• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Årsmøte 2018 avholdes tirsdag den 13. mars 2018 kl 19:00

Vårt populære kurs i feltsøk klar for påmelding! Benytt sjansen!

Lydighetstreningen hver onsdag fra kl 19:00 på Stend.

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Årsmøte 2018 avholdes tirsdag den 13. mars 2018 kl…

Vårt populære kurs i feltsøk klar for påmelding! B…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Utstilling, LP og valpeshow 28. - 29. sept. 2013

RESULTATER BSBK UTSTILLING 28. - 29. SEPT. 2013. BEST IN SHOW - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.

best in show

St. Bernhardshund Langhåret - N SE UCH NV-12 DREAMER DE LA VALLES DE L'HOGMIAU

Eier: Anne Britt Tangen, Eidsvoll

 

__________________________

 

bildegalleri.........

 

2.  Irsk Ulvehund - N UCH BALLYGRAN FION FLEETWIND MCMAGNUM. Eier: Anne Mette Mikkelsen, Ytre Arna.

3.  Stor Puddel - MEMORIES LET ME ENTERTAIN YOU Eier: Kjell Ove Sperrevik, Os.

4.  Dalmatiner - INT NORD UCH PRICE-SPOT'S ARE YOU READY. Eier: Heidi Price, Nordre Toten.

 

Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Andrzej Stepinski, Polen.

1.  Bearded Collie - NJV-11 N UCH T-BOB'S BEYLONE. Eier: Merete Løbrot Nydal, Kalandseidet.

2.  Collie Langhåret - N UCH RUDÄNGENS ENTERTAINER. Eier: Helga og Bjørn Dahle, Nesttun.

3.  Hvit Gjeterhund INSHIMA HONEY VOM SUTUMER-GRUND. Eier: Tone Lise Djupesland, Finsland.

4.  Welsh Corgi Pembroke - AKELA. Eier: Jane Serigstad, Kleppe.

 

Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Hans Almgren, Sverige.

Se BIS 1

2.  St. Bernhardshund Korthåret - NJV-12 TOFFE LOFFE'S THE PERFECT MATCH. Eier: Katarina Elin Helland Andersen, Hauglandshella.

3.  Leonberger - NJV-12 DUVAGÅRDENS TRUE TROPHY. Eier: Randi Helene Breivik, Hauglandshella.

4.  Engelsk Mastiff - DEVINE CORNELIA FROM BIG BOYS CLUB. Eier: Marzenna Anna Liszewska, Hauglandshella.

 

Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Ann Rode, Sverige.

1.  Norfolk Terrier - MISTILY'S CHRISTMAS CAKE. Eier: Raymond Robinson, Morvik.

2.  Australsk Terrier - N DK UCH NORDV-06 NV-07 TANAMIER'S POR SALUT FOR ME. Eier: Anne Marie Ingebretsen/ Marie og Cato Kjøsnes, Begna.

3.  Irish Softcoated Wheaten Terrier - N UCH NORDJV-06 ANGEL POLLENTIA'S AMY ANGELIC. Eier: Gunn Kari Skauge, Lindås.

4.  West Highland White Terrier - INT NORD DK UCH NV-06 NVV-12 WENRICK'S SANTANA. Eier: Wenche og Heidi Hagen, Fredrikstad.

 

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.

1. Pomeranian - DEVIL IN DISQUISE AV VESTVARDEN Eier: Karen Vetaas, Brattholmen.

2.  Japansk Spisshund - N UCH JASAM'S ORIENTAL GRANDSON OF COLA. Eier: Hanne Nærland Ånensen, Kopervik.

3.  Shiba - EJIRO INCIPITA NOVA. Eier: Gullborg Knudsen, Paradis.

4. Norsk Buhund - RENNEDAL'S ARON. Eier: Inger-Helene Rennedal, Knarrevik.

 

Image3.gif

GRUPPE 6 - Dommer: Per Iversen, Norge.

Se BIS 4

2. Rhodesian Ridgeback - N UCH ULWAZI'S ADJUA SHAKA BY EDELROOD. Eier: Kristin og Faraimo Harris, Bønes.

3. Basset Hound - N UCH N VCH LULUBELLA'S FANCY FACE. Eier: Siv Tvilde, Alversund.

 

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Andrzej Stepinski, Polen.

Golden Retriever - N SE UCH U(U)CH NV-12 ZENANAS PARIS MOONLIGHT. Eier: Børge Espeland, Ålgård.

2.  Labrador Retriever - N UCH NV-10 KLUNGERHAUGEN'S QUALITY. Eier: Aud Presthus, Ølve.

3.  Cocker Spaniel - PAISLEY'S SPLASH AND SMASH.  Eier: Ann Christin Nyman, Sverige.

4.  Flat Coated Retriever - N UCH COVERSTEAD CATCH THE POINI. Eier: Svein og Harriet Nesse, Sveio.

 

Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Hans Almgren, Sverige.

Se BIS 3

2.  Lhasa Apso - INT NORD FIN UCH NV-09 FINV-09 NORDV-09-10 CHIC CHOIX HIGH CLASS. Eier: Morten og Eli P. Sterri, Sævlandsvik.

3.  Chihuahua Langhåret - N DK UCH NORDV-12 KBHV-10 NORDJV-10 HEJW-10 NV-11 CHIDELIA EVERLASTING LOVE. Eier: Lene Nordås Kalleklev, Frekhaug.

4.  Tibetansk Spaniel - INT BALT SE N UCH LYNGTUNETS GALAHAD. Eier: Mona Ådland, Knarrevik.

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.

Se BIS 2

2.  Whippet - PER-MOBILE BE MY GIRL. Eier: Randi Marie Robertstad, Salhus.

3.  Italiensk Mynde - N UCH TWAN-SAN-YEN BLUE VISION QINELLI. Eier: Bjørg Bærheim Omdal, Vigrestad.

4.  Greyhound - N UCH JET'S TAKE IT SERIOUS. Eier: Britt Helen Waldum, Os.

 

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.

Image4.gifFlat Coated Retriever - N UCH COVERSTEAD CATCH THE POINI. Eier: Svein og Harriet Nesse, Sveio

2. Engelsk Springer Spaniel - N UCH BOBWHITE'S YELLOW MOUNTAIN HEATHER. Eier: Else Grindheim og Tove Solberg, Os.

3. Portugisisk Vannhund - RØDTOP ALLISON CRYSTAL'S DEESEA. Eier: Crystal Lianne Key, Sandnes.

4. Curly coated Retriever - N UCH N VCH VESTCURLYS DINA. Eier: Marit Lothe og Nils Jakob Eide, Arnatveit.


BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.

Image4.gifLhasa Apso - INT NORD FIN UCH NV-09 FINV-09 NORDV-09-10 CHIC CHOIX HIGH CLASS. Eier: Morten og Eli P. Sterri, Sævlandsvik.

2.  Schäferhund Normalhår - SCHHI CIB NORD CH JETTE AV QUANTOS. Eier: Kalle Ingemarson, Sverige.

3.  Shetland Sheepdog - N DK HR SLO UCH CROFT'S BROWN SUGAR. Eier: Kjell Arvid Torgersen, Sandnes.

4.  West Highland White Terrier - INT NORD DK UCH NV-06 NVV-12 WENRICK'S SANTANA. Eier: Wenche og Heidi Hagen, Fredrikstad.


AVLSKLASSE LØRDAG

Image4.gif DALMATINER - Vinatta's Alma. Eier: Cecilie Bårdsen og Karine Næss, Løten.


OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

Image4.gifKENNEL TINY TERROR, Chihuahua Korthåret, M. Kvarven / N. Skumsnes.

 

LYDIGHETSPRØVER.

KLASSE 1 - Dommer: Odd Geir Sørmarken, Norge.

Image4.gif170,5 p - Silje Lunder Moen  m/  Gråmanns Baloo.

 

KLASSE 2 - Dommer: Odd Geir Sørmarken, Norge.

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

 

KLASSE 3 - Dommer: Odd Geir Sørmarken, Norge.

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

 

KLASSE ELITE - Dommer: Odd Geir Sørmarken, Norge.

Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Cindy Pettersson, Sverige.

bis_valp_13.jpg

Alaskan Malamute - ARCTIC VILLAGE MCLOVIN'. Eier: Catrin Millen.

2.  Bullmastiff - PRINCESS-BULL KING OG THE ROAD. Eier: Ronny Graawe, Florvåg.


3.  Engelsk Toy Terrier - TZAR-PING'S DOWN UNDER SIDNEY. Eier: Eva K. Yssen,  Sarpsborg.

4.  Shih Tzu - BEN-STAR'S JUVEL IN LOVELY TEDDY. Eier: Bente Langaker, Avaldsnes.

 

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Andrzej Stepinski, Polen.

Schaferhund Langhår - IX AV QUANTOS. Eier: Tor W. Johansen, Lillesand.

2.  Bearded Collie - T-BOB'S BABETT JAMJAM. Eier: Merete Løbrot Nydal, Kalandseidet.

3.  Belgisk Fårehund, Tervueren - JAKANTON'S BETINAH. Eier: Laila Aske, Kleppe.

4.  Hvit Gjeterhund - MADE-TO-MEASURE TIC TAC. Eier: Ulrike Erna Van Es, Kjerrgarden.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Hans Almgren, Sverige.

Se BIS 2.

2.  Boxer - KRONION'S BOREAS. Eier: Knut Inge Krogsæther, Bremnes.

3.  Engelsk Bulldog - CKBULLDOGS YOU R COLE. Eier: Vera Christin Sandal, Kvinesdal.

4. Pyreneerhund - ANASTASIA. Eier: Heidi Strømø, Haugesund.

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Ann Rode, Sverige.

Se BIS 3.

2.  West Highland White Terrier - KRISWESTIN TWINKLING PETRUS. Eier: Kristin Høgstad, Sagstua.

3.  Cairn Terrier - WATER BELL'S NOBODY DOES IT BETTER. Eier: Unni Foss Bjelland, Sandnes.

4.  Australsk Terrier - TANAMIER'S BEAUTYFULL MISS SOPHIE. Eier: Dorthe Lundell, Kristiansand.

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.

Se BIS 1.

2.  Pomeranian - MARIANNA'S LUX ZHENSHEN. Eier: Nina D. Nilsen, Vesterøy.

3.  Västgøtaspets - SKOGSBYGDENS ALBAN. Eier: Kristine Lund, Kleppestø.

4.  American Akita - BESMIRAS LITTLE LOVE. Eier: Rebecca Engevik, Os.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/7 - VALP - Dommer: Per Iversen, Norge.

Rhodesian Ridgeback - GO TO GATE 1 CAYENNE. Eier: Martina S. Hansen, Bergen.

2.  Alpinsk Dachsbracke - ALBUS KNALLE. Eier: Linn Tove Thaule, Hundvåg.

3.  Stabyhoun - NÆSSGÅRDEN'S DARIO. Eier: Line Kayser, Bergen.

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Andrzej Stepinski, Polen.

Cocker Spaniel - WEST SIDE STORY'S AGAIN AND AGAIN, Eier: Tove Bergsvåg Aase, Eikelandsåsen.

2.  Golden Retriever - FINGERRINT'S STETIND. Eier: Heine Kleppe, Fjell.

3. Labrador Retriever - SURPRISING'S HEATHER. Eier: Eva og Anne Mjelde, Eidsvåg.

4.  Flat Coated Retriever - HEPTH'S DONNA. Eier: Tor A. Jakobsen, Stavanger.

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Hans Almgren, Sverige.

Se BIS 4.

2.  Chihuahua Korthåret - ME AND MY SHADOW'S ARIA. Eier: Christian Haga Larsen, Bergen.

3.  Fransk Bulldog - STORE LINDE'S WILLM CREMENT ALSACE. Eier: Kirsten Stensund, Nesttun.

4.  Lhasa Apso - TZA-MA'S NEVER LET YOU GO. Eier: Eva Lind, Stord.

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Dr. Wilfried Peper, Tyskland.

Whippet - BALLYGRAN'S ATHIONE. Eier: June Eilertsen, Godvik.

 

 

Vår hovedsponsor:

royal_canin_farge.jpg

 

VI GRATULERER SAMTLIGE !