• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

KVELDSSTEVNE I LYDIGHET ONSDAG 6.JUNI 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Start våren med kurs i feltsøk! Fortsatt ledig pla…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

ALLE RESULTATER OG BILLEDGALLERI FRA UTSTILLINGEN …

Utstilling, LP og valpeshow 25.- 26. sept. 2010

RESULTATER BSBK UTSTILLING 25.- 26. SEPT. 2010. BEST IN SHOW - Dommer: Hans Von Den Berg, Holland.

BEST IN SHOW

Skotsk Hjortehund - N UCH TROON JULIA CECARIS.
Eier: Ane Lid Lerheim / Liv Vogt Johansen, 5232 Paradis.


_____________________________________

 

bildegalleri..............


2. Pomeranian - TWINTOY'S AND BB'S SALUTT.
Eier: Britt Christiansen,  5178 Loddefjord.

3. Pyreneerhund - INT NORD UCH SÆTRA'S BONSO.
Eier: Vivi Nyhus og Kjell Strand, 2900 Fagernes.

4. Labrador Retriever - N UCH KLUNGERHAUGEN'S QUALITY .
Eier: Aud Presthus, 5637 Ølve.


Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Kitty Sjong, Danmark.

Belgisk Fårehund Groenendael - N DK UCH SV-07-09 NV--07 KBHV--08 FINV-09 A-TE-ELL'S MADAME YATZIE. Eier: Ada Elin Ekeland, 5221 Nesttun.

2. Shetland Sheepdog - JWW-10 KELROE'S PRETTY BLACK ROSE. Eier: Anne Lise Nygaard, 4621 Kristiansand.

3. SchäferhundBH SCHH1 AN N UCH STJERNELIA'S VICKI. Eier: Tom Stølen og Benedicte Bjelland, 5305 Florvåg.

4. Collie Korthåret - TIMONAN WIWA WISDOM. Eier: Therese Klungervik og Lars Bardalen, 3189 Horten.


Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Ligita Zake, Latvia.

Se BIS 3.

2. Boxer - REXOB ZUPERSTAR. Eier: Solveig Sandgren, 4041 Hafrsfjord.

3. St. Bernhardshund Langhåret - TOFFE LOFFE'S MY GIRL. Eier: Solgunn Pettersen, 5382 Skogsvåg.

4. Affenpinscher ING-STA'S AFFE FELICITY MIRO. Eier: Ingeborg Otterlei Kjersem, 5227 Nesttun.


Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Svend Løvenkjær, Danmark.

Irish Softcoated Wheaten Terrier - TANGTERR'S IN RED RUBY. Eier: Hilde Mæland og Eric Sandvold, 4056 Tananger.

2. Staffordshire Bull Terrier - DARHILD'S CINDY OG MONDAYS NIGHT. Eier: Kenneth Holm Vestby, 4048 Hafrsfjord.

3. Airedale Terrier - N UCH REIGAB'S BEA TILA. Eier: Berit Engnes og Grete Valestrand, 5229 Kalandseidet.

4. Australsk Terrier - N DK UCH NORDV-06 NV-07 TANAMIER'S PORT SALUT FOR ME. Eier: Marie og Cato Kjøsnes /Anne Marie Ingebretsen, 5600 Norheimsund.


Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Kresten Scheel, Danmark.

Se BIS 2.

2. Shiba - SHIBATROLL'S BJARG. Eier: Karen Gjerde, 5135 Flaktveit.

3. Eurasier - HEIDIDA'S D-DIVA. Eier: Håkon Hjørnestad, 2270 Flisa.

4. Japansk Spisshund - N UCH MINNLETT'S LITTLE LOVERBOY. Eier: Irene Mjelde, 5652 Årland.


Image3.gif

GRUPPE 6/7 - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Rhodesian Rigdeback - N SE UCH KANGELANI'S GENTLE LOBA BY CLAY. Eier: Sonja H. Olsen og Marit Hjartøy, 5914 Isdalstø.

2. Dalmatiner - KJENNBEKKEN'S COPY ANNEBELLASS. Eier: Hulda Drange, 4012 Stavanger.

3. Stabyhoun C. I. E. N DK UCH NV-09 VWW-10 ALLGRIPPAS ALFIRIN. Eier: Lars Pinderud, 1263 Oslo.

4. Basset Fauve De Bretange - WHISTLEWOOD'S SEA MYRTLE. Eier: Arne Sangolt, 5357 Fjell.

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Børge Espeland, Norge.

Se BIS 4.

2.
Engelsk Springer Spaniel - NORD UCH NIMBLEWHIT WINTHER AFFAIR. Eier: Wenche Søreide, 5252 Søreidgrend.

3. Flat Coated Retriever N UCH COVENSTEAD CATCH THE POINT. Eier: Harriet og Svein Nesse, 5550 Sveio.

4. Golden Retriever JAKO'S HOPE FOR THE FUTURE. Eier: Jarle Koldal, 5640 Eikelandsosen.


Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Ligita Zake, Latvia.

Lhasa Apso - NORD FIN UCH NV-09 FINV-09 NORDV-09 CHIC CHOIX HIGH CLASS. Eier: Morten og Eli P. Sterri, 4275 Sævelandsvik.

2. Toy Puddel - PRECIOSA'S LITTLE ELLIOT. Eier: Kirsten Hetland og Sissel Kidess, 4307 Sandnes.

3. Chihuahua Korthåret - DACHIDA'S RYTHAM ACE. Eier: Susanne Nevland, 4330 Ålgård.

4. Shih Tzu - JWW-10 TEA-CAKE'S I'M A MARIONETTE. Eier: Laila Midtun Pedersen, 5224 Nesttun.


Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Svend Løvenkjær, Danmark.

Se BIS 1.

2. Irsk Ulvehund - BALLYGRAN'S DARA DUBH. Eier: Anne Mette Mikkelsen, 5265 Ytre Arna.

3. Italiensk Mynde - EUGENIOS BLUE BLOD. Eier: Bjørg og Kjell Omdahl, 4362 Vigrestad.

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Hans Van Den Berg, Holland.

Image4.gif Greyhound - INT NORDUCH RANTALAUKAN MESIKÅMMEN. Eier: Arne, Gerd og Liv Aastvedt, 5106 Øvre Ervik.

2. Engelsk Springer Spaniel - INT UCH N VCH S U(u) CH NIMBLEWHIT IN A MELLOWTONE. Eier: Wenche Søreide, 5252 Søreidgrend.

3. Dalmatiner - N UCH ANNEBELLASS FATIMA G. Eier: Hulda Drange, 4012 Stavanger.


4. Stabyhoun - C. I. E. N DK UCH NV-09 VWW-10 ALLGRIPPAS ALFIRIN. Eier: Lars Pinderud, 1263 Oslo.

 

BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Hans Van Den Berg, Holland.

Belgisk Fårehund, Groenendael - NADJARAH'S AIKO. Eier: Evy og Ronny Ivarsen, 1482 Nittedal.

2. Papillon- N UCH DOBS HOKUS. Eier: Olga Engebretsen, 21060Vormsund.

3. Briard - N DK UCH ISFOLKET'S QUEEN MERCEDES. Eier: Sølvi Iren Evensen, 5224 Nesttun.

4. Tibetansk Spaniel- INT NORD UCH TIBBETUNET'S B-KING. Eier: Vigdis Andersen, 4085 Hundvåg.

 

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG

KENNEL BALLYGRAN, Irsk Ulvehund, Anne Mette Mikkelsen, Ytre Arna.

 

OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

Image4.gif KENNEL LYNGTUNET, Tibetansk Spaniel, Vibeke Jensen og Helena Hopland, Trengereid.

 

AVLSKLASSE SØNDAG

Image4.gif N UCH NORDJV-07 CANDYGOLDS KICKOF, Phalene, Anne Grethe Lyngstad, Inderøy.

 

 

LYDIGHETSPRØVER - Dommer: Ann Christin Sjøtun

KLASSE 1

Image4.gif167,5 p - Karen-Anne Stordalen, 5053 Bergen m/ N.S. Duk Tolling retriever, Aha I Am Loverly.

2 166,5 p - Laila Vagle, 4309 Sandnes m/ Schäferhund Stilige Stina Av Schäferborgen.

KLASSE 2
Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE 3
Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE ELITE

Image4.gif 258,5 p - Sissel Grønlund, 5303 Follese m/ Border Collie N LCH Eyemarkers Lord Mc Scott.

 

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Monica Von Brempt, Belgia.

bis_valp_10.jpg
Engelsk Springer Spaniel - COOL-DOG'S DON'T STOP ME. Eier: Lisbeth Sandlund, 2240 Magnor.

2. Irsk Ulvehund - ZVEZDA AV GRUNNING. Eier: Sverre M. Birka, 5411 Stord.

3. Rottweiler - JEPPEKROKEN'S SHIRA. Eier: Sissel og Helene Strøm, 5132 Nyborg.

4. Papillon - LAFFORD FLY TO NO DEAL. Eier: Sandra Mari Kristensen, 5918 Frekhaug.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Kitty Sjong, Danmark.

Belgisk Fårehund Groenendael- FRENCH TOUCH DU BOIS DU TOT. Eier: Ada Elin Ekeland, 5221 Nesttun.

2. Shetland Sheepdog
- ORREKNUPPEN'S EMILY. Eier: Lisbeth Haugsdal/ Bjørn E. Hansen, 5259 Hjellestad.

3. Belgisk Fårehund, Malinois - BONVIVANT BALI. Eier: Linda og Kathrine Eliassen, 5114 Tertnes.

4. Welsh Corgi Pembroke - ANNWN'S ZITA. Eier: Irene Serigstad, 4340 Bryne.

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Ligita Zake, Latvia.

Se BIS 3.

2. Bullmastiff - CHARMIE DEL PAÉSE. Eier: Lill og Malvin Solberg, 5217 Hagavik.

3. St. Bernhardshund Korthåret - ST. ZAMBA'S UNBELIVABLE ULTIMO. Eier: Kate Yndestad, 6984 Stongfjorden.

4. Pyreneerhund - STRØNDAFJORDEN'S BØRRE. Eier: Vivi Nyhus, 2900 Fagernes.


gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Svend Løvenkjær, Danmark.

Irish Softcoated Wheaten Terrier - TANGTERR'S SUNNYBOY. Eier: Hilde og Eric Mæland Sandvold, 4056 Tananger

2. Cairn Terrier- CAIRNDALE'S ROXCITA. Eier: Dagny Ann Dale og Atle Evensen, 5131 Nyborg.

3. Norwich Terrier - PROUD IVY BOFFIN OF GAMWICH. Eier: June Nysæther Schanke, 6873 Marifjøra.

4. Australsk Terrier - SANTOMAY'S DARK PASSION. Eier: Anne M. Ingebretsen og Marie Kjøsnes, 2937 Begna.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Kresten Scheel, Danmark.

Shiba- TERUNISHIKI AV ENERHAUGEN. Eier: Ingrid Lindaas og Trond Teigland, 5161 Laksevåg.

2. Norsk Buhund - KIMURA'S LUDVIG. Eier: Tommy Sachariassen, 5282 Lonevåg.

3. Samojedhund
- STORM. Eier: Kari-Anne Eliassen, 5215 Lysekloster.

4. Pomeranian - POM-CLASSIC FASHION GOES ON. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.



gruppevalp.gif

GRUPPE 6/7 - VALP - Dommer: Hans Van Den Berg, Holland.

Dalmatiner - LOVINDA'S JACKSON FIVE. Eier: Kjersti Stavang og Anne Karin Nyhammer, 5179 Godvik.

2. Stabyhoun - NÆSSGÅRDEN'S CHALG CHAPLIN. Eier: Heidi og Svein Medås, 5736 Granvin.

3. Rhodesian Ridgeback - KELANGOS ARIF BEAUTIFUL TROJA. Eier: Britt-Iren og Trond-Helge Aasebø, 5310 Hauglandshella.

4. Vorstehhund Korthåret - SKÅTFJLLETS AZH SILVA. Eier: Mette Eknes, 5914 Isdalstø.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Børge Espeland, Norge.

Se BIS 1.

2. Amerikansk Cocker spaniel - MIAVO'S TIMEFOREURO. Eier: Mette Iversen og Vidar Olsen, 2950 Skammesten.

3. Portugisisk Vannhund - PORTINBO'S BAILARINA SOPHIE. Eier: Mariann Tandberg, 6868 Gaupne.


4. Golden Retriever - JAKO'S IN LOVE WITH MALI. Eier: Jarle Koldal, 5640 Eikelandsosen.


gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Ligita Zake, Latvia.

Se BIS 4.

2. Lhasa Apso - KUTANI FOREIGN AFFAIR. Eier: Heidi Iren Brunes, 3221 Sandefjord.

3. Chihuahua Korthåret - ROSALAGO MM'S ZENA. Eier: Susanne Nevland, 4330 Ålgård.

4. Mops - MOPSETROLLS CAESAR. Eier: Karoline Mulen Sunde, 6843 Skei i Jølster.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Svend Løvenkjær, Danmark.

Se BIS 2.

2. Whippet - SUNA REGENS KEYLINNS SAFIR. Eier: Therese Brakstad, 5887 Bergen.

 

Vår hovedsponsor:

royal_canin_farge.jpg

VI GRATULERER SAMTLIGE !