• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Velkommen til BSBS sin årlige utstilling på Bønes!…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Rundering er en spennende aktiviserings-øvelse som…

Utstilling, LP og valpeshow 28.- 29. sept. 2002

RESULTATER BSBK UTSTILLING 28.– 29. SEPT. 2002. BEST IN SHOW - Dommer: Joyce W. Mann, Scotland.

 

BEST IN SHOW

Golden retriever - N UCH NV-00-01 JAKO'S TEMPTATION.
Eier: Britt H. og Jarle Koldal, 5640 Eikelandsosen.

______________________________________

 

BILDEGALLERI....


2. Toy puddel - SOLNES BOOGIE DANCER. Eier: Inger-Lise Kvist, 5132 Nyborg.

3. Cairn terrier - N UCH BIRSELAW HEATHER HONEY. Eier: Leif Olsen, 4250 Kopervik.

4. Norsk Buhund - N UCH NV-01-02 KIMURA'S AMANDA. Eier: Kathrine og Terje Lindstrøm, 5542 Karmsund.

5. Dachshund langhår - IAWATA DIABLO. Eier: Tor-Henrich Ramstad, 5073 Bergen.


Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: August De Wilde, Belgia.

Groenendael - BLACK HAWKWIND'S RICK'S. Eier: Ingrid Olsen, 5122 Morvik.

2. Bearded collie - INT NORD UCH CERTIFIED CAUSING A COMMOTION. Eier: Merete L. Nydal, 5227 Nesttun.

3. Schipperke - INT NORD VDH FIN UCH VV98 NV-95-96-97-99-01-02 SV-97-01 BERLIN SGR-97 LITTLE NORWAY'S ISTO. Eier: Jorunn Pedersen og Helge Orbekk, 5251 Søreidgrend.

4. Welsh corgi pembroke - NOBLE BARGETTE CAESAR. Eier: H. og L. Jacobowitz, 1472 Fjellhamar.

5. Shetland sheepdog - RIVERGATE'S LITTLE PERFECT BOY. Eier: Cecilie Kleiberg Andersen, 5450 Sunde i Sunnhordland.

 

Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Gunnel Holm, Finland.

Dobermann - N UCH NV-99-01 CASTLEKEEP BACCHUS. Eier: Harald Sivertsen, 4760 Birkeland.

2. Dvergschnauzer S&P - BÅNNGASS MARKANT. Eier: Kenneth Holm & Kristine Henning, 5179 Godvik.

3. Berner sennenhund - INT NORD UCH EMMA TUNET'S A-MOZART. Eier: Reidun og Ståle Theimann, 5164 Laksevåg.

4. Pyreneerhund - N UCH FJORDVOKTERENS AFTENSOL. Eier: Doris og Kjell Andreassen, 5310 Hauglandshella.

5. Newfoundlandshund - LIZFARÉ'S BELLO BAUBAU. Eier: Lisbeth Floen, 5302 Strusshamn.

Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Ferelith Somerfield, England.

Se BIS 3.

2. Airedale terrier - ELMINA'S ORANGE TWIST. Eier: Liv Berit og Bjørn Knutsson, 5200 Os.

3. Irsk soft coated wheaten terrier - WIRTAWHEAT BRIA. Eier: Siw Thingstad, 5517 Haugesund.

4. Sealyham terrier - N S UCH SEALY WEST'S CALAMITY JANE. Eier: Vivi Waag, 5861 Bergen.

5. Skotsk terrier - N UCH THAWN'S LUMINA. Eier: Anne Karin Skår, 5532 Haugesund.

 

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Gunnel Holm, Finland.

Se BIS 4.

2. Pomeranian - N S UCH POM-CLASSIC RAINBOW RIDER. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

3. Shiba - N UCH ZENMAI av ENERHAUGEN. Eier: Christen Lang og Solvor Nærland, 5035 Bergen.

4. Japansk spissund - INT NORD FIN UCH NV-00 NORDV-00 JASAM'S GREAT SHOWMAN to AKIDO. Eier: Hanne Ånensen og Bernt Winum, 4340 Bryne.

5. Chow Chow - N UCH INCIPIT FOREIGNER. Eier: Mary og Torbjørn Ellingsen, 5937 Bøvågen.

 

 

Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: August De Wilde, Belgia.

Se BIS Res.

2. Basset hound - N UCH VOICE of BARITONE'S BOGGI DANCER. Eier: Torgrim og John Sperstad, 1832 Askim.

3. Dachshund strihår - N UCH SEIDEMANN'S ATTI. Eier: Erika Enger og Haavard Lehn, 3550 Gol.

4. Dachshund korthåret - ØSTBO'S GÅTEFULLE EMBLA. Eier: Anne-Ma Algaard, 5155 Bønes.

5. Dvergdachshund langhår - STORFOTEN'S TINI BLUE REBEL. Eier: Liv Bakke, 3080 Holmestrand.

 

Image3.gif

GRUPPE 7 - Dommer: Valerie Foss, England.

Weimaraner korthåret - LADY FABI av BJØNNSTEG. Eier: Mari og Marit Teigen, 5453 Utåker.

 

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Ferelith Somerfield, England.

Se BIS 1.

2. Cocker spaniel - N UCH CLAUDETTE INCH BY INCH. Eier: Kristin Handeland, 4355 Kverneland.

3. Am. cocker spaniel - MORIZETTE AN APPLE A DAY. Eier: Linda og Arve Øxnevad, 4045 Hafrsfjord.

4. Labrador retriever - MAMBRINOS MINA. Eier: Ingrid og Kristoffer Setsaas, 5221 Nesttun.

5. Welsh Springer Spaniel - RAYMONAS TAKE A CHANCE ON ME. Eier: Mona Robinson, 5119 Ulset.

 

Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Terry Thorn, England.

Se BIS 2.

2. Lhasa apso - INT N S UCH NORDV-98 MATRIX INTRODUCING SILAS. Eier: Birgitte Sperle, 3053 Steinberg.

3. Shih tzu - N UCH CHARITY'S ENCHANTING ANGEL. Eier: Åse Eriksen, 5333 Tjeldstø.

4. Dvergpuddel - N UCH SOLNES GO-GO DANCER. Eier: Inger-Lise Kvist, 5132 Nyborg.

5. Malteser - SILVER GLOW'S EASY to TOUCH. Eier: Helle Tollefsen og Jostein Aasengen, 3512 Hønefoss.

 

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: August De Wilde, Belgia.

Borzoi - N UCH LE SPHINX E'ZATYR. Eier: Bjørg Valen og Nina H. Pettersen, 5035 Bergen.

2. Whippet - N UCH PER-MOBILE SLENDER AND SLIM. Eier: Randi Roberstad,5131 Nyborg.

3. Irsk ulvehund - N UCH GIULIA GERDIN O'MARKSBAY. Eier: Therese Brakstad, 5257 Espeland.

4. Saluki - N S UCH YAZID ZAM-YAD. Eier: Bente Borgen og Ingeborg B. Takle, 5073 Bergen.

5. Greyhound - JET'S KISS ME KATE. Eier: Arne Johan og Gerd Liv Aastvedt, 5106 Øvre Ervik.

 

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Joyce W. Mann, Scotland.

Image4.gif Golden Retriever - N UCH JAKO'S KING COSMOS. Eier: Mette H. Og Sveinung Olsen, 5640 Eikelandsosen.

2. Whippet - N UCH PER-MOBILE SLENDER AND SLIM. Eier: Randi Roberstad,5131 Nyborg.

3. Irsk ulvehund - N UCH GIULIA GERDIN O'MARKSBAY. Eier: Therese Brakstad, 5257 Espeland.

4. Newfoundlandshund - N UCH RANSA'S WETLE WILMA. Eier: Egil Andreassen, 5163 Laksevåg.

5.  Berner sennenhund -  INT NORD UCH EMMA TUNET'S A-MOZART. Eier: Reidun og Ståle Theimann, 5164 Laksevåg.

BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Joyce W. Mann, Scotland.

Image4.gif Lhasa Apso - INT N S UCH NORD MATRIX INTRODUCING SILAS. Eier: Birgitte Sperle, 3053 Steinberg.

2. Papillon -  N UCH MARBIJO'S ISABELLA. Eier: Anne-Lise Hilleren, 4364 Sirevåg.

3. Japansk spisshund - INT NORD FIN UCH NORDV-98-00 NV-00 KULLHAGAS BEATIFUL QUEEN. Eier: Hanne Ånesen og Bernt Winum, 4340 Bryne.

4. Bearded collie - INT NORD UCH CONFIDENT'S CAUSING A COMMOTION. Eier: Merete L. Nydal, 5227 Nesttun.

5. Cairn terrier -  BIRSELAW HOT GOSSIP. Eier: Leif Olsen,  4250 Kopervik.

LYDIGHETSPRØVER- Dommer: Norvald Thunestvedt.

 

KLASSE 1

Image4.gif 182p - Egil Andreassen, 5163 Laksevåg,  m/ Newfoundlandshund.

2. 179p - Anne-Mari Garen, 5355 Knarrevik,  m/ Cocker spaniel.

3. 175p - Silje Paulsen, 5018 Bergen, m/ Dalmatiner.

KLASSE 2

Image4.gif 170p.- Monica Johansen, 5143 Fyllingsdalen, m/ Schäferhund.

KLASSE 3

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE ELITE
Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.


 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Joyce W. Mann, Scotland.

bisvalp_02.jpg

Bearded collie - T-BOB'S BRITNEY THE NORWEGIAN WAY. Eier: Merete L. Nydal, 5227 Nesttun.

2. Whippet - SUNA REGENS BLOSSOMS JACKSON. Eier: Else Marie Norheim og K. Haugen, 5501 Haugesund.

3. Engelsk springer spaniel - BOBWHITE'S CREAM-NO SUGAR. Eier: Else Grindheim & Per O. Lysvold, 5238 Rådal.

4. Papillon - CHAKMANI'S MISS MADONNA. Eier: Inger-Helene Sachariassen, 5350 Brattholmen.

5. Pomeranian - TINY JEWEL'S I WILL ALWAYS LOVE U. Eier: Anne Karen Amundsen, 5162 Laksevåg.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: August De Wilde, Belgia.

Se BIS 1.

2. Briard - ALLEGRE'SSE DE LA VALLEÉ DU SABLE. Eier: Åse M. Sortebråten, 5200 Os.

3. Welsh corgi cardigan - ALL TRADE FIRE ENGINE. Eier: Ingrid Ohm & Per M. Aarak, 5578 Nedre Vats.

4. Groenendael - OBSESSION SWEET MADE av VIKHOLMEN. Eier: Ada Ekeland & Elin Wormnes, 5224 Nesttun.

5. Old eng. sheepdog - AN KA WO'S LI PU FAME. Eier: Tone Lilletvedt, 5225 Nesttun.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Gunnel Holm, Finland.

Great japanese dog - KIREINAS ONE AND ONLY NOMI. Eier: Randi og Terje Eide, 5382 Skogsvåg.

2. Bermer sennenhund - FANABERNERN'S MATTIE MAXIMA. Eier: Nina Bless, 5258 Blomsterdalen.

3. Dvergschnauzer S&P - DELORTO'S REX FERDINAND. Eier: Lillian Solheim, 5101 Eidvågsneset.

4. Dobermann - ZARINA von SILVERKROHN. Eier: Harald Sivertsen, 4760 Birkeland.

5. Newfoundlandshund - BIKKJEHAUGENS FRK FIA av MYAKEE. Eier: Merete og Trond Berge, 522 Paradis.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Ferelith Somerfield, England.

West highland white terrier - MINSTEN'S DELICIOUS. Eier: Hilde Gullaksen, 5302 Strusshamn.

2. Skye terrier - FINNSKY CARISMA. Eier: Marianne Ruud, 0986 Oslo.

3. Cairn terrier - CAIRNESS'S ATHOS. Eier: Kitty Titlestad, 5243 Fana.

4. Bull terrier - PANTZERKRAFTS LONG JOHN SILVER. Eier: Kari Anne og Arne Sangholt, 5357 Fjell.

5. Australsk terrier - HÄRKMOEN'S U-NOUGAT. Eier: Bjørn Evjen, 5574 Skjold.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Gunnel Holm, Finland.

Se BIS 5.

2. Japansk spisshund - COLEISHA YUKO WITH LOVE. Eier: Hanne Ånensen & Britt Hafsøe, 4330 Ålgård.

3. Norsk buhund - LEITE-GÅRD'S IRMA. Eier: Gunnar Lønningdal, 5200 Os.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - VALP - Dommer: August De Wilde, Belgia.

Dachshund strihåret - SEIDEMANN'S HEKLA. Eier: Hege Larsen, 5363 Ågotnes.

2. Dachshund langhåret - ANASTASIA. Eier: Hans Tore Eide, 5200 Os.

3. Rhodesian Ridgeback - AMAGEBA'S HODARI AZIBO. Eier: Jarle Kirketeig, 6973 Sande i Sunnfjord.

4. Dvergdachs Langhår - KISGRUVEN'S LEA. Eier: Haavard Lehn og Erika Enger, 3550 Gol.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 7 - VALP - Dommer : Valerie Foss, England.

Weimaraner Korthår - QUICK SILVER av BJØNNSTEG. Eier: Siv Garmannslund. 5145 Fyllingsdalen.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Ferelith Somerfield, England.

Se BIS 3.

2. Flat-coated retriever - BRISAKO'S BULLS EYE. Eier: Birte og Trond Nordeide, 5108 Hordvik.

3. NS duck tolling retriever - BLESS SENORITA ZENITA. Eier: Monica Frøkedal, 5683 Reksteren.

4. Cocker Spaniel - MACHICO'S CHALLANGER. Eier: Catrine B. Kleivane, 5229 Kalandseid.

5. Curly-coated retriever - KRINGLA'S PRESTO. Eier: Øydis Ohnstad, 5254 Sandsli.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Terry Thorn, England.

Se BIS 4.

2. Dvergpuddel - SOLNES WITCH DOCTOR. Eier: Christine Bye-Pedersen, 5353 Straume.

3. Lhasa apso - TZA-MA'Z ALL I WANT TO SE. Eier: Eli Pedersen og Morten Sterri, 4296 Åkrehamn.

4. Bichon havanais - LEKKERBISKEN'S DANDY. Eier: Heidi Hoberg, 2010 Strømmen.

5. Chiinese crested - EUGENIOS CHANG KAI-SHEK MISTRESS. Eier: Laila og Aage Paulsen, 2380 Brumunddal.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: August De Wilde Belgia.

Se BIS 2.

 

Vår hovedsponsor:

purina_proplan_logo_rgb.jpg

VI GRATULERER SAMTLIGE !