• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder),…

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kve…

Utstilling, LP og valpeshow 27. - 28. sept. 2014

RESULTATER BSBK UTSTILLING 27. - 28. SEPT. 2014. BEST IN SHOW - Dommer: Karl Erik Johansson, Sverige

 

Briard -DK N UCH JWW-10 DKV-11-12 KBHV-12 NORDV-12 NV-13 C'YOU  LUCKY MORAVIA CAMPANELLA Eier: Beate Midtun, Nesttun.

bis.gif

best in show

______________________________________

 

BILLEDGALLERI.......

 

2. Pekingeser - N UCH EL'MAMBEE'S COLD PLAY Eier: Brit Varhaug, Bryne.

3. St. Bernhardshund Langhåret - N SE UCH NV-12-13 DREAMER DE LA VALLES DE L'HOGMIAU Eier: Katarina Elin Helland Andersen, Hauglandshella.

4.Dalmatiner - INT NORD UCH PRICE-SPOT'S ARE YOU READY. Eier: Heidi Price, Nordre Toten.

 

Image3.gif

gruppe 1 - dommer: Hans Erik Pedersen, danmark

Se BIS 1

2. Pyreneisk Gjeterhund - BLACK REGENCY'S DIVINE ZIP Eier: Hilde Kathrin Gramstad, Haugesund.

3.Bearded Collie - NJV-11 N UCH T-BOB'S BEYLONE. Eier: Merete Løbrot Nydal, Kalandseidet.

4. Shetland Sheepdog - N DK UCH NJV-12 CROFT'S ANOTHER ONE BITES THE DUST. Eier: Kjell Arvid Torgersen, Stavanger.

 

Image3.gif

gruppe 2 - dommer: carsten birk, danmark

Se BIS 3

2. Berner Sennenhund - NELLYVILL'S LONDON CALLING. Eier: Britt-Mari Tveit, Kleppestø.

3. Rottweiler - BLACK REGENCY'S CENTURIAN XAVIER. Eier: Hilde Kathrin Gramstad, Haugesund.

4. Dansk-Svensk Gårdshund - KLAUS MIO. Eier: Linn Løkeland Krebs, Bergen.

 

Image3.gif

gruppe 3 - dommer: Karl Erik Johansson, Sverige

Jack Russell Terrier - PRIXMOS GP BELLY DANCER . Eier: Monica-Helen Tellnes, Fjell.

2. West Highland White Terrier - KRISWESTIN UNIQUE. Eier: Kristin Høgstad, Sagstua.

3. Norfolk Terrier - N SE UCH ADORABEL HELT PRINSESSE. Eier: Jan Thorén, Blomsterdalen.

4. Australsk Terrier - JASKARIN FANDANGO. Eier: Marie Skutlaberg Kjøsnes, Norheimsund.

 

Image3.gif

gruppe 5 - dommer: Zorica salijevic, sverige

Japansk Spisshund - N UCH JASAM'S ORIENTAL GRANDSON OF COLA. Eier: Hanne Nærland Ånensen, Kopervik.

2.Pomeranian - DEVIL IN DISQUISE AV VESTVARDEN Eier: Karen Vetaas, Brattholmen.

3. American Akita - ØLENSKJOLD'S IN BLOOMING. Eier: John Aareskjold Tjøtta, Bryne.

4. Keeshond - MIMOISELLE'S VENIVIDIVICI FERDINAND. Eier: Karen Farsund Fossheim, Ulset.

 

Image3.gif

gruppe 6 - dommer: Rune fagerstrøm, finland

Se BIS 4

2. Hannoveransk Viltsporhund - LADYHAWKE. Eier: Asbjørn Gjerde, Olden.

3. Rhodesian Ridgeback - N UCH ULWAZI'S ADJUA ANGEL BY EDELROOD. Eier: Sonja Helene Olsen, Isdalstø.

 

Image3.gif

gruppe 8 - dommer: vidar grundetjern, norge

Golden Retriever - FENWOOD ELLES BELLES. Eier: Laila M. Otterstad, Fana.

2.
Amerikansk Cocker Spaniel - NORDJV-10 N UCH SE U (u) CH MIAVO'S TIMEFOREURO. Eier: Mette Iversen/ Vidar Olsen, Heggenes.

3. Labrador Retriever - N UCH SU (u) CH NV-07-10 SURPRISING'S VALIANT. Eier: Eva og Anne Mjelde, Eidsvåg I Åsane.

4.Spansk Vannhund - FERRYLANDS A TOUCH OF PAELA. Eier: Johnny Donné, Kalandseidet.


Image3.gif

gruppe 9 - dommer: carsten birk, danmark

Se BIS 2

2. Mops - N SE DK UCH TANGETOPPEN'S KILKENNY. Eier: Synnøve Irene Rosvold, Nesttun.

3. Bichon Havanais - TJELLAND'S INNER PEACE. Eier: Bente Mikkelsen, Frekhaug.

4. Cavalier King Charles Spaniel - TRUDENGA'S FIRST CHOICE. Eier: Hildegunn Breivik, Nordstrøno.

 

Image3.gif

gruppe 10 - dommer: zorica salijevic, sverige

Whippet - DOIN THE BEST I CAN YPSYLON. Eier: Annette Alvær Bergstø, Søfteland.

2. Greyhound - JET'S LEAVING AN IMPACT. Eier: Gerd Evelyn Aastvedt, Øvre Ervik.

3. Irsk Ulvehund - BALLYGRAN'S GWENEIRA GWENN. Eier: Anne Mette Mikkelsen, Ytre Arna.

4. Skotsk Hjortehund - N UCH ST FINNIAN DEE. Eier: Ane Lid Lerheim, Paradis.

 

beste veteran lørdag - dommer: karl erik johansson, sverige

Image4.gif Dalmatiner - INT NORD UCH PRICE-SPOT'S ARE YOU READY. Eier: Heidi Price, Nordre Toten.

2. Labrador Retriever - N UCH SU (u) CH NV-07-10 SURPRISING'S VALIANT. Eier: Eva og Anne Mjelde, Eidsvåg I Åsane.

3.
Flat Coated Retriever - N UCH COVERSTEAD CATCH THE POINI. Eier: Svein og Harriet Nesse, Sveio.

4. Dobermann - INT IPO-V BH B N UCH KBHV-07-11 DKV-09 TAMLANDS VALENTINO GARAVANI. Eier: Veronica Nakken Cloin, Ulset.

 

BESTE VETERAN sønDAG - DOMMER: KARL ERIK JOHANSSON, SVERIGE

Image4.gif Shih Tzu - N UCH BEN STAR'S DINO DON JUAN. Eier: Gerd Førland, Ågotnes.

2. Shiba - N S LV UCH NVV-12 TENKO AV ENERHAUGEN. Eier: Eirik Knudsen, Paradis.

3. Lhasa Apso - DILEMMA SARAH JESSICA PARKER. Eier: Morten Sterri, Sævlandsvik.

4.Japansk Spisshund - N UCH ANGEL. Eier: Marit Totland og Jostein Taule, Kleppestø.

 

beste oppdretterklasse lørdag - DOMMER: KARL ERIK JOHANSSON, SVERIGE

Image4.gif KENNEL PRICE-SPOT, Dalmatiner, Heidi Price, Nordre Toten.

 

beste oppdretterklasse søndag - dommer: zorica salijevic, sverige

Image4.gif KENNEL T-BOB, Bearded Collie, Merete L. Nydal, Kalandseidet.

 

 

lydighetsprøver - dommer: Svein g. rønning, norge

KLASSE 1

Mildrid Olsen m/  Kogaråsen's Xardas.


KLASSE 2

Image4.gif 162 p - Elise Midtun m/  Secret-Garden Baronen.

2. 160 p - Tina Vikse m/  Kanjan's P-Rikke.

KLASSE 3

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.


KLASSE ELITE

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

 

 

bisvalp.gif

beste valp in show - dommer: carsten birk, danmark

Engelsk Springer Spaniel - BIG BRAZZEL DAY AFTER TOMORROW. Eier: Pia V. Eidenbom, Bergen.

2. American Akita - ØLENSKJOLD'S JOHNNY BE GOOD. Eier: John Aareskjold Tjøtta, Bryne.

3. Engelsk Toy Terrier - HISTORICAL DIAMOND'S DANNIE DEVITO. Eier: Marianne Ona Hansen, Hokksund.

4. Berner Sennenhund - AURALIS NIKKI. Eier: Trine-Lise Nystad, Kvaløya.

 

gruppevalp.gif

gruppe 1 - valp - dommer: hans erik pedersen, danmark

Shetland Sheepdog - BLACK PEARL. Eier: Yone Hindenes, Knarrevik.

2. Hvit Gjeterhund - ÅKLANGENS ARNANDO. Eier: Eva Ingebrigsen, Strusshamn.

3.Schipperke - TAREBI'S KOZI. Eier: Reidar Stangeland, Sandnes.

4.  Collie Korthåret - THE ROYAL KRASNA LOUKA. Eier: Astri Hedenstad, Haus.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Carsten Birk, Danmark

Se BIS 4.

2. Rottweiler - WISEWEILERS ZEDDICUS. Eier: Geir Eriksen, Salhus.

3. Leonberger - MAMILI'S WAITING FOR GIRL LIKE YOU. Eier: Trude Bahus, Hagavik.

4. Dobermann - NEWFORDS KEEP TALKING. Eier: Veronica Nakken Cloin, Ulset.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Karl Erik Johansson, Sverige

Se BIS 3.

2.Jack Russell Terrier - DUCKLINGS JR NO WORRIES. Eier: Maria Huseby, Sandve.

3. Norfolk Terrier - VRENIS CORAZON. Eier: Kurt Jonny Molland, Fjell.

4.Staffordshire Bull Terrier - EYE CATCHER AV CIRKUSBORGEN. Eier: Vibeke Borgen, Os.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Zorica Salijevic, Sverige

Se BIS 2.

2. Japansk Spisshund - FASVITA'S BELLA. Eier: Aina Bekkenes, Hauglandshella.

3. Kleinspitz - SMALLWIND'S LOVE DESIGN. Eier: Toril Johansen, Rådal.

4. Podenko Portugues Liten Strihåret - PRIDE-N-JOY'S FASSIMO OF ALECRIM. Eier: Marte Bogstad, Flaktveit.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/7 - VALP - Dommer: RUNE FAGERSTRØM, FINLAND

Vorstehhund Korthåret - RUGDELIAS XAV JEAN-PAUL. Eier: Siw Tvedt, Bergen.

2. Dalmatiner - PRICE-SPOT'S GOLDEN COMPASS. Eier: Silje Urhaug Paulsen, Ask.

3. Weimaraner Korthåret - MIMMTRIX VIRGINIA AF SUSAN. Eier: Maria Huseby. Sandve.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Vidar Grundetjern, Norge

Se BIS 1.

2. Flat Coated Retriever - SUKKERTOPPEN'S LOVELY JOKER. Eier: Lone Vierdal, Stavanger.

3. Golden Retriever - SHOW OFF AV VERVIK. Eier: Lise Basmo, Fjell.

4. Portugisisk Vannhund - PORTINBO'S AMOR CRIANCA. Eier: Barbro Jurnhart Pedersen.

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Rune Fagerström, Finland

Papillon - AXL ROSE VLINDER. Eier: Karen Sofie Skotheim, Kalandseidet.

2. Toy Puddel - VESTKANTEN'S OLYMPIC QUEEN. Eier: Mona J. Paulsen, Kleppestø.

3. Mops - MARMELADE'S MARSHMALLOW Eier: Torunn Johanne Rosvold, Rådal.

4. Chihuahua Langhåret - CHITITSIAS HOMEMADE BROWN SUGAR. Eier: Toril Johansen, Rådal.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Zorica Salijevic, Sverige

Italiensk Mynde - EUGENIOS RED ALERT. Eier: Ingerid Moe, Etne.

2. Irsk Ulvehund - BALLYGRAN'S HIBERNIA HYWELA. Eier: Anne Mette Mikkelsen, Ytre Arna.

3. Whippet - SIPREX OTUS Eier: Annette Alvær Bergstø, Søfteland.

4. Saluki - AMASONELANDSPEER GYNTS SERENADE. Eier: Ine Dyngeland, Isdalstø.

 

Vår hovedsponsor:

royal_canin_farge.jpg

 

vi gratulerer samtlige!