• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Årsmøte 2018 avholdes tirsdag den 13. mars 2018 kl 19:00

Vårt populære kurs i feltsøk klar for påmelding! Benytt sjansen!

Lydighetstreningen hver onsdag fra kl 19:00 på Stend.

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Årsmøte 2018 avholdes tirsdag den 13. mars 2018 kl…

Vårt populære kurs i feltsøk klar for påmelding! B…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Utstilling, LP og valpeshow 25.-26. sept. 1999

RESULTATER BSBK UTSTILLING 25.– 26. SEPT. 1999. BEST IN SHOW - Dommer: Paolo Dondina, Italia.

best in show

Afghansk mynde - NORD UCH NV-97 GOLD'N COPPER NOTHING TO LOSE
Eier: Wibekke Dale, 5300 Kleppestø.


_______________________________________________________________

 

bildegalleri....

 

2.  Old english sheepdog - N SF UCH NV-98 MISS WORLD A D ELBE-UMSTOMTAL
Eier: Anne Kari Wold, 5259 Hjellestad.

3. Mellomschnauzer salt & pepper - N UCH NORDV-98 STALLFURT AFTER OURS. Eier: Sjur Hall, 0260 Oslo.

4. Engelsk springer spaniel - N UCH ALHAMBRA LARRY OLIVER Eier: Anne Buvik og Laila Dysjeland, 1410 Kolbotn.

5.  Lhasa apso - N S UCH MORSLILLE DARY. Eier: Anne Helen Gundersen, 5227 Nesttun.


Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Andrew Brace, Wales.

Se BIS 2.

2. Collie korthår - N UCH NV-98 DAISY ULLA AV JAROBAS Eier: Laila og Erik Sehlin, 1570 Dilling.

3. Welsh corgi pembroke - ANNWN'S QUITE A LAD Eier: Helge Solberg, 6655 Vindøla.

4. Bearded collie - N UCH CONFIDENT'S PRIDE AND TBOB JOY. Eier: Merete L. Nydal og Janet Longberg, 5227 Nesttun.

5. Schipperke - DK N UCH LITTLE NORWAY'S ISTO. Eier: Helge Orbekk og Jorun Pedersen, 5862 Bergen.


Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Ellis Hulme, England.

Se BIS 3.

2. Newfoundlandshund - TESSMIRA'S JULIAN. Eier: Kirsten Stensund, 5227 Nesttun.

3. Grosser schweizer sennenhund - N UH BESSIVISSER'S TEXAS. Eier: Trygve Mo, 5131 Nyborg.

4. Riesenschnauzer sort - RIESENNESET'S A'FAYCO. Eier: Eivind Berentsen, 5177 Bjørøyhamn.

5. St. Bernhardshund - ARVIDO'S LORD LUDVIG. Eier: Svein Lothe, 5235 Rådal.


Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Paolo Dondina, Italia.

Cairn terrier - BROCAIRE'S BALDER. Eier: Liv Nordset, 5117 Ulset.

2. Fox terrier glatthår - ROTTRIVER'S LA'BOHEME. Eier: Nina Askelund og Roar Houen, 4015 Stavanger.

3. West highland white terrier - OAKLUND'S TINTUS. Eier: Edel Irene Hvidsten, 5183 Olsvik.

4. Sealyham terrier - N S UCH SEALY WEST'S CALAMITY JANE. Eier: Vivi og Edgar Waag, 5861 Bergen.

5. Am staffordshire terrier - MIDNIGTH QUEEN. Eier: Jarle Rosenlund, 5878 Bergen.


Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Tibor Brody, Ungarn.

Shiba inu - KERRILAND TOTAL ADVENTURE. Eier: Christen Lang, 5035 Bergen.

2. Pomeranian - N UCH POM-CLASSIC RAINBOW RIDER. Eier: Eva & Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

3. Finsk lapphund - N UCH TJAHKAN'S H-MIKA. Eier: Eva Gjessing, 5350 Brattholmen.

4. Japansk spisshund - NORD UCH EUV-97 KBHV-97 ANNIDORA'S JINSO COMING TO ME. Eier: Jostein Vemundsen, 4250 Kopervik.

5. Norsk buhund - LEITE-GÅRD'S TURBO. Eier: Målfrid Byrkja, 4312 Sandnes.


Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Tibor Brody, Ungarn.

Dalmatiner - NORD NL UCH NV-97 DALMO'S KNYSNA. Eier: Heidi Price, 3511 Hønefoss.

2. Dachshund langhår - IAWATA DIABLO. Eier: Thor-Henrich Ramstad, 5073 Bergen.

3. Rhodesian ridgeback - N UCH NORDV-98 AMI SARIBA. Eier: Tonje Torkelsen, 4054 Tjelda.

4. Dachshund strihår - LUNDEHAUGEN'S IMPRESSING TRYM. Eier: Annema Lund, 5878 Bergen.

5. Basset hound - LEJONLANDS OUTSTANDING ROSE. Eier: Torgrim og John Sperstad, 1832 Askim.


Image3.gif

GRUPPE 7 - Dommer: Tibor Brody, Ungarn.

Weimaraner korthår - WEILENDER'S SATARFIRE. Eier: Reidun og Roald Lende, 4307 Sandnes

2. Ungarsk vizsla korthår - ANCSI. Eier: Mona Johansen, 5008 Bergen.


Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Paolo Dondina, Italia.

Se BIS 4.

2. Cocker spaniel - N UCH LIBELL'S KEEP SHINING. Eier: Anita Andersen og Brit Sjøstrøm, 3950 Brevik.

3. Am. cocker spaniel - LYKKELITEN'S LITTLE BLACK RASCAL. Eier: Kathrine og Tom Gullachsen, 5225 Nesttun

4. Golden retriever - JACKLAINE'S B.B.KING. Eier: Monica og Frank Skjerping. 5258 Blomsterdalen.

5. NS Duck tolling retriever - KROHNEGÅRDEN'S FØRSTE KOMPIS. Eier: Kjersti og Ole Irgens, 5146 Fyllingsdalen.

 

Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Ellis Hulme, England.

Se BIS 5.

2. Shih tzu - TIGERBAY'S PIECE O' CAKE. Eier: Grethe og Roald Skippervik, 5218 Nordstrøno.

3. Fransk bulldog - BABY BULL'S GORGAS. Eier: Berit Skattkjær, 5528 Haugesund.

4. Chinese crested - N S UCH NV-98 NORDV-95-98 EUW97 KESHAR'S MR SANDMAN. Eier: Gjert Gunnar Stokke, 1065 Oslo.

5. Chihuahua langhår - N UCH CHAZAN'S BLACK IRINA PETUNIA. Eier: Lene Nordås, 5162 Laksevåg.


Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Tibor Brody, Ungarn.

se BIS1.

2. Greyhound - JET'S SNAKE CHARMER. Eier: Gerd, Arne Johan og Liv Aastvedt, 5106 Øvre Ervik.

3. Italiensk mynde - MOVADO A PRIORITAIRE PAR AVION. Eier: Kristin Anita B. Engelsen, 5222 Nesttun.

4. Saluki - NORD UCH NV-96 AL FA'ILAH'S BALANDI. Eier: Grete og Mons Johansen, 5917 Rossland.

5. Irsk ulvehund - WESTMOUNT ALIA BIX. Eier: Knut Olav Wille, 5265 Ytre Arna.



BESTE OPPDRETTERKLASSE - Dommer: Ellis Hulme, England.

Image4.gif Dalmatiner - KENNEL SPOTNIK. Eier: Helle Høie, 0777 Oslo.

2. Engelsk springer spaniel - KENNEL LAIBAN. Eier: Laila Dysjeland, 1510 Kolbotn.



BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Paolo Dondina, Italia.


Image4.gif Whippet - N UCH HUGO THE BOSS. Eier: Fredy Ellingsen, 5515 Haugesund.

2. Afghansk mynde - N UCH TAKE A LOOK AT ME. Eier: Annbjørg og Alf Bjerkvik, 5542 Karmsund.

3. Greyhound - MOYEN'S CHARA CHANELL. Eier: Rolf, Liv og Arne Aastvedt, 5106 Øvre Ervik.

4. Golden retriever - SHANLIMORE FANTASIA. Eier: Monica og Frank Skjerping, 5258 Blomsterdalen.

5. Cocker spaniel - N UCH LIBELL'S EMPRESS. Eier: Britt og Willi Sjøstrøm, 3950 Brevik.



BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Paolo Dondina, Italia.


Image4.gif Shit tzu - INT N S UCH BOREAS' MANCHU REVIVAL. Eier: Gerd Førland, 5067 Bergen.

2. Lhasa apso - N S UCH ERMINTRUDE CHICO. Eier: Aase Edle Høgi, 5355 Knarrevik.

3. Collie langhår - N UCH CRUBOW'S EWERGLADE BLUE. Eier: Grete Engan Hatlestad, 5231 Paradis.

4. Chinese crested - AM CH N UCH WILYN 'N ABLE AT JANARD. Eier: Karen Skavhellen, 5221 Nesttun.

5. Schipperke - DK N UCH LITTLE NORWAY'S ISTO. Eier: Helge Orbekk og Jorun Pedersen, 5862 Bergen.



LYDIGHETSPRØVER - Dommer: Elin Dahl

KLASSE 1

Image4.gif 179,5p - Yngvild Åse, 2080 Eidsvoll m/ Golden retriever.

2.  Image4.gif Vestlandsvinner 1999. 177p - Laila Bratland, 5222 Nesttun, m/ Bullmastiff.

3. 173,5p - Ove Nyland, 5604 Øystese, m/ Rottweiler.

4. 173,5p - Arne Svendsen, 5114 Tertnes m/ Breton.

5. 171,5p - Nils Johannessen, 5306 Erdal, m/ Shetland sheepdog.



KLASSE 2.

Image4.gif Vestlandsvinner 1999. 173,5p. - Knut Igelkjøn, 5117 Ulset m/ Groenendael.

2. 171,5p. - Kaia Iversen, 5155 Bønes m/ Golden retriever.

3. 165p. - Sølvi Eltvik, 5224 Nesttun m/ blanding.

4. 164p. - Linda Vabø, 5052 Bergen m/ blanding.

5. 163p. - Vigdis Johannessen, 5306 Erdal m/ Shetland sheepdog.


KLASSE 3

Image4.gif Ingen deltager fikk 1. premie.


KLASSE ELITE.

Image4.gif Ingen deltager fikk 1. premie.



BRACEKLASSE - LØRDAG

1. Eng. springer spaniel - LAJBAN'S TABOON THAUGHTS og LAJBAN'S IT'S SHOW TIME
Handler: Laila Dysjeland, 1510 Kolbotn.

2. Greyhound - JET'S SNAKE IN THE GRASS og JET'S SNAKE CHARMER
Handler: Liv Aastvedt, 5106 Øvre Ervik.

3. Eng. springer spaniel - LAJBAN'S SOUL BROTHER og LAJBAN'S THE SHOW MUST OG ON
Handler: Else Grindheim, 5237 Rådal.

4. Cocker spaniel - N UCH ORDV-98 CARILLOCOOL-LAD og N UCH LIBELL'S EMPRESS
Handler: Anita Andersen, 3950 Brevik.


BRACEKLASSE - SØNDAG


1.  Bearded Collie - N UCH CERTIFIED CAUSING A COMMOTION og CONFIDENT'S PRIDE AND T BOB JOY
Handler: Merete L. Nydal, 5227 Nesttun.

2. Tibetansk spaniel - N UCH CAP-ELLIO-GISMO COLUMBUS og ABAKAHN'S JAMMEN JAL-LA
Handler: Runar Olsen, 3116 Tønsberg.

3. Pomeranian - N UCH POM-CLASSIC RAINBOW RIDE og N UCH POM CLASSIC GRACIUS DANCER
Handler: Eva McQuiston, 5355 Knarrevik.

4. Pekingeser - N S UCH FARMERS-FUN o EL'MAMBEE'S NEWS FROM HEAVEN
Handler: - Reidar Varhaug, 4340 Bryne.

5. Lhasa apso - INT NORD UCH APOLLONIUS-MELIOS og KORBITT'S PRINCESS EMMA
Handler: Gunnar Høgi, 5355 Knarrevik.

6. Papillon - N UCH DOBS ANTE og N UCH DOBS ANJA. Handler: Jim Brende Mo, 3420 Lierskogen.


bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Paolo Dondina, Italia

Cocker spaniel BENCLEUCH BENEFACTOR Eier: Kristin Handeland, 4355 Kvernaland.

2. Lhasa apzo - ABSO SENG KEY'S NI-CHA Eier: Gerd Smedstad, 3320 Vestfossen.

3. Italiensk mynde - MOVADO DIVA HURRICANA Eier: Marit Engelsen, 5222 Nesttun.

4. Newfoundlandhund - HJERTEKNUSERN ANASTASIA Eier: M. Askevoll og M. Ovesen, 4580 Lyngdal.

5. Bull terrier - KEYNOTE'S MISS TROMBONE Eier: Kari Aamodt, 5173 Loddefjord.


gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Andrew Brace, Wales.

Shetland sheepdog TUNMARK'S ASK ME NICELY Eier: Bjørn Morvik, 5993 Ostereidet.

2. Bearded collie - HONEYFIGHT'S COUNT ME Eier: Eli Thomren og Kjell Gimmestad, 5235 Rådal.

3. Schäferhund - MONEVA'S FABIAN FIGTHER Eier: Laila Eide og Eyolf Doksæter, 5173 Loddefjord.

4. Welsh corgi pembroke - MAXI'S C-WICKY Eier: Ann Kristin Sjøtun, 5014 Bergen.

5. Australian shepherd - SKOGTROLLET'S 2 MADAM MISTRAL Eier: Karin og Olav Oldervik, 5914 Isdalstø.


gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Ellis Hulme, England.

Se BIS 4.

2. Shar pei - EAST OF EDEN'S TAJ MAMAL Eier: Siri Borch, 1341 Slependen.

3. St. Bernhardshund - ST BOLALIS LOKE Eier: Arne Mo, 5267 Indre Arna.

4. Rottweiler - FERNWOOD EXRCES Eier: Vivian og Johnny Teigland, 5137 Mjølkeråen.

5. Dobermann - QUICK-LITTLE-LADY V ALPHA NORDIC Eier: Erik og Tove Monsen, 5134 Flaktveit.


gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Paolo Dondina, Italia.

Se BIS 5.

2. Bedlington terrier - BORSALI'NOS SYMPATICA Eier: Anne Solli, 6453 Kleive.

3. Parson Jack Russel terrier - REVEFOTENS WHOOPEE O'MCWILLIAMS Eier: Lena Kjempengren, 342+ Lierskogen.

4. Airedale terrier - ELMINA'S BOLERO Eier: Tor I. Johnstad, 5108 Hordvik.


gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Tibor Brody, Ungarn.

Chow chow - RHYTZO MY MON CHERIE Eier: Rita og Ingvild S. Eide, 4370 Kvernaland.

2. Basenji - AKETI Eier: Henrik Kleveland, 5217 Hagavik.

3. Norsk lundehund - VELI VETLE-KERSKI Eier: Inger Feste, 5200 Os.

4. Shiba inu - WAKAJISHII av ENERHAUGEN -Eier: Cathrine og Frode Løvfall, 5227 Nesttun.

5. Japansk spisshund - AKZITA Eier: Cathrine Fiskeseth, 5259 Hjellestad.


gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Tibor Brody, Ungarn.

Dalmatiner - SPOTNIK'S SNAP SHOT Eier: Helle Høie, 0777 Oslo.

2. Beagle - AMARITA'S BE-BELIZZIMO Eier: Monica Nilsen, 5124 Ulset.

3. Rhodesian ridgeback - SHAVANO'S BINTI THAMANI Eier: Hanne og John Anders Neergaard, 2008 Fjellhamar.


gruppevalp.gif

GRUPPE 7

Ingen deltager.


gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - Dommer : Paolo Dondina, Italia.

Se BIS 1.

2. Golden retriever - OCTAVIA AV VERVIK Eier: Anne Mette og Kristi Sletthaug, 3216 Sandefjord.

3. Eng. springer spaniel - ZELINI'S DEEP PURPLE Eier: Heidi Fosberg, 2030 Nannestad.

4. Curly coated retriever - VESTCURLS CINDERELLA Eier: Frøydis Halland, 5179 Godvik.


gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Ellis Hulme, England.

Se BIS 2.

2. Cavalier King Ch.sp. - MAGIC CHARM'S DELIGHTED Eier: Unni Lima Olsen, 4327 Sandnes.

3. Tibetansk terrier - ABSO SENG KEY'S KHITZI Eier: Eli Berg Baartveit, 5239 Rådal.

4. Bichon frise - PETIT AMI'S TOU ARE MY CHOICE Eier: Rita Johnsen, 3122 Tønsberg.

5. Papillon - TATJANA THE HAPPY STAR Eier: Inger H. Sachariassen, 5350 Brattholmen.


gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Tibor Brody, Ungarn.

Se BIS 3.

2. Irsk ulvehund - NUTSTOWN'S ODE TO SIMPLICITY Eier: Knut Olav Wille, 5265 Ytre Arna.

3. Skotsk hjortehund - BAYLIND ECOSSE Eier: Åse Flindall, 5243 Fana.



VI GRATULERER SAMTLIGE !