• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Velkommen til BSBS sin årlige utstilling på Bønes!…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Rundering er en spennende aktiviserings-øvelse som…

Utstilling, LP og valpeshow 26.- 27. sept. 2009

RESULTATER BSBK UTSTILLING 26.- 27. SEPT. 2009. BEST IN SHOW - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

BEST IN SHOW

Pomeranian - N S UCH NV-02 POM-CLASSIC RAINBOW RIDER.
Eier: Eva og Stephan McQuiston, 5355 Knarrevik.


______________________________

Bildegalleri....

 


2. Dalmatiner - INT NORD FIN UCH LOVINDA'S FABIAN.
Eier: Anne Karin Nyhammer,  5350 Brattholmen.

3. Golden Retriever - N S UCH S VCH NV-07 JAKO'S NORDIC CHARM.
Eier: Jarle Koldal og Vibeke R. Olsen, 5640 Eikelandsosen.

4. Irsk Ulvehund - N S UCH WOLFHOUSE UMBRIELLE.
Eier: Knut Olav Wille og Øivind B. Larsen, 3519 Hønefoss.

 

Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Leif-Herman Wilberg, Norge.

Belgisk Fårehund Tervueren - N UCH RAINBOW END'S ZHINO. Eier: Monja Elise og Frank Vilholm, 4070 Randaberg.

2. Briard - N UCH NV-08 MONAMI POUR TOUJOURS GIDGET. Eier: Martha Hamre og Emil Lønning, 5570 Aksdal.

3. Shetland SheepdogCAN CH GRANDGABLES JUST SINGIN' DEJA BLUES. Eier: Norunn Jakobsen Morvik, 5200 Os.

4.
Pyreneisk Gjeterhund - N UCH NV-07 REAL SCOOPS SAMURAI JACK. Eier: Monica Torgersen, 5151 Straumsgrend.

 

 

Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Brenda Banbury, England.

Dvergschnauzer Sort- MADE IN SPAIN GRANADA. Eier: Rune Toftum, 5267 Espeland.

2. Newfoundlandshund - N S UCH TOPPOLOPPO'S HUFFAMEI. Eier: Wenche Solheimslid, 5353 Straume.

3. Dvergschnauzer Sort/Silver - JUST FOR ME OF TAITA'S USHABTI, Eier: Oskar Ødegaard, 1939 Auli.

4. Bullmastiff BOSTON LADY'S AMITY ONE. Eier: Lill og Malvin Solberg, 5217 Hagavik.


 

Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Les Aspin, England.

Australsk Terrier - N DK UCH NORDV-06 NV-07 TANAMIER'S PORT SALUT FOR ME Eier: Marie og Cato Kjøsnes /Anne Marie Ingebretsen, 5600 Norheimsund.

2. Cairn Terrier - N UCH LARCHLEA ROBBIE WILLIAMS. Eier: Tord Halsør og Leif Olsen, 5031 Nyborg.

3. Bull Terrier - N UCH GREAT CHIEF'S PERLE D'AMOUR. Eier: Aasta Sangolt og Bård Jensen, 5357 Fjell.

4. Cesky Terrier N UCH ZIVORTNY'S IKAR DETSTVI SEN. Eier: Katarina Andersen, 5067 Bergen.


 

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Se BIS 1.

2. Japansk Spisshund - JASAM'S INCREDIBLE SECRET OF COLA. Eier: Irene Mjelde, 5652 Årland.

3.Shiba - N S UCH TENKO AV ENERHAUGEN. Eier:Eirik Knudsen, 5232 Paradis.

4. Keeshond - SJØBOFFENS KNOCKIN ON HEAVEN'S DOOR. Eier: Gisle Kopperdal og Anne Heradstveit, 5751 Odda.


 

Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Se BIS 2.

2. Dachshund Langhåret - DOLLY PARTON. Eier: Hans Tore Eide, 5200 Os.

3. Dachshund Strihåret - NEMLIG AV LARHJELM. Eier: Ove Lunde, 5200 Os.

4. Dachshund Korthåret - N UCH VED SKOVEN'S ZAPHIRA. Eier: Irene Krokstad, 7056 Ranheim.



Image3.gif

GRUPPE 7 - Dommer: Rune Fagerström, Finland.

Bracco Italiano - N DK UCH NORDJV-06 NORDV-06 NV-07 HOUR BY HOUR. Eier: Irene Krogstad, 7056 Ranheim.

2. Ungarsk Vizsla Korthåret FABELAKTIVE VILMAS LABAN. Eier: Iris og Karsten Knaupe-Johannessen, 5155 Bønes.



Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Monica Blaha, Sveits.

Se BIS 3.

2.
Engelsk Springer Spaniel - NORD UCH NIMBLEWHIT WINTHER AFFAIR. Eier: Wenche Søreide, 5252 Søreidgrend.

3. Amerikansk Cocker Spaniel N S UCH ZILK'S LITTLE SECRET TO MIAVO. Eier: Mette Iversen, 2950 Skammestein.

4. Flat Coated Retriever N UCH FAB FOUR'S FEEL FREE. Eier: Anne Mette Sletthaug, 3216 Sandefjord.




Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Monica Blaha, Sveits.

Stor Puddel - MEMORIES MAMMA MIA. Eier: Catharina Evensen, 5226 Nesttun.

2. Bichon frisé - DK N UCH NORDV-08 NV-08 BICIA'S MILLION DOLLAR BABY. Eier: Charlotte Andersson, 4682 Søgne.

3. Lhasa Apso - CHIC CHOIX HIGH CLASS. Eier: Morten og Eli P. Sterri, 4275 Sævelandsvik.

4. Dverg Puddel - SOLNES MIND YOUR MANNERS. Eier: Vibeke Henriksen, 5258 Blomsterdalen.

 

 

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Leif-Herman Wilberg, Norge.

Se BIS 4.

2. Skotsk Hjortehund - N UCH TROON JULIA CECARIS. Eier: Ane Lid Lerheim / Liv Vogt Johansen, 5232 Paradis.

3. Whippet - SUNA REGENS KEYLINNS MIRELLE. Eier: Christina hagenes og Ole T. hovland, Sverige.

4. Saluki
N UCH EL-ADINI LAINAH. Eier: Trude Skogesal, 5238 Rådal.



BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Image4.gif Flat Coated Retriever - N UCH FAB FOUR'S FEEL FREE. Eier: Anne Mette Sletthaug, 3216 Sandefjord.

2. Engelsk Springer Spaniel - INT UCH N VCH S U(u) CH NIMBLEWHIT IN A MELLOWTONE. Eier: Wenche Søreide, 5252 Søreidgrend.

3. Berner Sennenhund - N UCH EMBLA NOBLIGE AV SENNELIO. Eier: Gerda Hagerup og Tore Fjeldberg, 5419 Fitjar.


4. Dalmatiner - NORD UCH DALMO'S XANTIPPE. Eier: Silje Paulsen og Heidi Price, 5307 Ask.

 

 

BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Image4.gif Pomeranian - N S UCH NV-02 POM-CLASSIC RAIBOW RIDER. Eier: Eva Forthun og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

2. Papillon - N UCH SUNSHOO IMACRIMSON CLASSIC. Eier: Margrethe Lundegaard og Bj. Holgersson, 4314 Sandnes.

3. Australsk Terrier INT NORD UCH NV-02 TANAMIER'S CLEOPATRA. Eier: Anne-marie Ingebretsen, 2937 Begna.

4. Skotsk Terrier- INT NORD UCH THAWN'S LUMINA. Eier: Anne Karin Skaar, 5532 Haugesund.

 

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG

Image4.gif KENNEL MERJANO, Engelsk Springer Spaniel, Marion Nossen, Samnanger.

 

OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

Image4.gif KENNEL SANTOMAY, Australsk Terrier, Maria og Cato Kjøsnes, Norheimsund.

 

LYDIGHETSPRØVER - Dommer: Elin Dahl

KLASSE 1

Image4.gif177,5 p - Malin Iren Hvidsten, 5915 Hjelmås,  m/ blanding, Nike.

KLASSE 2

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE 3

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE ELITE

Image4.gif Det var ingen deltagere i denne klassen.

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Monica Blaha, Sveits.

bis_valp_09.jpg
Fransk Bulldog CHARLES OTTO. Eier: Kari Sangolt, 5357 Fjell.

2. Bearded Collie T-BOB'S BRIANNA MY BLACK PEARL. Eier: Merete L. Nydal, 5229 Kalandseidet.

3. Irish Softcoated Wheaten Terrier TANGTERR'S RED RUBY. Eier: Hilde Mæland og Eric Sandvold, 4056 Tananger.

4. Pyreneerhund JOLY ELISE DE JOLI JAUNTNER. Eier: Anne Grete Englund, 4645 Nodeland.


gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Liz-Beth Liljequist, Sverige.

Se BIS 2.

2. Collie Korthåret - TIMONAN WINIFRED WILY. Eier: Ida Nilsen Hartvedt, 5018 Bergen.

3. Schäferhund RALLERBO'S DARK DUX. Eier: Laila Bratland, 5853 Bergen.

4.  Shetland Sheepdog BELMARAS ANNA KARININA. Eier: Birthe Tveiten, 5231 Paradis.

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Brenda Banbury, England.

Se BIS 4.

2. Newfoundlandshund - BIKKJEHAUGEN'S J'ADORE TEDDY. Eier: Kjersti Rødbotten, 5355 Knarrevik.

3. Dobermann LADY TANJA BANSHEES. Eier: Linn Fjæren, 6993 Høyanger.

4. Schnauzer Salt/pepper - KEYNOTE'S BIG TROMBONE. Eier: Silje Haugland, 5725 Vaksdal.


gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Les Aspin, England.

Se BIS 3.

2. Jack Russel Terrier TERRY WAWE'S MOVIE STAR. Eier: Monica Tellnæs, 5239 Rådal.

3. Bull Terrier - BRESLAU'S FOURTH OPINION. Eier: Kari Aamodt, 5173 Loddefjord.

4. Cairn Terrier - CAIRNDALE'S PEAK PERFORMANCE. Eier: Stine Krauss og Bjørn Ove  Berg, 5006 Bergen.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Pomeranian POM-CLASSIC ALICE. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

2. Eurasier - ESSMANIA'S EDHESSA. Eier: Janne Dale Angeltveit, 5357 Fjell.

3. Mittelspitz
DIAL-NINE-ONE-ONE AV OSTRETUNET. Eier: Jannike S og Bjørnar Nordanger, 5939 Sletta.

4. Japansk Spisshund FREDDYGÅRDENS NATURAL STAR. Eier: HM. og J. Vermundsen / L. Høgemark, 4250 Kopervik.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - VALP - Dommer: Dan Ericsson, Sverige.

Dalmatiner - LOVINDA'S INDIAN CHIEF. Eier: Nina og Anne Karin Nyhammer, 5350 Brattholmen.

2. Dvergdachshund Korthåret LURVELEGG'S MOJITO. Eier: Kjersti Grimstad, 5238 Rådal.

3. Dachshund Korthåret SKOVARD'S FIESTA DE LA NUEVO. Eier: Irene Krogstad, 7056 Ranheim.

4. Dachshund Langhår FRITJOF WILD BORN. Eier: Jostein Ivarsen, 5244 Fana.

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Monica Blaha, Sveits.

Golden Retriever - JAKO'S FAIRYTALE. Eier: Jarle Koldal, 5640 Eikelandsosen.

2. Cocker spaniel - RAINSTORM'S PERFECT MATCH. Eier: Marianne og Ørjan Ullebø, 3121 Nøtterøy.

3. Labrador Retriever - ROSEPATH SUPERGIRL. Eier: Camilla Aronsen, 5515 Haugesund.


4. Engelsk Springer SpanielCOOL-DOG'S CALVADOS. Eier: Solveig Jensen, 2240 Magnor.


gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Monica Blaha, Sveits.

Se BIS 1.

2. Bichon Frisé - IT'S A DOT. Eier: Grete Engan Hatlestad, 5200 Os.

3. Shih Tzu - BEAUTY AMOR'S SCARLETT O'HARA. Eier: Eva Hansen, 5236 Rådal.

4. Pekingeser EL'MAMBEE'S DREAM ON. Eier: Brit og Reidar Varhaug, 4340 Bryne.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Leif-Herman Wilberg, Norge.

Borzoi - CHENKO AV FJASCHO. Eier: Bjarte Lien, 1860 Trøgstad.

2. Skotsk hjortehund - SKAHERA'S DORIS DAY. Eier: Irene Hvidsten og Rune Hetleøen, 5179 Godvik.

3. Whippet - REPLICAS EVERYDIKE. Eier: Birgitte De Martens, 5227 Nesttun.


Vår hovedsponsor:

royal_canin_farge.jpg

Vi gratulerer samtlige!