVAN XIRLES. Eier: Ingunn Neverdal, 5912 Seim.

3. Irsk Ulvehund - AGUSTIN PRUNELL-FRIEND O'MARKSBAY. Eier: Torunn Holtlien og Øystein Slvesen, 5355 Knarrevik.

4. Saluki - QHARAOLUS ANI AL-SALAH AL-DIN. Eier: Astrid Rødsand, 5073 Bergen.



Vår hovedsponsor:

royal_canin_farge.jpg

VI GRATULERER SAMTLIGE !