• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Velkommen til BSBS sin årlige utstilling på Bønes!…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Rundering er en spennende aktiviserings-øvelse som…

Utstilling, LP og valpeshow 27.- 28. sept. 2008

RESULTATER BSBK UTSTILLING 27.- 28. SEPT. 2008. BEST IN SHOW - Dommer: Hans W, Müller, Sveits.

Best in Show

Greyhound: INT NORD DK UCH KBHW-04-07 SV08 JET'S SOMEWHAT O'A STALLON.
Eier: Britt og Ivar Dalen, 1960 Løken.

______________________________________________

Bildegalleri....

 


2.  Newfoundlandshund - N S UCH TOPPOLOPPO'S HUFFAMEI. Eier: Wenche Solheimslid, 5353 Straume.

3.  Belgisk Fårehund, Groenendael - N DK UCH SV-07 KBHV-08 A-TE-ELL'S MADAME YATZIE (g). Eier: Ada Elin Ekeland, 5221 Nesttun.

4.  Rhodesian Ridgeback - KAMBA ANATULINDA'S GAHNDHI. Eier: Sonja Helene Olsen, 5914 Isdalstø.


Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Petru Muntean, Romania.


Se BIS 3.

2.  Briard - N DK UCH ISFOLKET'S QUEEN MERCEDES. Eier: Sølvi Iren Evensen, 5224 Nesttun.

3.  Bouvier Des Flandres - PRAXAR'S KENZO. Eier: Kurt Høgheim, 5155 Bønes.

4.  Bearded Collie - T-BOB'S BAU BRAVEHART IN BROWN SUIT. Eier: Merete Løbrot Nydal 5229 Kalandseidet.


Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Svein Helgesen, Norge.

Se BIS 2.

2.  Engelsk Bulldog - STREETWALKER'S ANOTHER STORY. Eier: Enid Schmidt Halvorsen, 1892 Degernes.

3.  Bullmastiff - INT NORD UCH NORDV-06 GAME KEEPER'S FAMOUS IN FABLES. Eier: Trude Hegle og Rune Aga, 1832 Askim.

4.  Schnauzer Salt/Pepper - N UCH KEYNOTE'S OOMPAH TROMBONE. Eier: Grethe Isdahl, 5164 Laksevåg.

Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Rajko Rotner, Slovenia.

Australsk Terrier - N DK UCH NORDV-06 NV-07 TANAMIER'S PORT SALUT FOR ME. Eier: Marie og Cato Kjøsnes /Anne Marie Ingebretsen, 5600 Norheimsund.

2.  Bull Terrier - GREAT CHIEF'S PERLE D'AMOUR. Eier: Aasta Sangolt og Bård Jensen, 5357 Fjell.

3.  Cairn Terrier - WINDLINE'S WITTY WHITAKER. Eier: Nina og Jon Skottner, 2056 Algarheim.

4.  Cesky Terrier - N UCH ZIVORTNY'S IKAR DETSTVI SEN. Eier: Katarina Andersen, 5067 Bergen.

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Svein Helgesen, Norge.

American Akita - N UCH ØLENSKJOLD'S VENDELA. Eier: Lars og John Aareskjold, 5582 Ølensvåg.

2.  Samojedhund - AQUASAM'S CHAKITA D'WHITE SPIRIT. Eier: Jarle og Bente Nesvåg, 4380 Hauge i Dalane.

3.  Shiba - N UCH FUKUME AV ENERHAUGEN. Eier: Christen Lang, 5035 Bergen.

4.  Pomeranian - POM-CLASSIC KING OF SPADES. Eier: Eva Forthun og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Petru Muntean, Romania.

Se BIS 4.

2.  Dalmatiner - NORD UCH LOVINDA'S FABIAN . Eier: Anne Karin Nyhammer, 5350 Brattholmen.

3.  Dachshund Korthåret - VED SKOVEN'S ZAPHIRA. Eier: Irene Krokstad, 7056 Ranheim.

4.  Dachshund Strihåret - LAMARK DALTON. Eier: Ove Lunde, 5200 Os.

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Jostein Halvorsen, Norge.

Labrador Retriever - N UCH NV-07 SURPRISING'S VALIANT. Eier: Eva og Anne Mjelde, 5105 Eidsvåg i Åsane.

2.  Golden Retriever - RAMCHAINE SNAP TO JAKO'S. Eier: Jarle Kodal, 5640 Eikelandsosen.

3.  Engelsk Springer Spaniel - INT UCH N VCH S U(u) CH NIMBLEWHIT IN A MELLOWTONE. Eier: Wenche Søreide, 5252 Søreidgrend.

4.  Amerikansk Cocker Spaniel - AROYAL'S MADE IN DENMARK. Eier: Linda Jørgensen, 5570 Aksdal.

Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Jean Lanning, England.

Mops - TANGETOPPEN'S OBELIX. Eier: Bjørn Erling Løken, 3514 Hønefoss.

2. Lhasa Apso - JW MYTILENE THE MIGHTY QUINN VIA ALAMI. Eier: Morten Sterri / Alan Carter, 4275 Sævelandsvik.

3.  Chihuahua langhåret - INT NORD FIN UCH NV-06-07 NORDV-06 SV-06-08 KBHW-07-08 WW-08 BEL AMI CHRIS'S ANGELINO. Eier: Lene Nordås Kalleklev, 5918 Frekhaug.

4.  Shih Tzu - SHINE ON TAI'S SEE EMELY PLAY. Eier: Åse og Roald Eriksen, 5336 Tjeldstø.

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Rajko Rotner, Slovenia.

Se BIS 1.

2.  Skotsk Hjortehund - N UCH TROON JULIA CECARIS. Eier: Ane Lid Lerheim / Liv Vogt Johansen, 5232 Paradis.

3.  Saluki - BADAVIE HERE COMES THE SUN. Eier: Heidi Hoff og Dag Johannessen, 1385 Asker.

4.  Whippet - SIPREX YRJAR. Eier: Wenche Røsseland, 5652 Årland.

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Hans W. Müller, Sveits.

Image4.gif St. Bernhardshund Langhåret - N S UCH YELLOWROSE VAN'T HOF TER QUINNI. Eier: Katarina Andersen, 5067 Bergen.

2. Golden Retriever - SECRET-GARDEN BEST CHOISE. Eier: Janne Skintveit, 5236 Rådal.

3.  Portugisisk Vannhund - N UCH AQUABOY. Eier: Gro Jurnhart, 5700 Voss.

4. Dalmatiner - N UCH CIVELDA'S FINESPUN VEVET. Eier: Shona Nedungadi / Kersti Hatlem, 5310 Hauglandshella.

BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Hans W. Müller, Sveits.

Image4.gif Pomeranian - N S UCH NV-02 POM-CLASSIC RAIBOW RIDER. Eier: Eva Forthun og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

2.  Papillon - N UCH RABIOSO'S BEN REDDIK SJEIK FY FASAN. Eier: Sølvi Nesse og Kurt Vågenes, 5357 Fjell.

3.  Shiba - N S UCH NORV-03 NV-05 RAN AV ENERHAUGEN. Eier: Christen Lang og Solvor Nærland, 5035 Bergen.

4.  Samojedhund - AQUASAM'S ARCTIC STORMY SNOW BOOTS. Eier: Jarle og Bente Nesvåg, 4380 Hauge i Dalane.

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG

Image4.gif KENNEL LOVINDA, Dalmatiner, Anne Karin Nyhammer, 5350 Brattholmen.

OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

Image4.gif KENNEL ENERHAUGEN, Shiba, Christen Lang, 5035 Bergen.

LYDIGHETSPRØVER - Dommer: Ann Christin Sjøtun.

KLASSE 1

Image4.gif 183,5 p - Monica Torgersen, 5151 Straumsgrend, m/ Pyreneisk Gjeterhund, Real Scoops Samuel Jack.

KLASSE 2

Image4.gif 164,5 p - Teresa Christiansen, 5222 Nesttun, m/ Border Collie, Eyemakers Ecco.

KLASSE 3

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE ELITE

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Jean Lanning, England.bis_valp_08.jpg

Mops - HIGHESTEEM NEW TREASURE. Eier: Trond Berge /Karlsen & Sopp, 5918 Frekhaug.

2.  Shiba - HONTO-NO DAIMARUOU. Eier: Christen Lang, 5035 Bergen.

3.  Ungarsk Vizsla Korthåret - FABELAKTIVE VILMAS LABAN. Eier: Iris-Alexandra og Kars Johannessen, 5155 Bønes.

4.  Staffordshire Bull  Terrier - STAFFGOLD NICOLE ARI PARKER. Eier: Jan-Roger Andreassen, 1621 Gressvik.

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Petru Muntean, Romania.

Collie Langhåret - ÅSSTORPS OMEGA. Eier: Margunn Horstad, 6800 Førde.

2.  Shetland Sheepdog - CROFT'S I WANT IT ALL. Eier: Janne Andersen, 4313 Sandnes.

3.  Belgisk Fårehund, Tervueren - NIKITA. Eier: Dag Håkon Baardsen, 2900 Fagernes.

4.  Schäferhund - WENNIGÅRDENS VICTORY SONGS FOR SAFI. Eier: Laila Bratland, 5853 Bergen.

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Svein Helgesen, Norge.

Pyreneerhund - CUBILONS MERCEDES. Eier: Kristina Johansen, 6980 Askvoll.

2.  Newfoundlandshund - VALENTIN AV ULRIKSBORG. Eier: Per og Elisabeth Størksen, 5232 Paradis.

3.  Berner Sennehund - MELKEBARTS DRAUM. Eier: Linn Renee Mork, 6100 Volda.

4. Sankt Bernhardshund Langhåret - ST.ZAMBA'S QUICKSTEP QUASI. Eier: Hans Sveinung Yndestad, 6984 Stongfjorden.

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Rajko Rotner, Slovenia.

Se BIS 4.

2.  Jack Russel Terrier - LUCKY JACK DENNIS. Eier: Jannike Elholm og Tor Østervold, 5057 Bergen.

3.  Irish Softcoated Wheaten Terrier - HULDERTJERNETS JATSI. Eier: Cathrin og Leif Lohne, 5420 Rubbestadneset.

4.  Norfolk Terrier - LURIFAX BANNE MEJ. Eier: Elin Vollen, 5258 Blomsterdalen.

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Svein Helgesen

Se BIS 2.

2.  Japansk Spisshund - JASAM'S JUST A FLOWER OF HARRY. Eier: Hanne Nærland Ånensen, 4250 Kopervik.

3.  Samojedhund - POLARHIET'S E'LITE WHITE DUCHESS. Eier: Grethe Bjerkeland, 5115 Ulset.

4.  Eurasier - LEIIONSPITZ EYE-CATCHING. Eier: Anette Takvam Eriksen, 5236 Rådal.

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - VALP - Dommer: Petru Muntean, Romania.

Dvergdachshund Langhår - LURVELEGG'S GUCCI. Eier: Kjersti Grimstad, 5238 Rådal.

2.  Dalmatiner - SHANDOR'S EBULIENT EBONY. Eier: Cecilie og Brian Kismar, 3340 Åmot.

3.  Rhodesian Ridgeback - ÅKERLØKKAS ATRACTIVE NALA. Eier: Tine Sæbø og Anders Solberg, 5231 Paradis.

4.  Dachshund Langhår - LURVELEGG'S FAST AND FOURIOUS. Eier: Kjersti Grimstad, 5238 Rådal.

gruppevalp.gif

GRUPPE 7 - VALP - Dommer : hans W. Müller, Sveits.

Se BIS 3.

2.  Vorstehhund Korthåret - SOGNEEXPRESSEN'S GTO ZANTO. Eier: Cato Ellingsen, 5321 Kleppestø.

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Jostein Halvorsen, Norge.

Flat Coated Retriever - HEMPTH'S CHIP. Eier: Thor A. Jakobsen, 4020 Stavanger.

2.  Golden Retriever - GOLDEN TROPHY'S MAY LOVE ALICE. Eier: Jane H. Hinna, 4025 Stavanger.

3. Labrador Retriever - IRTA'S GEISHA. Eier: Anne Katrin Bøyum, 6863 Leikanger.

4.  Engelsk Springer Spaniel - WINTON VIOLET HILL. Eier: Gunnar og Iris Aavik, 5200 Os.

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Jean Lanning, England.

Se BIS 1.

2.  Bichon Havanais - XUXAS PORTHOS. Eier: Bjørn Næs, 5067 Bergen.

3.  Boston Terrier - SKIN DEEP'S SUPERMAN. Eier: Marit Jenssen, 7290 Støren.

4.  Chihuahua Langhåret - COLD ROCK'S QRYDDA. Eier: Toril og Roger Johansen, 5236 Rådal.

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Per Iversen, Norge.

Italiensk Mynde - TWAN-SAN-YEN EXCEL MIO AMICO DORINA. Eier: Bjørg B. Omdal, 4362 Vigrestad.

2. Afghansk Mynde - MOVING CHECKED UP A BOY IN CORVET. Eier: Jannike Lassen, 5314 Kjerrgarden.

3. Irsk Ulvehund - BALLYGRAN'S DARA DUBH. Eier: Anne Mette Mikkelsen, 5265 Ytre Arna.

 

Vår hovedsponsor:   
royal_canin_farge.jpg

VI GRATULERER SAMTLIGE !