• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder),…

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kve…

Utstilling, LP og valpeshow 25.- 26. sept. 2004

RESULTATER BSBK UTSTILLING 25. - 26. SEPT. 2004 BEST IN SHOW - Dommer: August De Wilde, Belgia.

BEST IN SHOW

Stor Puddel - MEMORIES LOVE SOMBODY.
Eier: Kjell Ove Sperrevik, 5200 Os.

______________________________

Bildegalleri....

 

2. Engelsk Springer Spaniel - N UCH NIMBLEWHIT IN A MELLOWTONE. Eier: Wenche Søreide, 5251 Søreidgrend.

3. Japansk Spisshund - NORD UCH WW-02 NV-02 JASAM'S INTERESTING SILVER BOY. Eier: Hanne Ånensen og Bernt Winum, 4340 Bryne.

4. Skotsk Terrier - N UCH THAWN'S STATION WAGON. Eier: Anne Karin Skår, 5532 Haugesund.

5. Bracco Italiano - SNEJ'S ANTONIO. Eier: Eli K. og  Johan F. Larsen, 5163 Laksevåg.


Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Rodi Hübenthal, Sverige.


Old English Sheepdog - N UCH AN KA WO'S LI PU FAME. Eier: Tone Lilletvedt, 5225 Nesttun.

2. Collie Langhår - EWERGLADE ALL MY LOVE. Eier: Bente Løseth og Grete Hatlestad, 5200 Os.

3. Malinois - N DK UCH REVLOCH O'BAOILL. Eier: Irene Børresen, 4025 Stavanger.

4. Schipperke - N UCH NORDUV-02 TAREBI'S TITAN. Eier: Ingrid Bøe Løseth, 5223 Nesttun.

5. Portugisisk Gjeterhund - N UCH NORDV-02 NORDUV-02 CONDESSA DO CABECO DE STA.MARTA. Eier: Barbro Jurnhart, 5700 Voss.


Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Ove Germundsson, Sverige.

Boxer - N UCH BOXERDALEN'S JUST AN ACE. Eier: Lena Eriksson, 1866 Båstad.

2. Dvergschnauzer Salt &Pepper - SCHNAUZERHILLS CALL ME MAX. Eier Rune Toftum og Anette Midttveit, 5267 Espeland.

3. Leonberger - SOLDRONNINGENS NASSE. Eier: Jo Rune Randaberg og Marit Bjørnøy, 4070 Randaberg.

4. Great Japanese Dog - INT NORD FIN UCH NORDV-00 ØLENSKJOLD'S REVELATION. Eier: Evy og Arvid Wie, 5151 Straumsgrend.

5.  Engelsk Mastiff - N UCH NV-02 OCOBO CONSORT. Eier: May Lisbeth og Inge Arild Næss, 5306 Erdal.


Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Se BIS 4.

2. Border Terrier - DUNDARROCH ICEPRINCESS. Eier: Anita Høysæter, 5131 Nyborg.

3. Yorkshire Terrier - N UCH HENCEFORTH'S CHIPPENDALE. Eier: Henny Lidal, 6887 Lærdal.

4. West highland white Terrier - TERRAWESTIE TOP SECRET. Eier: Hilde Gullaksen, 5238 Rådal.

5. Airedale Terrier - N S UCH ELMINA'S ORANGE TRIUMPH. Eier: Berit Engnes og Grete Valestrand, 5006 Bergen.



Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Ove Germundsson, Sverige.

Se BIS 3.

2. Pomeranian - N S UCH NV-02 POM-CLASSIC RAINBOW RIDER. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

3. Shiba - NORIKO av ENERHAUGEN. Eier: Christen Lang, 5035 Bergen.

4. Siberian Husky - CARILLO SHADOWFAX. Eier: Anette Midttveit Toftum, 5141 Fyllingsdalen.

5. Islandsk Fårehund - MYSLA VIGDIS-DOTTIR. Eier: Katja Hansen og Ørjan Petersen, 4318 Sandnes.


Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Rodi Hübenthal, Sverige.

Rhodesian Ridgeback - INT NORD DK UCH LUX CH KBHV-03 NV-01-02-03 UKUKHANYA SCOUT THE RED BARON. Eier: John-Sigve Berg, 3525 Hallingby.

2. Dvergdachshund Langhåret - SNOOPY. Eier: Siri Blendheim, 5097 Bergen.

3. Dachshund Langhår - AC-SAGA. Eier: Ottar Eliassen, 5410 Sagvåg.

4. Dalmatiner - N UCH NV-02 DALMO'S XANADU. Eier: Marianne Fyhn og Heidi Price, 7021 Trondheim.

5. Dachshund strihår - CAPTATORS ARES. Eier: Sigrun og Ulf Furnesvik 5107 Salhus.


Image3.gif

GRUPPE 7 - Dommer: Rodi Hübenthal, Sverige.

Se BIS res.

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: August De Wilde, Belgia.

Se BIS 2.

2. Golden Retriever - GOLDINA'S LOCAL HERO. Eier: Gunn Skauge, 5956 Vågseidet.

3. Nova Scotia D. T. Retriever - N UCH RED-TOLLER'S SHADOW. Eier: Anne Kvilvang, 4276 Vedavågen.

4. Flat Coated Retriever - N UCH HEIROFIA'S WEST SIDE STORY . Eier: Nina Skjelbred, 3222 Sandsfjord.

5. Curly Coated Retriever - VESTCURLYS DANSEODIN. Eier: Helge og Torill Hausvik, 5134 Flaktveit.


Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Levente Miklos, Ungarn.

Se BIS 1.

2. Cavalier King Ch. Spaniel - TIBAMA'S JANET JACKSON. Eier: Jane Solberg Karlsen, 5142 Fyllingsdalen.

3. Tibetansk spaniel - ARGUS. Eier: Toril og Rune Ollestad, 4463 Ualand.

4. Shih Tzu - N UCH ROCETTE'S A'PROMI-SING. Eier: Tove Haga og Gerd Førland, 5162 Laksevåg.

5. Chihuahua Langhåret - INT NORD LV AM P IT UCH VV-01 FINV-00 MISTY MEADOW'S MICKEYMOUSE. Eier: Lene Nordås Kalleklev, 5151 Straumsgrend.


Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Wera Hübenthal, Sverige.

Saluki - YAZID SETHAR. Eier: Line Therese Urke, 6260 Skodje.

2. Whippet - INT NORD UCH NV-00-03 SIPREX JØRGEN. Eier: Fredy Ellingsen, 5515 Haugesund.

3. Irsk Ulvehund - Mc'KENZIE'S BALLINALEE. Eier: Anne Mette Mikkelsen, 5265 Ytre Arna.

4. Afghansk Mynde - INT NORD UCH GOLD' COPPER NEW YORK ICE T. Eier: Tor K. og Ingunn Hustøl, 4026 Stavanger.

5. Sloughi - JADITA. Eier: Line Therese Urke, 6260 Skodje.


BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: August De Wilde, Belgia.

Image4.gif Golden Retriever -  GOLDINA'S LOCAL HERO. Eier: Gunn Skauge, 5956 Vågseidet.

2. Afghansk Mynde - INT NORD UCH GOLD' COPPER NEW YORK ICE T. Eier: Tor K. og Ingunn Hustøl, 4026 Stavanger.

3. Whippet - N UCH PER-MOBILE SLENDER AND SLIM. Eier: Randi Robertstad, 5131 Nyborg.

4. Dachshund Langhår - N UCH N VCH ROBIN LOCKLEY. Eier: Margun Røssang og Connie Petterson, 5353 Straume.

5. Flat Coated Retriever - HANNEMOR'S EMIL. Eier: Benedicte Myklestad, 0382 Oslo.

BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: August De Wilde, Belgia.

Image4.gif Shih Tzu - N UCH ROCETTE'S A'PROMI-SING. Eier: Tove Haga og Gerd Førland, 5162 Laksevåg.

2. Pomeranian -  N S UCH NV-02 POM-CLASSIC RAINBOW RIDER. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik

3. Tervueren - N UCH WOODSHINE'S BEAU PALETTE. Eier: Irene Børresen, 4025 Stavanger.

4. Shiba - N S UCH RAN av ENERHAUGEN. Eier: Christen Lang og Solvor Nærland, 5035 Bergen.

5. Collie Langhår - N UCH LUNDECOCK'S EASY COME EASY GO. Eier: Ingrid Svendal, 5903 Isdalstø.


OPPDRETTERKLASSE LØRDAG


Image4.gif KENNEL LOVINDA, Dalmatiner, Anne Karin Nyhammer, 5350 Brattholmen.


OPPDRETTERKLASSE SØNDAG


Image4.gif KENNEL ENERHAUGEN, Shiba, Christen Lang, 5035 Bergen.



LYDIGHETSPRØVER - Dommer: Gunnar Andersen.


KLASSE 1

NKK avd. Hordaland - Avdelingsmester Klasse I 2004.

Image4.gif 200p - Siri Nordgulen, 5943 Austrheim,  m/ Tervuenen, Tenterv's Fantezi F'Akhela.

2. 193,5p - Jan Roald Fenne, 5235 Rådal,  m/ Schäferhund, BH AB Dorian av Norden Stam.

3. 183,5p - Lise K. Vassenden, 6988 Askvoll, m/ Boxer, Hookopas Simba.

4. 163,5p - Hege A. Botnen, 5951 Brekke, m/ Berner Sennenhund, Fanaberner'ns Mika Martell-A.

KLASSE 2

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE 3

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE ELITE

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.



bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: August De Wilde, Belgia.

bsbk04_bis_va.jpg

Irsk ulvehund - BALLYGRAN'S ASHLING ANWEN. Eier: Anne Mette Mikkelsen, 5265 Ytre Arna.

2. Chihuahua Korthåret - DYRDALS GAME ON SIMON JR. Eier: Marianne Kvarven, 5401 Stord.

3. Golden Retriever - HJELTERYGGENS GÅMANN SÅ STIILI. Eier: Geir Næss og Kari Stamnesfet, 5306 Erdal.

4. Irish Softcoated W. Terrier - TEJARPSDALEN'S GEMINI. Eier: Anette Hoem, 4352 Kleppe.

5. Shiba - TENKO av ENERHAUGEN. Eier: Eirik Knudsen, 5232 Paradis.


gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Rodi Hübenthal, Sverige.

Hvit Gjeterhund - CHANEL. Eier: Katrine Bårtvedt, 5200 Os.

2. Malinois - SHIROCKY'S ELAN. Eier: Irene Børressen, 4025 Stavanger.

3. Bearded Collie - T-BOB'S BROWNIE ON WEST MEADOW. Eier: Olav Henrik Vik, 5259 Hjellestad.

4. Collie Langhår - VSTEADWYN FASHIONS BLACK WITCH. Eier: Ada Ekeland, 5221 Nesttun.

5. Welsh Corgi Pembroke - BORGATUN'S HIGH FIDELITY. Eier: Ann Christin Sjøtun, 5253 Sandsli.


gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Ove Germundsson, Sverige.


Newfoundlandshund - FERRYLANDS PENNIES FROM HEAVEN. Eier: Irene og Johnny Donné, 5229 Kalandseidet.

2. Shar Pei - CHAGALL'S PAPAYA. Eier: Cathrine Olsen og Arvid Andersen, 4262 Avaldsnes.

3. Dvegschnauzer S&P - SCHNAUZERHILLS FAMOUS BOY. Eier: Kjell Hansen, 5260 Indre Arna.

4. Boxer - BOXERDALEN'S FIRST TOPPOINT. Eier: Inge Arild Vee, 6885 Årdalstangen.

5. St. Bernhardshund Korthår - CALMATO'S TERRIFIC THEODOR  "Lille T". Eier: Svein Lothe, 5235 Rådal.


gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Se BIS 4.

2. West Highland White Terrier - HOPECHARM C U AT TERRAWESTIE. Eier: Hilde Gullaksen, 5238 Rådal.

3. Am. Staffordshire Terrier - ARMANI GIRL OF EHFI AT WEST-STAFF. Eier: Mats A. Horstad, 5173 Loddefjord.

4. Cairn Terrier - CAIRNESS'S GEMINI. Eier: Tord Halsør, 5109 Hylkje.

5. Fox Terrier Glatthåret - ZEBRASOMAS AND ANDREX. Eier: Ellen Mehlum, 5145 Fyllingsdalen.


gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Ove Germundsson, Sverige.

Se BIS res.

2. Japansk spisshund - JASAM'S VERY TASTY GRANDSON. Eier: Hanne Ånonsen /Bernt Winum, 4340 Bryne.

3. Pomeranian - TAA PALATI'S XENIUM. Eier: Gjertrud Birkrem, 5171 Loddefjord.

4. Keeshond - SWEET-ROSE TINKA. Eier: Elisabeth Nordnes /Olav Ambjørndalen, 4262 Avaldsnes.

5. Kleinspitz - SILVER SHADOW. Eier: Sissel Toft Røstøen, 5392 Storebø.



gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - VALP - Dommer: Rodi Hübenthal, Sverige.

Dalmatner - PRIKKEDILLAS AMAZING CARMEN. Eier: Inger Skåre, 6900 Florø.

2. Rhodesian ridgeback - MASITHELA'S KAMILAH ZITA BY SCOUT. Eier: Monica Gytre, 5117 Ulset.


gruppevalp.gif

GRUPPE 7 - VALP - Dommer : Rodi Hübenthal, Sverige.

Vorstehhund Korthåret - GLÅMHAUGEN'S CLC JAVA. Eier: Roger Kuttner, 5231 Paradis.

2. Weimaraner Korthåret - TAYO av BJØNNSTED. Eier: Atle Ringstad, 4200 Sauda.



gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : August De Wilde, Belgia.

Se BIS 3.

2. Am Cocker Spaniel - MIAVO'S MIRRORIMAGE. Eier: Mette Iversen og Vidar Olsen, 2950 Skammestein.

3. Cocker Spaniel - LOVE COX'S MY CHOICE. Eier: Tove Aase, 5640 Eikelandsosen.

4. Portugisisk Vannhund - EXCELSIOR OF THE SEA. Eier: Gro Jurnhart, 1666 Rolfsøy.

5.  Kooikerhund - NORDKOOIK'S SHIRAZ. Eier: Laila Dahle, 5200 Os.

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Levente Miklos, Ungarn.

Se BIS 2.

2. Tibetansk Spaniel - YOTISHA'S X-TRA. Eier: Toril og Rune Ollestad, 4463 Ualand.

3. Papillon - MARBIJO'S ANITA. Eier: Margrethe Lundegaar, 4314 Sandsnes.

4. Lhasa Apso - TZA-MA'S BAILY BEE-Q. Eier: Iselin Rundhaug og Morten Sterri. 4250 Kopervik.

5. Mops - TANGETOPPEN'S VALBORG. Eier: Torill Gudstafsson, 5310 Hauglandshella.


gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Wera Hübenthal, Sverige.

Se BIS 1.

2. Afghansk Mynde - GOLD'N COPPER LION EART. Eier: Hallgeir Mørch, 4276 Vedavågen.

3. Whippet - BLÅBÆRTANGEN'S DELTA DREAMCATCHER. Eier: Linda Sandven, 5337 Rong.

4. Skotsk Hjortehund - DORRATOR EMANUEL. Eier: Olav Haugå, 5152 Bønes.



Vår hovedsponsor:  

royal_canin_farge.jpg

VI GRATULERER SAMTLIGE !