• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Årsmøte 2018 avholdes tirsdag den 13. mars 2018 kl 19:00

Vårt populære kurs i feltsøk klar for påmelding! Benytt sjansen!

Lydighetstreningen hver onsdag fra kl 19:00 på Stend.

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Årsmøte 2018 avholdes tirsdag den 13. mars 2018 kl…

Vårt populære kurs i feltsøk klar for påmelding! B…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Utstilling, LP og valpeshow 29.- 30. sept. 2007

RESULTATER BSBK UTSTILLING 29.- 30. SEPT. 2007. BEST IN SHOW - Dommer: Jaromir Dostal, Tsjekkia.

Best in Show

Norsk Buhund - CH TAPUI TANE.
Eier: Kirsty Gilles, 5542 Karmsund.

___________________________

 

Bildegalleri.....

 


2.  Groenendael - WOODSHINE's LUNA. Eier: Irene Børresen, 4588 Kvås.
3.  Welsh Terrier - INT NORD UCH NV-06 KBHV-06-07 NORDV-06 ECCO'S INDIAN BLACK DIAMOND. Eier: Greta Larsen, 1450 Nesoddtangen.
4.  Dachshund Langhåret - HOUND'S MICHIGAN. Eier: Lina Helene Sørensen, 1930 Aurskog.



Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Jaromir Dostal, Tsjekkia.

Se BIS 2.

2.  Puli - LISZTES-MOLNÁR CSUTAK. Eier: Geir Egil Leirpoll, 6800 Førde.

3.  Portugisisk Gjeterhund - N UCH PORTINBO'S SHAMINA LOVELY SURPRISE. Eier: Anne Marie Jurnhart, 1667 Rolvsøy.

4.  Briard - MONAMI POUR TOUJOURS GRAZIA. Eier: Martha Hamre, 5570 Aksdal.

 

Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Rony Doedijns, Nederland.

Rottweiler - KIMURA'S HOT GOSSIP. Eier: Kathrine og Terje Lindstrøm, 5542 Karmsund.

2.  Engelsk Bulldog - STREETWALKER'S ANOTHER STORY. Eier: Enid Schmidt Halvorsen, 1892 Degernes.

3.  Schnauzer Salt/Pepper - N S UCH KEYNOTE'S NORWEGIAN TROMBONE. Eier: Trude Otterlei, 5227 Nesttun.

4.  Newfoundlandshund - N S UCH TOPPOLOPPO'S HUFFAMEI. Eier: Wenche Solheimslid, 5353 Straume.

Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Per Iversen, Norge.

Se BIS 3.

2.  Irish Softcoated Wheaten Terrier - N DK UCH PATSHABEL'S OLE BALDER. Eier: Brede Stedje Ylvisaker, 6885 Årdalstangen.

3.  Australsk Terrier - N UCH NORDV-06 TANAMIER'S PORT SALUT FOR ME. Eier: Marie og Cato Kjøsnes /oppdretter, 5600 Norheimsund.

4.  Fox Terrier Glattthåret - N UCH NV-04 BODILS QUEENS ESCORT. Eier: Raija Grönlund, Sverige.

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Rony Doedijns, Nederland.

Se BIS 1.

2.  American Akita - N UCH ØLENSKJOLD'S WONDERBOY. Eier: Lars og John Aareskjold, 5582 Ølensvåg.

3.  Japansk Spisshund - NORD UCH EURJV-05 EURV-06 JASAM'S VERY TASTY GRANDSON. Eier: Hanne N. Ånensen, 4250 Kopervik.

4.  Shiba - N UCH BENIRYU AV ENERHAUGEN. Eier: Birte Blomli / Arve Frøyseth, 5115 Ulset.

 

Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Jaromir Dostal, Tsjekkia.

Se BIS 4.

2.  Dalmatiner - N UCH SVOLVÆRGEITA'S ZITZ O' MAGIC . Eier: Lisbeth Iversen, 5382 Skogsvåg.

3.  Rhodesian Ridgeback - VEREUS QUYA HILDEGARDE. Eier: Stig Aflekt, 4032 Stavanger.

4.  Dachshund Korhåret - ADELTANDS DANA. Eier: Bjørn-Arild Andersen, 5305 Florvåg.

 

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Marianne Holm-Hansen, Danmark.

Engelsk Springer Spaniel - N UCH NIMBLEWHIT IN A MELLOWTONE. Eier: Wenche Søreide, 5252 Søreidgrend.

2.  Amerikansk Cocker Spaniel - AROYAL'S MADE IN DENMARK. Eier: Linda Jørgensen, 5570 Aksdal.

3.  Kooikerhund - TRIGGER K NEW TRICKS. Eier: Carina Arvidsson, Sverige.

4.  Nova Scotia Duck Tolling Retriever - N UCH RED TOLLER'S SHADOW. Eier: Anne Kvilvang, 4276 Vedavågen.


Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Britta Roos-Børjeson, Sverige.

Boston Terrier - N UCH NV-05 NORDV-06 KIMURA'S ANASTASIA. Eier: Reidar Arnesen, 4307 Sandnes.

2. Shih Tzu - N FIN UCH TIGERBAY'S WALK OF FAME. Eier: Margunn og Jan Arne Johnsen, 4250 Kopervik.

3.  Chihuahua langhåret - N DK UCH NV-06 NORDV-06 SV-06 BEL AMI CHRIS'S ANGELINO. Eier: Lene Nordås Kalleklev, 5918 Frekhaug.

4.  Pekingeser - INT NORD PL UCH KBHV-06 SV-06EL'MAMBEE'S TAKE ON ME. Eier: Brit og Reidar Varhaug, 4340 Bryne.

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Per Iversen, Norge.

Irsk Ulvehund - WOLFHOUSE UMBRIELLE. Eier: Knut Olav Wille / Øyvind B Larsen, 0982 Oslo.

2.  Skotsk Hjortehund - TROON JULIA CECARIS. Eier: Ane Lid Lerheim / Liv Vogt Johansen, 5232 Paradis.

3.  Saluki - QN UCH EL-ADINI LAINAH. Eier: Trude Skogesal, 5238 Rådal.

4.  Whippet - SIPREX VALBORG. Eier: Fredy Ellingsen, 5516 Haugesund.

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Jaromir Dostal, Tsjekkia.

Image4.gif Dalmatiner - N UCH CIVELDA'S FINESPUN VELVET. Eier: Shona Nedungadi / Kersti Hatlem, 5310 Hauglandshella.

2. St. Bernhardshund Langhåret - N S UCH YELLOWROSE VAN'T HOF TER QUINNI. Eier: Katarina Andersen, 5067 Bergen.

3.  Engelsk Springer Spaniel - N UCH LAJBAN'S IT'SSHOWTIME. Eier: Else K. Grindheim, 5710 Skulestadmo.

BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Jaromir Dostal, Tsjekkia.

Image4.gif Shih Tzu - N S UCH CHARITY'S ENCHANTING ANDEL. Eier: Åse Eriksen, 5336 Tjeldstø.

2.  Collie Langhåret - VESTTUN'S EXHIBIT BLACK. Eier: Turid og Torbjørn Hitland, 5258 Blomsterdalen.

3.  Japansk Spisshund - INT NORD FIN UCH NV-00-03 WW-03 NORDV-00 JASAM'S GREAT SHOWMAN TO AKIDO. Eier: Hanne N. Ånensen, 4250 Kopervik.

4.  Chinese Crested Powder Puff - N UCH PREFIX COUNT ON CORDELIA. Eier: Tone Bekkåsen Fischer, 5700 Voss.

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG

Image4.gif KENNEL KEYNOTE, Schnauzer Salt/Pepper, Kari Aamodt, Loddefjord.

OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

Image4.gif KENNEL SAGALAND, Tibetansk Spaniel, Gerd og Kjell Strand, Varteig.

LYDIGHETSPRØVER - Dommer: Svein Georg Rønning.

KLASSE 1

Image4.gif 160,5 p - Anne Mette Olsen, 5162 Laksevåg,  m/ labrador retriever, Gottands Diva.        NKK Region Hordaland - Avdelingsmester 2007

KLASSE 2

Image4.gif 174,5 p - Teresa Christiansen, 5222 Nesttun, m/ Australian Shepherd, Hakino's Disel Dahl. NKK Region Hordaland - Avdelingsmester 2007

KLASSE 3

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE ELITE

Image4.gif 278 p - Audhild Mæland, 4018 Stavanger, m/ Dvergschnauzer Sort/Sølv, N Uch N Lch Bobsey Raketten.

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Jaromir Dostal, Tsjekkia.m_bis_valp_07.jpg

Bouvier Des Flandres - PRAXTAR'S KENZO. Eier: Kurt Høgheim, 5155 Bønes.

2.  Dvergdachshund Langhåret - OPALINA'S FANCY FACE. Eier: Lina Helene Sørensen, 1930 Aurskog.

3.  Irsk Ulvehund - BALLYGRAN'S CRUATHA CAOIMHE. Eier: Anne Mette Mikkelsen, 5265 Ytre Arna.

4.  Dandie Dinmont Terrier - COLLECTOR'S WESERN SUN. Eier: Øyvind Gulbrandsen, 5132 Nyborg.


gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Jaromir Dostal, Tsjekkia.

Se BIS 1.

2.  Schipperke - FAKIMIL AMICUS CERTUS. Eier: Ingrid Løseth Bøe, 5223 Nesttun.

3.  Bearded Collie - T-BOB'S BEONCE IN BROWN SUGAR. Eier: Merete Løbrot Nydal, 5229 Kalandseidet.

4.  Shetland Sheepdog - MINNLETT'S JEWEL. Eier: Vibeke Våge / Elisabeth Nydal, 5652 Årland.

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Rony Doedijns, Nederland.


Engelsk Bulldog - KLARAMINA'S CHERIE MISS DIOR. Eier: Trude Og Eigil Jensen, 5200 Os.

2.  Schnauzer Salt/Pepper - KEYNOTE'S UMULIGE TROMBONE. Eier: Norvald Thunestvedt, 5353 Straume.

3. Rottweiler - EMELY OF NICOLA'S LION. Eier: Hilde Jørgensen, 5537 Haugesund.

4. Dvergschnauzer Sort/Silver - ING-STA'S YES YASMINE. Eier: Ingebjørg og Helge Meinich-Bache, 4056 Tananger.

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Per Iversen, Norge.

Se BIS 4.

2.  Fox Terrier Glatthåret - BODILS ÄLSKLING. Eier: Raija Grönlund, Sverige.

3.  Cairn Terrier - FABIENNE'S EDDA. Eier: Trude Kleveland og Geir Solem, 7350 Buvika.

4.  Norfolk Terrier - ADORABEL CLOSE TO HEAVEN. Eier: Helle Karin Barstad, 4021 Stavanger.

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Rony Doedijns, Nederland.

Shiba - RIKAKUROHIME AV ENERHAUGEN. Eier: Christen Lang, 5035 Bergen.

2.  American Akita - ØLENSKJOLD'S UNLIMITED. Eier: Jon Arne Solberg, 5535 Haugesund.

3.  Pomeranian - SMALLWIND'S FELIX. Eier: Sissel og Odd Røstøen, 5392 Storebø.

4.  Japansk Spisshund - MOALITZ NIEL NARIAKI. Eier: Inger Heimark, 5396 Vestre Vinnesvåg.

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - VALP - Dommer: Jaromir Dostal, Tsjekkia.

Se BIS 2.

2.  Dalmatner - NAPORI'S DAZZELING DESIGN. Eier: Veronica Nilsen, 5282 Lonevåg.

3.  Dachshund Langhår - CHIRABIDA'S ASTON VILLA. Eier: Randi Pettersen, 2000 Lillestrøm.

4.  Basset Fauve De Bretagne - ÅSTDALEN'S CIKA. Eier: Kjell Håkon Bakken, 4050 Sola.

gruppevalp.gif

GRUPPE 7 - VALP - Dommer : Per Iversen, Norge.

Vorstehhund Korthår - RUGDELIAS OZC MEMPHIS. Eier: Reidun Iversen, 5113 Tertnes.

2.  Gordon Setter - HAMRELIA'S NOC LUCAS. Eier: Malene Østervold Skår, 5384 Torangsvåg.

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Marianne Holm-Hansen, Danmark.

Golden Retriever - RØYSJØMARKAS GEALIC VINTAGE. Eier: Brit Hoseth, 3234 Sandefjord.

2.  Welsh Springer Spaniel - FRECKLRES VIXEN'S RUN. Eier: Carina Arvidsson, Sverige.

3.  Engelsk Springer Spaniel - ASTROSPRING'S KLEOPATRA. Eier: Perly og Erling Jensen, 5710 Skulstadmo.

4.  Flat Coated Retriever - SUKKERTOPPEN'S SECRET OG SUCCESS. Eier: Arielle Heimvik, 4370 Egersund.

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Britta Roos-Børjeson, Sverige.

Boston Terrier - LAZARAS I MAXIM PERON. Eier: Bjørg Tone Valle, 4326 Sandnes.

2.  Pekingeser - EL'MAMBEE'S GUARDIEN ANGEL. Eier: Brit og Reidar Varhaug, 4340 Bryne.

3.  Bichon Frise - WHITEMOONWALKER PIRATE PRINCESS. Eier: Ester Stray, 4630 Kristiansand.

4.  Mops - SUNDKJERRINGENS DARK DINO. Eier: Linda Andersen /Kjersti Sundkjer, 5143 Fyllingsdalen.

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Per Iversen, Norge.

Se BIS 3.

2. Saluki - CARAVAN ZARIEFA. Eier: Ann Kristin Børsum, 3055 Krokstadelva.

Vår hovedsponsor:

royal_canin_farge.jpg

VI GRATULERER SAMTLIGE !