• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder),…

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kve…

Utstilling, LP og Valpeshow 24. - 25. sept. 2016

RESULTATER BSBK UTSTILLING 24. - 25. SEPT. 2016. BEST IN SHOW - Dommer: Dan Ericsson, Sverige

 

Flat Coated Retriever - FLATGARDEN'S SVERRE XVIII

Eier: Jon Breivik og Finn Thorsen, Oslo



bis.gif

BEST IN SHOW

_____________________________________________________________________________

 

billedgalleri..................

 

2. Lhasa Apso - N DK SE UCH DHJV-13 DKV-14-15 NV-15 CHIC CHOIX SOME LIKE IT CHIC. Eier: Morten Sterri og Juha Kares, Sævlandsvik.

3. Japansk Spisshund - N FI UCH NV-14 JASAM'S ORIENTAL GRANDSON OF COLA. Eier: Hanne Nærland Ånensen, Kopervik.

4. Airedale Terrier - NORD UCH NJV-14 NORDJV-14 DKJV-14 SEJV-14 NV-15 RABBEN'S QUARTERBACK. Eier: Halvor Sigfridstad, Arneberg.

 

Image3.gif

GRUPPE 1 - DOMMER: Jo Schepers, Nederland

Shetland Sheepdog - N UCH MINSHELTIES ANYTHING LIKE ME. Eier: Silje Lokøy, Fjell.

2. Welsh Corgi Pembroke - BYTHAM ELUNE WHISPER WIND. Eier: Jane Serigstad, Kleppe.

3. Collie Langhåret- VESTTUN'S UNO THE NEW BLACK PRINCE. Eier: Torbjørn Hitland, Blomsterdalen.

4. Belgisk Fårehund Groenendael - CICHLAS OPIUM PRIME. Eier: Dan-Kristian Askeland, Follese.

 

Image3.gif

GRUPPE 2 - DOMMER: Anita Withmarsh, Sverige

Newfoundlandshund - OHOI'S RAZZLE DAZZLE. Eier: Sølvi Nordtveit, Skjold.

2. Schnauzer Salt/Pepper - C.I.B. NORD UCH NV-13-15 KEYNOTE'S GLENN MILLER TROMBONE. Eier: Jan Valter Aamodt, Loddefjord.

3. Berner Sennenhund - WHITESTRIPE'S DRENG. Eier: Marit Sandøy, Skotbu.

4. Dvergpinscher - HAGIA SOFIA AV ULLAMI. Eier: Berit Johanne Låstad, Steinsland.

 

Image3.gif

GRUPPE 3 - DOMMER: Rodi Hübenthal, Norge

Se BIS 4

2. Staffordshire Bull Terrier - ZICAN'S ROCK STAR. Eier: Kyrre Michaelsen, Bjørndalstræ.

3. Irish Softcoated Wheaten Terrier - N UCH NORDJV-06 ANGEL POLLENTIA'S AMY ANGELIC. Eier: Gunn Kari Skauge, Lindås.

4. Norfolk Terrier - APPEALING FIGHTING SPIRIT. Eier: Jan Thorén, Blomsterdalen.

 

Image3.gif

GRUPPE 5 - DOMMER: ANITA WITHMARSH, SVERIGE

Se BIS 3

2. Pomerainian - POM-CLASSIC PEARL FASHION. Eier: May-Britt Haugland, Manger.

3. Norsk Buhund - INT N S UCH KIMURA'S HEDDA. Eier: Inger-Helene Rennedal, Knarrevik.

4. Siberian Husky - TOBAKE AXL ROSE. Eier: Rita Kramvig, Øverbygd.

 

Image3.gif

GRUPPE 6/4 - DOMMER: Dan Ericsson, Sverige

Dachshund Langhåret - N DK UCH N VCH TRANEVANGS NL ZACCUSTAX. Eier: Kjersti Nordtveit Bunes, Stord.

2. Rhodesian Ridgeback - N UCH ULWAZI'S ADJUA SHAKA BY EDELHOOD. Eier: Kristin og Faraimo Harris, Bønes

3. Dachshund Strihåret - N SE UCH NEMLIG AV LAEHJELM. Eier: Ove Lunde, Os.

4. Dvergdachshund Langhåret - LURVELEGG'S ZALSA. Eier: Kjersti Elisabeth Grimstad.

 

Image3.gif

GRUPPE 8 - DOMMER: DAN ERICSSON, SVERIGE

Se BIS 1

2. Labrador Retriever - N UCH SURPRISING'S JULIA. Eier: Eva Mjelde, Eidsvåg I Åsane.

3. Golden Retriever - N SE UCH SUNNY DELIGHT'S ABSOLUTE ZERO. Eier: Randi Helene Breivik, Hauglandshella.

4. Cocker Spaniel - N UCH RETZINA'S FOR YOUR EYES ONLY.  Eier: Hege Marie Fismen Solberg.

 

Image3.gif

GRUPPE 9 - DOMMER: Steven Seymour, England

Se BIS 2

2. Cavalier King Charles Spaniel - ARMENOS CAVALIERLANDIA EL POL NORSL. Eier: Nina Rydland Kallekleiv, Hauglandshella.

3. Boston Terrier - BONTLABO'S EMERALD SPARKLING STAR. Eier: Vibeke Jersin, Bergen.

4. Dvergpuddel - ACONITA GOLDEN MISS WENDY. Eier: Baard Øivind Nilsen, Os.

 

Image3.gif

GRUPPE 10 - DOMMER: JO SCHEPERS, NEDERLAND

Irsk Ulvehund - NJV-13 N DK UCH EUW-15 MAIREAD MAQUIRE ARDFHUIL O'MARKSBAY. Eier: Knut Olav Wille, Hønefoss.

2. Greyhound - NORD UCH NJV-14 NORDJV-14 JET'S LEAVING ME BREATHLESS. Eier: Liv M. Aastvedt, Øvre Ervik.

3. Whippet - ATILLA NORDIC'S CÆCAR. Eier: Odd Ingvar Skogen, Erdal.

4. Afghansk Mynde - ELSTO I'M NOT YOUR TOY. Eier: Ingrid Sørvik, Torvastad.

 

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Image4.gif Flat Coated Retriever - FLATGARDEN'S SVERRE XVIII. Eier: Jon Breivik og Finn Thorsen, Oslo.

2. St. Bernhardshund Langhåret - N SE UCH NV-12-13 NV-14 DREAMER DE LA VALLES DE L'HOGMIAU. Eier: Katarina Elin Helland
 Andersen, Hauglandshella.

3. Newfoundlandshund - INT NORD UCH NV-12 BEAR COVE'S CHERRY BOMB. Eier: Tove og Tor Skoglund, Arneberg.

4. Engelsk Springer Spaniel - N DK UCH EURW-15 WESTAWAY TALK OF THE TOWN. Eier: May Britt Kjellevold, Lysekloster.

 

BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Image4.gif Norsk Buhund - INT N S UCH KIMURA'S HEDDA. Eier: Inger-Helene Rennedal, Knarrevik.

2. Irish Softcoated Wheaten Terrier - N UCH NORDJV-06 ANGEL POLLENTIA'S AMY ANGELIC. Eier: Gunn Kari Skauge, Lindås.

3. Shih Tzu - N UCH KIOWA'S ENERGIZER MAX. Eier: Michael Rosendahl, Fyllingsdalen.

4. Old English Sheepdog - C.I.B. ISCH RW-13 RW-14 NW-15 SWEET EXPRESSION'S MAJOR CATCH. Eier: Hrefna Björk Jònsdòttir, Island.

 

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG

KENNEL PRICE-SPOT, Dalmatiner, Silje Urhaug Paulsen, Ask.

 

AVLSKLASSE LØRDAG

KENNEL FLATNEWS, Flat Coated Retriever, Stein Feragen, Hobøl.


OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

KENNEL FUNNY FEELING, Shit Tzu, Signy Karin Elvesveen, Fluberg.

 

LYDIGHETSPRØVER - Ann Christin Sjøtun, Norge

KLASSE 1 - 
Det var ingen deltagere som fikk 1. premie

KLASSE 2 - 
Det var ingen deltagere som fikk 1. premie

KLASSE 3 - 
Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE FCI 3 -

Image4.gif 274,5 p Synnøve Ina Glinje m/ Mihn-Lemoni.

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Rodi Hübenthal, Norge.

Labrador Retriever - SURPRISING'S LILLIAN. Eier: Eva Mjelde, Eidsvåg I Åsane.

2. Skye Terrier - SHINY SPIRITS FIRE AND ICE. Eier: Birgitta Feøy Birgitsdottir, Feøy.

3. Pomeranian - POM-CLASSIC MUSKETEER ARAMIS. Eier: Eva F. McQuiston, Knarrevik.

4. Dobermann - BUGATTI VEYRON BY DEAHILLS. Eier: Monika Steensland, Etne.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Jo Schepers, Nederland.

Shetland Sheepdog - MINSHELTIES CLOUD OF DUST. Eier: Tone Hindenes, Stavanger.

2. Belgisk Fårehund, Tervueren - JAKANTOH'S CHERIEH. Eier: Kristine Tikkanen, Os.

3. Welsh Corgi Pembroke - BYTHAM FEARLESS TEARDROP. Eier: Jane Serigstad, Kleppe.

4. Collie Langhåret - VÆRLANDSKOSENS CANDY CRUSH. Eier: Eva Landøy, Værlandet.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Anita Withmarsh, Sverige.

Se BIS 4.

2. Berner Sennenhund - TENNEBEKKENS PERNILLE. Eier: Reidun Bekken Theimann, Laksevåg.

3. Rottweiler - SHENINA'S BLACK MAGIC. Eier: Kathrin Myhra, Kongsberg.

4. Bullmastiff - LUCKY LORD DIESEL. Eier: Helge Seglem, Sandnes.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Rodi Hübenthal, Norge.

Se BIS 2.

2.  Jack Russell Terrier - LUV PRINCE OF NOESCHAS INSPIRATION. Eier: Maria Huseby, Sandve.

3.  Bull Terrier - BULLENOIAS QUENTIN. Eier: Klara Valsvik, Stavanger.

4.  Skotsk Terrier - LUCIA'S DREA SOMETHING GOT TO GIVE. Eier: Else Marie Lund, Kristiansand.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Anita Withmarsh, Sverige.

Se BIS 3.

2. American Akita - ØLENSKJOLD'S MAHARAJAH. Eier: John Aareskjold Tjøtta, Bryne.

3. Japansk Spisshund - JASAM'S BELIEVE IN MAGIC. Eier: Hanne Nærland Ånensen, Kopervik.

4. Eurasier - BEARCUB'S LOUISE. Eier: Janne Dale Angeltveit, Fjell.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 4/6/7 - VALP - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Vorstehhund Korthåret - STENDAFJELLETS ZKA TARA. Eier: Ingvill Storebø, Fana.

2. Rhodesian Ridgeback - KANGELANI'S QADIRA TIRA BU AKILI. Eier: Marit Hjartøy, Stavanger.

3. Alpinsk Dachsbracke - FJELLJEGERNS BERTHA. Eier: Rudi Sønnervik, Førde.

4. Basset Hound - MOLLY. Eier: Siv Tvilde, Alversund.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Se BIS 1.

2. Flat Coated Retriever - RUDSKOG'S WIND OF CHANGE. Eier: Eirin Bekkelien Stenbro, Rakkestad.

3. Amerikansk Cocker Spaniel - BIRMILLA CALL ME SOME DAY. Eier: Jorun Glesnes, Kolnes.

4. Cocker Spaniel - RETZINA'S PINKY PIE. Eier: Ann Kristin Ure, Nesttun.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Steven Seymour, England

Shih Tzu - TIGERBAY'S ORIENTAL RED DREAM. Eier: Per-Åge Frank, Avaldsnes.

2.  Boston Terrier - BONTLABO'S FOLLOW MY LOVE. Eier: Eirin Helen Nese, Øvre Ervik.

3. Stor Puddel - BACH LÆRKEGÅRD OTTAWA OTILLA. Eier: Signe Skår, Våler i Solør.

4. Fransk Bulldog - LOVELIFE'S DISNEY. Eier: Beate Susann Veland Twining, Bergen.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Jo Schepers, Nederland.

Irsk Ulvehund - GULLEIV'S FOR YOUR EYES ONLY. Eier: Linda Vabø, Rådal.

2. Saluki - KABEERAH BARAHIR. Eier: Benedicte Tuft Aasen, Follese.

3. Whippet - BALLYGRAN'S BEVERLY. Eier: Anne Mette Mikkelsen, Ytre Arna.

 

 

Vår hovedsponsor:

 

royal_canin_farge.jpg

 

VI GRATULERER SAMTLIGE !