• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Velkommen til BSBS sin årlige utstilling på Bønes!…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Rundering er en spennende aktiviserings-øvelse som…

Utstilling, LP og valpeshow 29.-30. sept. 2001

RESULTATER BSBK UTSTILLING 29.– 30. SEPT. 2001. BEST IN SHOW - Dommer: Gøran Bodegård, Sverige.

BEST IN SHOW

Pomeranian - INT NORD FIN UCH TINY JEWELS' TOY STAR.
Eier: Dag Løken, 1162 Oslo.
___________________________________________________

 

Bildegalleri.....

 

2. Bicon Frisé - N DK UCH PETIT AMI'S YOU ARE MY CHOICE. Eier: Rita Johnsen, 3122 Tønsberg.

3. Labrador Retriever - SURPRISING'S KONSTANSE. Eier: Eva og Anne Mjelde, 5104 Eidsvåg i Åsane.

4. Bearded collie - NORD UCH CONFIDENT'S CAUSING A COMMOTION. Eier: Merete L. Nydal, 5227 Nesttun.

5. Afghansk Mynde - NORD UCH NV-97 GOLD'N COPPER NOTHINH TO LOSE. Eier: Wibeke Dale, 5300 Kleppestø.


Image3.gif
GRUPPE 1 - Dommer: Horst Kliebenstein, Tyskland.

Se BIS 4.

2. Old English Sheepdog - INT NORD DK UCH MISS WORLD AD ELBE-URSTOMTAL. Eier: Anne Kari Wold, 5259 Hjellestad.

3. Schipperke - N UCH MR TRULS AMADEUS. Eier: Ingrid Løvseth Bøe, 5223 Nesttun.

4. Collie Langhåret - N UCH CRUBOW'S EWERGLADE BLUE. Eier: Grethe Engan Hatlestad, 5231 Paradis.

5. Briard - N UCH ISFOLKET'S NORNA KIRIDOTTER. Eier: Beate Midtun, 5225 Nesttun.



Image3.gif
GRUPPE 2 - Dommer: Marianne Fürst-Danielsson, Sverige.

Rottweiler - N UCH FERNWOOD SIRUS. Eier: Kenneth Gundersen, 5178 Loddefjord.

2. Newfoundlandshund - N S UCH TESSMIRA'S IVANA LENI. Eier: Kirsten Stensund, 5227 Nesttun.

3. Boxer - CAVAJES BEYOND BELIEF. Eier: Knut Andersen, 1608 Fredrikstad.

4. Leonberger - BUKKENE BRUSE NYTER HOBBY. Eier: Eilif Eide, 5300 Kleppestø.

5. Russisk Sort Terrier - N UCH NV/NORDV-98 ZORNOI TROTSKI. Eier: Anders Åsheim, 5007 Bergen.



Image3.gif
GRUPPE 3 - Dommer: Knut Sigurd Wilberg, England.

Cairn Terrier - KRAMER' GAME BOY. Eier: Inger Sundervik og Randulf Grotle, 5053 Bergen.

2. Skotsk Terrier - N UCH DEN SAPPHISKE MENTOR. Eier: Anne Karin Skår, 5532 Haugesund.

3. Bull Terrier - PARZARKRAFT HOLLY BERRY. Eier: Kari Aamodt, 5173 Loddefjord.

4. Airedale Terrier - ELMINA'S ORANGE TRIUMPH. Eier: Berit Engnes og Grete Valestrand, 5007 Bergen.

5. West Highland White Terrier - TERRAWESTIES AMAZING ARTHUR. Eier: Hilde Gullaksen, 5151 Straumsgrend.

Image3.gif
GRUPPE 5 - Dommer: Gøran Bodegård, Sverige.

Se BIS 1.

2. Shiba - CHIVOMARU AV ENERHAUGEN. Eier: Einar Haavik, 5035 Bergen.

3. Chow Chow - N UCH INCIPIT FOREIGNER. Eier: Mary og Torbjørn Ellingsen, 5937 Bøvågen.

4. Norsk Buhund - KIMURA'S ANNA. Eier: Gunnar Halleraker, 5550 Sveio.

5. Samojed hund - J-RONJA. Eier: Odd Egil Taftesund, 6150 Ørsta.



Image3.gif
GRUPPE 6/4 - Dommer: Horst Kliebenstein, Tyskland.

Dachshund Strihår - SEIDEMANN'S ATTI. Eier: Erika Enger og Haavard Lehn, 3550 Gol.

2. Basset Hound - N UCH VOICE OF BARITONE'S BOGGI DANCER. Eier: Torgrim og John Sperstad, 1832 Askim.

3. Dalmatiner - INT NORD FIN UCH SPOTNIK'S RED RIVER. Eier: Tor-Arild Dirdal, 5550 Sveio.

4. Dachshund Langhåret - BARLEY BESS. Eier: Hans-Tore Eide, 5022 Os.

5. Rhodesian Ridgeback - UKUKHANYA SCOUT THE RED BARON Eier: John-Sigve Berg, 3322 Darbu.

Image3.gif
GRUPPE 7 - Ingen BIR.




Image3.gif
GRUPPE 8 - Dommer: Knut Sigurd Wilberg, England.

Se BIS 3.

2. Eng. Springer Spaniel - N UCH NORDV-98 ADAMANT'S BRILLIANT CHANCE. Eier: Stig Arne Kjellevold, 3178 Våle.

3. Welsh Springer Spaniel - N UCH KRYPTO FUNNY FANCY GIRL. Eier: Hein Erland Fagervik. 5600 Nordheimsund.

4. Curly Coated Retriever - VESTCURLS CINDERELLA. Eier: Frøydis Halland, 5179 Godvik.

5. Am. cocker Spaniel - YANKEE PEDDLER'S C' EST LA VIE. Eier: Bodil Fauskanger, 5350 Brattholmen.



Image3.gif
GRUPPE 9 - Dommer: Paul Stanton, Sverige.

Se BIS 2.

2. Toy Puddel - N S UCH SOLNES RAIN DANCE. Eier: Solveig Næss, 5202 Os.

3. Stor Puddel - N S UCH ONCE IN A BLUE MOON. Eier: Margrethe Toubro, 5357 Fjell.

4. Mellompuddel - ELSTO'S OLE. Eier: Elsa Storesund, 4298 Torvastad.

5. Papillon - N S UCH  DOBS PONZO XTRA. Eier: Olga Engebretsen, 2160 Vormsund.



Image3.gif
GRUPPE 10 - Dommer: Gøran Bodegård, Sverige.

se BIS 5.

2. Whippet - N S UCH NV-00 SIPREX JØRGEN. Eier: Fredy Ellingsen, 5515 Haugesund.

3. Skotsk Hjortehund - N UCH BAYLIND EDWARD. Eier: Edith Hvidsten og Rune Hetløen, 5183 Olsvik.

4. Irsk Ulvehund - N UCH KILLYKEEN ORLANDO. Eier: Ingun Hinna og Thor Egil Haga, 5131 Nyborg.

5. Saluki - ABU BAQR'S CHUB-DANA. Eier: Brit Stuve, 5501 Haugesund.



BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Gøran Bodegård, Sverige.

Image4.gif Golden Retriever - JACKLINE'S B. B. KING. Eier: Monica og Frank Skjerping, 5258 Blomsterdalen.

2. Afghansk mynde - NORD UCH NV-97 GOLD'N COPPER NOTHING TO LOSE. Eier: Wibeke Dale, 5300 Kleppestø.

3. Flat-coated Retriever - N UCH KRÅKENESET'S DORIS LESSING. Eier: Lise Grahl-Madsen, 5152 Bønes.

4. Dobermann - N UCH FALK VOM NORDEN STAMM. Eier: Rolf Bruland, 4024 Stavanger.

5.  Dachshund Langhåret -  SIWOLDA'S YANKEY. Eier: Connie Petterson, 5353 Straume.


BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Gøran Bodegård, Sverige.

Image4.gif Bearded collie - NORD UCH CONFIDENT'S CAUSING A COMMOTION. Eier: Merete L. Nydal, 5227 Nesttun.

2. Skotsk Terrier - N UCH DEN SAPPHISKE MENTOR. Eier: Anne Karin Skår, 5532 Haugesund.

3. Lhasa Apso - N S UCH MORSLILLE DARY. Eier: Ann Helen Gundersen, 5227 Nesttun.

4. Papillon -  N UCH PRINCE-FILIP. Eier: Signy Jordbrekk, 4275 Sævlandsvik.

5. Shih Tzu -  N UCH ROCETTE'S A' PROMI-SING. Eier: Tove Haga og Gerd Førland, 5162 Laksevåg.



LYDIGHETSPRØVER- Dommer: Knut Rasmussen.

KLASSE 1

Image4.gif 189p - Gurine Blikra, 5580 Ølen,  m/ Blandingshund.

2. 180p - Hilde Nicolaisen, 5580 Ølen,  m/ Blandingshund.

3. 160,5p - Kenneth Gundersen, 5178 Loddefjord, m/ Rottweiler.


KLASSE 2

Image4.gif 176,5p.- Irene Børresen, 4025 Stavanger, m/ Groenendael.

2. 168p. - Ann Kristin Sjøtun, 5253 Sandsli, m/ Welsh Corgi Pembroke.

3. 163p. - Rune Danielsen, 5134 Flaktveit, m/ Blandingsrase.

4. 161,5p. - Nina Sæbye, 5357 Fjell,  m/ Norsk Buhund.


KLASSE 3

Image4.gif Det var ingen deltagere i denne klassen.



KLASSE ELITE

Image4.gifDet var ingen deltagere som fikk 1. premie.

 

bisvalp.gif
BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Gøran Bodegård, Sverige.

Pekingeser - AEL'MAMBEE'S LITTLE BIG MAN. Eier: Brit og Reidar Varhaug, 4340 Bryne.

2. Japansk Spisshund - FREDDYGÅRDEN'S ICE WHITE EELEGANCE. Eier: Laila Høgemark og Irene Eriksen, 4018 Stavanger.

3. Dalmatiner - PALMROSA'S LILLEGULL. Eier: Wenche M. Dirdal, 5550 Sveio.

4. Mellomschnauzer S & P - KEYNOTE'S TRIGGER TROMBONE. Eier: Kari Aamodt, 5173 Loddefjord.

5. Golden Retriever - JAKO'S BARONESSE. Eier: Britt, Jarle og Julie Koldal, 5640 Eikelandsosen.



gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Horst Kliebenstein, Tyskland.

Tervueren - ASTRAKAN FRAVITA'S SOLO. Eier: Irene Børresen, 4025 Stavanger.

2. Bearded Collie - LA FAJA'S UB 40. Eier: Yngve Lokøen, 5235 Rådal.

3. Schipperke - TAREBI'S TITAN. Eier: Ingrid Løseth Bøe, 5223 Nesttun.

4. Collie langhår - BANTI BIONDA DI PASTORE SVELTO. Eier: Heidi Milje, 5610 Øystese.

5. Australian shepherd - VINSTI'S ARIEL MATINE. Eier: Karin og Olav Oldevik, 5914 Isdalstø.



gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Marianne Fürst-Danielsson, Sverige.

Se BIS 3.


2. Newfoundlandshund - MERASHEEN CAJSA BERNADETTE. Eier: Elisabeth Løvaas, 5147 Fyllingsdalen.

3. Boxer - ELKASU EASY TO LOVE. Eier: Else S. Fagerlid, 4033 Stavanger.

4. Leonberger - SOLDRONNINGENS KIARA. Eier: Torill Gustafsson, 5310 Hauglandshella.

5. Affenpinscher - WIROTHI'S MARIUS. Eier: Kari B. Lysholm, 4023 Stavanger.



gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Knut Sigurd Wilberg, England.

Cairn Terrier - MILLICENT'S LAWINIA ROSE. Eier: Hild Tone H. Bjordal, 5568 Vikebygd.

2. Skotsk terrier - THAWN'S LUMINA. Eier: Anne Skår, 5532 Haugesund.

3. Norwich Terrier - FLATMOEN'S APOLLON. Eier: Yngve Johansen og Annlaug Gjerde, 6394 Fiksdal.

4. Staffordshire Bull Terrier - ATOMKRAFT WOLFGANG AMADEUS. Eier: Morten Romslo og Monica Bremer, 5162 Laksevåg.

5. Soft Coated Wheaten Terrier - TANGTERR'S JERRY LEE BAJAS. Eier: Kjersti Haukebø, 5253 Sandsli.


gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Gøran Bodegård, Sverige.

Se BIS 5.

2. Pomeranian - POM-CLASSIC FASHION OF VOUGE. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

3. Basenji - RUNIBAS A RAMBLER I AM Eier: Runa R. Sjursen, 5163 Laksevåg.

4. Samojedhund - MISHA-S Eier: Arild Kvamme, 5260 Indre Arna.

5. Norsk Buhund - TRYM Eier: Marianne Løvik, 5011 Bergen.


gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - VALP - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Se BIS 3.

2. Dachshund Strihår - SEIDEMANN'S ANNALOVINDA. Eier: Erika Enger og Haavard Lehn, 3550 Gol.

3. Dvergdachs Langhår - GLENMORANGIE'S WINNIE. Eier: Wenche Halås, 5911 Alversund.


gruppevalp.gif

GRUPPE 7 - VALP - Dommer : Paul Stanton, Sverige.

Engelsk Setter - HELTEN HUGIN. Eier: Kari Ann og Asbjørn Andersen, 5938 Sæbøvågen.

2.  Weimaraner Korthår - OAKENSHIELD AV BJØNNSTEG. Eier: Tom Stendal. 5680 Tysnes.


gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Knut Sigurd Wilberg, England.

Se BIS 5.

2. Cocker Spaniel - ADOMANIES SUGAR BOY. Eier: Per Arne Solberg, 5226 Nesttun.

3. Labrador Retriever - MAMBRINOS MINA. Eier: Ingrid og Kristoffer Setsaas, 5221 Nesttun.

4. Am. Cocker Spaniel - DOGGYGARDEN'S MAGIC QUALITY. Eier: Bodil Fauskanger, 5350 Brattholmen.

5. Nova Scotia Duck Tolling Retriever - ANOTHER AMAZING AKIRO. Eier: Rolf Hjørnevik, 5152 Bønes.


gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Paul Stanton, Sverige.

Se BIS 1.

2. Cavalier King Ch. Spaniel - JØRSI'S JEUNE FILLE. Eier: Unni Lima Olsen, 4327 Sandnes.

3. Chihuahua Korthåret - KALLEBO'S MEXICAN MR. JAMES. Eier: Laila Nyborg Paulsen, 2380 Brummendal.

4. Bichon Frisé - ANGEL DELIGHT. Eier: Bjørg M. Krogseth, 3173 Vear.

5. Lhasa Apso - JALIS KARA. Eier: Eli Pedersen og Morten Sterri, 3173 Vear.


gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Ingen BIR.



Vår hovedsponsor:

dokopro.gif

VI GRATULERER SAMTLIGE !