• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder), Innendørs – Bergen

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kvelder), Innendørs – Bergen

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

NBF BRUKSHUNDPRØVER Bergensområdet 2018

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Valpekurs 20. august til 24 sep. 2018 (6 kvelder),…

Bronsemerkekurs 29. august til 26 sep. 2018 (5 kve…

Utstilling, LP og valpeshow 29. - 30. sept. 2012

RESULTATER BSBK UTSTILLING 29. - 30. SEPT. 2012. BEST IN SHOW - Dommer: Carl-Gunnar Stafberg, Sverige.

Best in Show

St. Bernhardshund Langhåret - N SE UCH DREAMER DE LA VALLES DE L'HOGMIAU

Eier: Anne Britt Tangen, Eidsvoll

 

_________________________
bildegalleri....

 

2.  Skotsk hjortehund - N UCH NV-10 TROON JULIA CECARIS Eier: Ane Lid Lerheim, Paradis

3.  Pomeranian - N UCH BRAVEHEART POMCLASSIC AV VESTVARDEN Eier: Eva og Stehpen McQuiston, Knarrevik

4.  Shetland Sheepdog - EDDIEBAKKEN'S LUCKY LUKE Eier: Kjell Arvid Torgersen, Sandnes

 

bestingroup.gif

gruppe 1 - Dommer: Arne Foss, Norge.

Se BIS 4

2.  Briard - TOP WESSELTON'S BORN TO WIN. Eier: Martha Hamre, Aksdal.

3.  Old English Sheepdog - NJV-11 AN-KA-WO'S HARMONY TO ROSENHJORTH. Eier: Anne Kari Wold/ Leif Ragnar Hjorth, Hjellestad.

4.  Bearded Collie - N UCH T-BOB'S BOCCA JUST MOCCA. Eier: Merete Løbrot Nydal, Kalandseid.

 

 

bestingroup.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Antonio Di Lorenzo, Italia.

Se BIS 1

2.  Bullmastiff - N UCH CHARMIE DEL PAESE. Eier: Lill og Malvin Solberg, Søreidgrend.

3.  Newfoundlandshund - TESSMIRA'S OPHELIA IN MY DREAMS. Eier: Kirsten Stensund, Nesttun.

4.  Dvergschnauzer Salt/Pepper - ING-STA'S ENGLA THEODORA THEA. Eier: Anne Guri Johannessen, Rådal.

 

bestingroup.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Skotsk Terrier - RAGLAN ROCKET SCIENCE. Eier: Anne Karin Skaar, Haugesund.

2.  Staffordshire Bull Terrier - N UCH BACCYS SUNLIGHT SOFFIE. Eier: Lill og Malvin Solberg/ Ina B. Olsen,  Søreidgrend.

3.  Cairn Terrier - CETE'S ASKELADD. Eier: Knut Dagestad, Stavanger.

4.  Australsk Terrier - N DK UCH NORDV-06 NV-07 TANAMIER'S POR SALUT FOR ME. Eier: Anne Marie Ingebretsen/ Marie og Cato Kjøsnes, Begna.

 

bestingroup.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Arne Foss, Norge.

Se BIS 3

2.  Norsk Buhund - N UCH KIMURA'S HEDDA. Eier: Inger-Helene Sachariassen, Knarrevik.

3.  Japansk Spisshund - N UCH JASAM'S ORIENTAL GRANDSON OF COLA. Eier: Hanne Nærland Ånensen, Kopervik.

4. Shiba - BENI GOMA OG AV ENERHAUGEN. Eier: Kirsten Husebø / Olav Aga, Nesttun.

 

bestingroup.gif

GRUPPE 6 - Dommer: Antonio Di Lorenzo, Italia.

Dalmatiner - N UCH DALMO'S KARMENCITA. Eier: Kristin Drange og Kirsti Greibrokk, Lysekloster.

2. Basset Hound - N UCH N VCH INNERHAUG DINA. Eier: Siv Tvilde, Alversund.

3. Grand Basset Griffon Vendeen - TROLLDRONNINGEN'S BERNADOTTER. Eier: Hilde Floen Westrum, Bøvågen.

bestingroup.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Carl-Gunnar Stafberg, Sverige.

Flat Coated Retriever - N UCH COVENSTEAD CATCH THE POINT. Eier: Svein og Harriet Nesse, Sveio.

2.  Cocker Spaniel - S U (u) N UCH NV-10 MERRY COCKTAILS MELODY MAKER.  Eier: Ann Lilly Aarra / Ann-Kristin Olsson, Eikelandsosen.

3.  Amerikansk Cocker Spaniel - KBHV-2012 CARILLO A DEVIL IN DISQUISE.  Eier: Marita Irene Holte, Skien.

4.  Labrador Retriever - SURPRISING'S FLORENTINA. Eier: Eva og Anne Mjelde, Eidsvåg.

 

bestingroup.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Norman Deschuymere, Belgia.

Pekingeser - INT DK N UCH EL'MAMBEE'S DREAM ON. Eier: Brit og Reidar Varhaug, Bryne.

2.  Shih Tzu - N DK UCH TIGERBAY'S SEVENTH HEAVEN. Eier: Per Åge og Mai Britt Frank, Avaldsnes.

3.  Stor Puddel - MEMORIES LET ME ENTERTAIN YOU. Eier: Kjell Ole Sperrevik, Os.

4.  Fransk Bulldog - STORE LINDE'S PINOT DEDOMAINE. Eier: Kirsten Stensund, Nesttun.

 

bestingroup.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Ann-Christin Johansson, Sverige.

Se BIS 2

2.  Irsk Ulvehund - N UCH BALLYGRAN'S FION FLEETWIND McMAGNUM. Eier: Anne Mette Mikkelsen, Ytre Arna.

3.  Whippet - SIPREX GAIA. Eier: Christian Keyser, Fyllingsdalen.

4.  Greyhound - N UCH JET'S FIRE'N BRIMSTONE. Eier: Gerd, Liv M og Arne Johan Aastvedt, Øvre Ervik.

 

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Carl-Gunnar Stafberg, Sverige.

 

Image4.gif Berner Sennenhund - N UCH NVV-11 SIR STORM SHADOW. Eier: Reidun og Ståle Theimann, Laksevåg.

2. Shetland Sheepdog - MINNLETT'S CLASSIC DREAM. Eier: Irene Mjelde Årland.

3.  Engelsk Springer Spaniel - INT NORD UCH NORDV-06 ZELINI'S STRAWBERRY FIELDS FOREVER. Eier: Heidi Fosberg, Nannestad.

4. Curly coated Retriever - N UCH N VCH VESTCURLYS DINA. Eier: Marit Lothe og Nils Jakob Eide, Arnatveit.

 


BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Carl-Gunnar Stafberg, Sverige.

 

Image4.gif Keeshond - INT N DK UCH SJØBOFFENS JUST LIKE A WOMAN. Eier: Gisle Kopperdal, Randaberg.

2.  Tibetansk Spaniel - DAYDREAM-BELIEVER. Eier: Linn Merethe Mjelde, Årland.

3.  Japansk Spisshund - N UCH TOWADA'SHOWAIDO SHUKUJO. Eier: Irene Mjelde, Årland.

4.  Shiba - N S  LV UCH TENKO AV ENERHAUGEN. Eier: Eirik Knudsen, Paradis.

 


OPPDRETTERKLASSE LØRDAG

 

Image4.gif KENNEL DHEN'S, Welsh Springer Spaniel, Denise Fagervik, Holmefjord.

 


OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

 

Image4.gifKENNEL CHIDELIA, Chihuahua Langhåret, Lene Nordås Kalleklev, Frekhaug.

 

 

LYDIGHETSPRØVER.


KLASSE 1 - Dommer: Aud-Liv Nes Eide,Norge.

 

Image4.gif 175 p - Anne-Mari Garen, Knarrevik m/  West Side Story's Yes.

2. 173 p - Katarina Mo-Sølvberg, Førde m/ Pia.


KLASSE 2 - Dommer: Aud-Liv Nes Eide, Norge.

 

Image4.gif 175,5 p - Grethe Olsen, Bønes m/  Anjolis De Tiko.


KLASSE 3 - Dommer: Aud-Liv Nes Eide, Norge.

 

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

 

KLASSE ELITE - Dommer: Aud-Liv Nes Eide, Norge.

 

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

 

 

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Arne Foss, Norge.

bis_valp_12 (1 of 1).jpg

Keeshond - DUNGENS NEVER ENDING DREAM. Eier: Inge Kato Våland, Varhaug.

2.  Flat Coated Retriever - HEMPTH SAN DONATO. Eier: Thor Jakobsen, Stavanger.

3.  Dobermann - ALYSSA ESPADE BY DEAHILLS. Eier: Monica Steensland, Etne.

4.  Jack Russell Terrier - HUNTER HAWK DUKE OF BEAUFORT. Eier: Maria Huseby, Sandve.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Arne Foss, Norge.

Schaferhund Normalhår - RUSTÅL'S ZANTHIA. Eier: Tom-Reinar Stølen, Florvåg.

2.  Bearded Collie - ALISTAIR'S RULE BRITANNIA. Eier: Janet Kristin Longberg, Bergen.

3.  Briard - NORDIC SUN MORAVIA CAMPANELLA. Eier: Beate Midtun, Nesttun.

4.  Collie Langhåret - ANDROMA OSCAR BAILEY. Eier: Lise-Lotte Wulff Hoffmoen, Mandal.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Antonio Di Lorenzo, Italia.

Se BIS 3.

2.  Grand Danois - NORDIC GIANT'S GROOVY KIND OF LOVE. Eier: Lisbeth Høgmo, Os.

3.  Newfoundlandshund - METROSTARS ADORABLE. Eier: Nina og Trond Berge, Frekhaug.

4. Pyreneerhund - STRØNDAFJORDEN'S DINGLE. Eier: Anne Irene Berge, Bergen.


gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Dominic Harris, Irland.

Se BIS 4.

2.  Australsk Terrier - HUOVISPÄIVÄN HIP HURRA. Eier: Anne Marie Ingebretsen, Begna.

3.  Cairn Terrier - PASSA PÅ GOLDEN SKY. Eier: Helene Strandvik, Laksevåg.

4.  Irish Glen Of Imaal Terrier - MARFIDAL ROHJATON POHMU. Eier: Unni Foss Bjelland, Sandnes.


gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Arne Foss, Norge.

Se BIS 1.

2.  Pomeranian - DEVIL IN DISQUISE AV VESTVARDEN. Eier: Karen Vetaas/ Eva McQuiston, Brattholmen.

3.  American Akita - FEAR PLAY'S ANYTHING BUT ORDINARY. Eier: Monica Sanden, Hordvik.

4.  Norsk Buhund - KIMURA'S OLINE. Eier: Gunnar Lønningdal, Os.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 4/6/7 - VALP - Dommer: Antonio Di Lorenzo, Italia.

Bayersk Viltsporhund - FRIDA. Eier: Oddrunn Stenberg, Stord.

2.  Irsk Setter - EVENFLOW DESIRE DIAMOND & RUST. Eier: Lina Gaudutiene, Straumsgrend.

3.  Dachshund Korthåret - SKOVARD'S SERENADE. Eier: Arne Sangholt, Fjell.

4.  Dalmatiner - PRICE-SPOT'S DREAMCATCHER. Eier: Heidi Price, Nordre Toten.


gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Carl-Gunnar Stafberg, Sverige.

Se BIS 2.

2.  Amerikansk Cocker Spaniel - TOP WESSELTON RED DIAMOND. Eier: Marita Irene Holte, Skien.

3. Portugisisk Vannhund - ALVESETERS HILDRANDE HAKU. Eier: Monica Storhaug Tangen, Søreidgrend.

4.  Nova Scotia Duck Tolling Retriever - LOUIE. Eier: Antonette Roald, Ålesund.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Norman Deschuymere, Belgia.

Tibetansk Spaniel - STEMMEN'S HOT PEPPER. Eier: Ursula Bertelsen, Sandnes.

2.  Mops - MARMELADE'S GOLDEN GIRL GURO. Eier: Torunn Johanne Rosvold, Rådal.

3.  Boston Terrier - READYFORACTION THE EDGE OF GLORY. Eier: Stine Sleveland, Bryne.

4.  Petit Brabancon - GRIFFMAKERS GAME OF LOVE. Eier: Elisabeth Nilsen Refsnes, Orre.

 

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Ann-Christin Johansson, Sverige.

Irsk Ulvehund - BALLYGRAN'S GWENEIRA GWENN. Eier: Anne Mette Mikkelsen, Ytre Arna.

2. Italiensk Mynde - TEDDY. Eier: Trine M. Thorkildsen, Bjorbekk.

 

 

Vår hovedsponsor:

royal_canin_farge.jpg

 

VI GRATULERER SAMTLIGE !