• [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
  • [image]
 

Aktiviteter

 

Årsmøte 2018 avholdes tirsdag den 13. mars 2018 kl 19:00

Vårt populære kurs i feltsøk klar for påmelding! Benytt sjansen!

Lydighetstreningen hver onsdag fra kl 19:00 på Stend.

Siste nytt

Bergens Selskaps- og Brukshundklubb (BSBK) ble sti…

Årsmøte 2018 avholdes tirsdag den 13. mars 2018 kl…

Vårt populære kurs i feltsøk klar for påmelding! B…

Bergen Racketsenter på Bønes 29. og 30. september …

Utstilling, LP og valpeshow 30. sept. og 01. okt. 2006

RESULTATER BSBK UTSTILLING 30. SEPT.- 1. OKT. 2006. BEST IN SHOW - Dommer: Margaret Everton, England.

Best in Show


Cocker Spaniel - CLAUDETTE QUITE SURE.
Eier: Kristin Handeland, 4355 Kverneland.

___________________

Bildegalleri.....

 


2. Schipperke - N UCH KAJTELAS REX. Eier: Ingrid Løseth Bøe, 5223 Nesttun.

3. West Highland White Terrier - N UCH BELLEVUE PRECIOUS TINA. Eier: Aina Ekornrud, 5576 Øvre Vats.

4. American Akita - ØLENSKJOLD'S SURPRISE ME. Eier: Lars og John T. Aareskjold, 5582 Ølensvåg.

5. Mellompuddel - SUNLINE LINNIE LINETTE. Eier: Linda Stolz Olsvik, 5081 Bergen.

Image3.gif

GRUPPE 1 - Dommer: Seamus Oates, Irland.

Se BIS 2.

2.  Briard - N UCH ISFOLKET'S NORNA KIRIDO. Eier: Beate Midtun, 5225 Nesttun.

3. Tervueren - RED WOLF'S AMACING ACE. Eier: Stine Larsen og Siri Nordgulen, 5152 Bønes.

4. Shetland Sheepdog - CROFT'S BROWN SUGAR. Eier: Janne Andersen, 4318 Sandnes.

5. Malinois - SHIROCKY'S GUINESS. Eier: Irene Børresen / James Baker, 4025 Stavanger.

Image3.gif

GRUPPE 2 - Dommer: Rafael Malo Alcrudo, Spania.

Newfoundlandshund - INT NORD UCH BIKKJEHAUGEN'S AMANDUS BAMSEGUTT. Eier: Ole A. Nygård, 3410 Sylling.

2. Bullmastiff - AMOROSO MAYA'S ARISTOTELES. Eier: Terese og Ronny Graawe, 5303 Florvåg.

3. Leonberger - N UCH SKJÆRGAARDENS CRUNCHY COCONUT. Eier: Roger Bergfjord og Randi Breivik, 5310 Hauglandshella.

4. St. Bernhardshund Langhår - N S UCH YELLOWROSE VAN'T HOF TER QUINNI. Eier: Katarina Andersen, 5212 Søfteland.

5.  Berner Sennenhund - TIVINIRO'S IZABELLA. Eier: Linn Renee Wangen Mork, 6100 Volda.

Image3.gif

GRUPPE 3 - Dommer: Frank Kane, England.

Se BIS 3.

2. Border Terrier - BORDERPOINT'S BUSTER. Eier: Grethe Laupsa-Espeland, 5700 Voss.

3. Cairn Terrier - N UCH KRAMER'S WHISPERING THE NAME. Eier: Dagny Ann Dale og Atle Evensen, 5131 Nyborg.

4. Australsk Terrier - TANAMIER'S PORT SALUT FOR ME. Eier: Marie og Cato Kjøsnes, 5600 Norheimsund.

5. Staffordshire Bull Terrier - ZICAN'S ZUPERMAN. Eier: Joakim Forsberg, 4026 Stavanger.

Image3.gif

GRUPPE 5 - Dommer: Rafael Malo Alcrudo, Spania.

Se BIS 4.

2. Shiba - N S UCH NV-04-05 SV-04 SHIPPOU NO SHINICHI GO KAGAWA SHIPP. Eier: Chisten Lang, 5035 Bergen.

3. Grønlandshund - N UCH AVANGA AV TASERMIUT. Eier: Kristin Bjørndal, 2879 Odnes.

4. Pomeranian - N S UCH NV-02 POM-CLASSIC RAINBOW RIDER. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik.

5. Eurasier - BAGDA. Eier: Janne Dale Angeltveit, 5357 Fjell.

Image3.gif

GRUPPE 6/4 - Dommer: Leif Ragnar Hjorth, Norge.

Dachshund Strihåret - LAMARK DALTON. Eier: Ove Lunde, 5200 Os.

2. Dvergdachshund Korthåret - SEIDEMANN'S CATT . Eier: Haavard Lehn, 3632 Uvdal.

3. Dalmatiner - NORD UCH DALMO'S XANTIPPE. Eier: Silje Paulsen og Heidi Price, 5307 Ask.

4. Dvergdachshund Langhåret - LURVELEGG'S ROYAL RED SHASDIN. Eier: Kjersti og Kenneth Kolsrud, 5238 Rådal.

5. Basset Hound - N UCH WIIG'S LING. Eier: Målfrid Hardeland, 5590 Etne.

Image3.gif

GRUPPE 7 - Dommer: Rafael Malo Alcrudo, Spania.

Italiensk Spinone - CARA COMPANIA DOPO. Eier: Mette Mauritzen, 5303 Follese.

Image3.gif

GRUPPE 8 - Dommer: Frank Kane, England.

Se BIS 1.

2. Engelsk Springer Spaniel - N UCH NIMBLEWHIT IN A MELLOWTONE. Eier: Wenche Søreide, 5252 Søreidgrend.

3. Labrador Retriever - N UCH NV-02-03 NORDV-02 SURPRISING'S LOUISA. Eier: Eva og Anne Mjelde, 5105 Eidsvåg i Åsane.

4. Flat Coated Retriever - N UCH BERENA'S ELIDA FABERGE. Eier: Birte T. og Trond Nordeide, 5108 Hordvik.

5.  Amerikansk Cocker Spaniel - NORD UCH DOGGYGARDEN'S WILDFIRE. Eier: Karen Winbladh og Rigmor Anholt, 3158 Andebu.

Image3.gif

GRUPPE 9 - Dommer: Leif Ragnar Hjorth, Norge.

Se BIS 5.

2. Pekingeser - EL'MAMBEE'S YOU GOT IT. Eier: Britt og Reidar Varhaug, 5€4340 Bryne.

3. Cavalier King Ch. Spaniel - N UCH JØRSI'S GRISE FLAKS. Eier: Janne Bratthammer, 4034 Stavanger.

4. Toy Puddel - SUNLINE TINA TURNER. Eier: Eva og Shepen McQuiston, 5355 Knarrevik.

5. Papillon - N UCH DOBS HOKUS. Eier: Olga M. Engebretsen, 2160 Vormsund.

Image3.gif

GRUPPE 10 - Dommer: Seamus Oates, Irland.

Whippet - INT NORD UCH NV-00-03 SIPREX JØRGEN. Eier: Fredy Ellingsen, 5516 Haugesund.

2. Afghansk Mynde - N DK UCH MOVING I'M THE MAN. Eier: Kari-Anne Jacobsen, 4011 Stavanger.

3. Greyhound - TRENDY BLUE TAIL. Eier: Henriette McGregor, 4311 Hommersåk.

4. Saluki - QHARAOLUS ANI AL-SALAH AL-DIN. Eier: Astrid Rødsand, 5073 Bergen.

5. Irsk Ulvehund - MC'KENZIE'S CURRAHEEN. Eier: Paal Christian Flatabø, 5267 Espeland.

BESTE VETERAN LØRDAG - Dommer: Margaret Everton, England.

Image4.gif Engelsk Springer Spaniel - INT NORD UCH NIMBLEWHIT MIDNIGHT AFFAIR. Eier: Karin og Per Løkken, 3158 Andebu.

2. St. Bernhardshund Laanghåret - N S UCH YELLOWROSE VAN'T HOF TER QUINNI. Eier: Katarina Andersen, 5212 Søfteland.

3. Golden Retriever - HJELTERYGGENS BRIGHT LIGHT AT XMAS. Eier: Hilde Killingstad, 5355 Knarrevik.

4. Pyreneerhund - INT NORD UCH LAUGTUN'S DECOY KIZAN. Eier: Anne Grete Englund, 4645 Nodeland.

5. Nova Scotia D. T. Retriever - N UCH RED-TOLLER'S SHADOW. Eier: Anne Kvilvang, 4276 Vedavågen.

BESTE VETERAN SØNDAG - Dommer: Margaret Everton, England.

Image4.gif Briard - N UCH ISFOLKET'S NORNA KIRIDOTTER. Eier: Beate Midtun, 5225 Nesttun.

2. Pomeranian -  N S UCH NV-02 POM-CLASSIC RAINBOW RIDER. Eier: Eva og Stephen McQuiston, 5355 Knarrevik

3. American Akita - INT NORD FIN UCH NORDV-00 WW-03 ØLENSKJOLD'S REVELATION. Eier: Evy og Arvid Wie, 5151 Straumsgrend.

4. Shiba - N S UCH NORDV-03 NV-05 RAN AV ENERHAUGEN. Eier: Christen Lang og Solvor Nærland, 5035 Bergen.

5. Groenendael - N UCH MADEMOISELLE MIKANE AV VIKHOLMEN. Eier: Jannike S. Nordanger, 5939 Sletta.

OPPDRETTERKLASSE LØRDAG

Image4.gif KENNEL DOGGYGARDEN, Amerikansk Cocker Spaniel, Rigmor Anholt, 3160 Stokke.

OPPDRETTERKLASSE SØNDAG

Image4.gif KENNEL ENERHAUGEN, Shiba, Christen Lang, 5035 Bergen.

LYDIGHETSPRØVER - Roar Holmen.

KLASSE 1

Image4.gif 189 p - Ingrid Haugen, 6863 Leikanger,  m/ Stor Puddel, Snow's Ice's Apricot Quinto.

2. 181,5 p - Ragnhild Grønstad, 5590 Etne,  m/ Flat Coated Retriever, Tanja.

3. 181 p - Terese Christiansen, 5222 Nesttun,  m/ Australian Shepherd, Hakino's Disel Dahl.

4. 174 p - Heidi Isene, 5265 Ytre Arna,  m/ Flat Coated Retriever, Aniara's Runaway Bride.

5. 164,5 p - Kari Stangeland, 5914 Isdalstø,  m/ Stor Puddel, Bastienne Cameron.

KLASSE 2

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE 3

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

KLASSE ELITE

Image4.gif Det var ingen deltagere som fikk 1. premie.

bisvalp.gif

BESTE VALP IN SHOW - Dommer: Margaret Everton, England.

bis_valp_06.jpgGolden Retiever - ZENANAS POLYXENA. Eier: Børge Espeland, 4330 Ålgård.

2. American Akita - ØLENSKJOLD'S BEA. Eier: Lars, John og Miriam Aareskjold, 5582 Ølensvåg.

3. Tervueren - CHEVY'S KAHROMA. Eier: Isilin Wang, 5143 Fyllingsdalen.

4. Cairn Terrier - CAIRNDALE'S HIERRO. Eier: Lena Bakke, 5131 Nyborg.

5. Shih Tzu - BEN-STAR'S EVITA ONLY THE LONELY. Eier: Bente Langaker, 4262 Avaldsnes.

gruppevalp.gif

GRUPPE 1 - VALP - Dommer: Seamus Oates, Irland.

Se BIS 3.

2. Groenendael - A-TE-ELL'S MADAME YATZIE. Eier: Ada Elin Ekeland og Even Lyrholm, 5221 Nesttun.

3. Bearded Collie - T-BOB'S BAU BRAVEHEART IN BROWN SUIT. Eier: Merete Løbrot Nydal, 5229 Kalandseidet.

4. Briard - WOODLOOKS HOLIDAY HONEY. Eier: Elin og Odd-Steffen Garvik, 5532 Haugesund.

5. Shetland Sheepdog - MINNLETT'S GOOD LOOKING. Eier: Irene Mjelde, 5652 Årland.

gruppevalp.gif

GRUPPE 2 - VALP - Dommer: Rafael Malo Alcrudo, Spania.

Dvergschnauzer Salt/Pepper - ING-STA'S XCELLENT XLANA. Eier: Ingebjørg Meinich-Bache, 4056 Tananger.

2. Newfoundlandshund - FERRYLANDS QEM E DU. Eier: Irene og Johnny Donné, 5229 Kalandseidet.

3. Grand Danois - HIGHESTEEM HOT AS HELL. Eier: Anne Marie Alvær, 5212 Søfteland.

4. Bullmastiff - BOSTON LADY'S FOGERTY. Eier: Anne-Cathrine Furnes, 6977Bygstad.

5. St. Berhardshund Langhår - HEIMER'S UPPSY DAISY TINKABELL. Eier: Jannicke-Alandra Vikan, 5956 Vågseidet.

gruppevalp.gif

GRUPPE 3 - VALP - Dommer: Frank Kane, England.

Se BIS 4.

2. Skotsk Terrier - RAGLAN RIDGEWAY. Eier: Anne Karin Skår, 5532 Haugesund.

3. Border Terrier - HØYSÆTLIAS DIEZEL. Eier: Øistein Haakonsen, 5305 Florvåg.

4. Irish Softcoated W. Terrier - ADIZ-KASPER. Eier: Bodil Helene Elholm, 5239 Rådal.

5. Australsk Terrier - TANAMIER'S SURPRISE I AM SUPERBOY. Eier: Anne Marie Ingebretsen, 2937 Begna.

gruppevalp.gif

GRUPPE 5 - VALP - Dommer: Rafael Malo Alcrudo, Spania.

Se BIS 2.

2. Shiba - HONTO-NO YUSHIN KURO. Eier: Christen Lang, 5035 Bergen.

3. Faraohund - LØVEKLIPPEN'S BUTO KIS. Eier: Hege Wickmann, 5178 Loddefjord.

4. Keeshond - SJØBOFFENS MAXIMUM BASIS. Eier: Heidi Nilsen og Helge Helgesen, 4276 Vedavågen.

5. Chow Chow - DIAN-SHAN HIGH RIDER BOFFEN. Eier: Kjersti og Arild Heldal, 5179 Godvik.

gruppevalp.gif

GRUPPE 6/4 - VALP - Dommer: Leif Ragnar Hjorth, Norge.

Dachshund Strihår - JAMMEN AV LARHJELM. Eier: Kjersti Lund, 5172 Loddefjord.

2. Dalmatner - PRICE-SPOT'S ARE YOU READY. Eier: Heidi Price, 2816 Gjøvik.

3. Basset Hound - WIIG'S NOCTURNE. Eier: Wenke Wiig, 4311 Hommersåk.

4. Bayersk Viltsporhund - ZORRO. Eier: Kjell Kristian Karlsen, 6984 Stongfjorden.

5. Rhodesian Ridgeback - ESPERANZA'S CANTICO. Eier: Kjell Mjåtvedt, 5225 Nesttun.

gruppevalp.gif

GRUPPE 7 - VALP - Dommer : Rafael Malo Alcrudo, Spania.

Ungarsk Vizzla Korthår - FISCARDO'S PENNY LANE. Eier: Gjertrud Karevoll, 5700 Voss.

gruppevalp.gif

GRUPPE 8 - VALP - Dommer : Frank Kane, England.

Se BIS 1.

2. Cocker Spaniel - LANDLADY'S CRACY ABOUT YOU. Eier: Marianne og Ørjan Ullebø, 5225 Nesttun.

3. Flat Coated Retriever - RINTILLA'S ZVART SOM NATTEN. Eier: Kjersti Jensen, 6770 Nordfjordeid.

4. Engelsk Springer Spaniel - BOBWHITE'S ACID JAZZ. Eier: Else Grindheim, 5710 Skulstadmo.

5.  Welsh Springer Spaniel - DHEN'S INGRID ROYAL. Eier: Denise og Hein Fagervik, 5642 Holmefjord.

gruppevalp.gif

GRUPPE 9 - VALP - Dommer: Leif Ragnar Hjorth, Norge.

Se BIS 5.

2. Chihuahua Korthår - SVIAN'S DON MANUEL. Eier: Toril Merete Johansen, 5217 Hagavik.

3. Mops -EL'MAMBEE'S SUNNY LADY. Eier: Britt og Reidar Varhaug. 4440 Bryne.

4. Tibetansk Spaniel - GOLDEN HILL REMEMBER ME. Eier: Olaug Strand og E. Johannessen, 4016 Stavanger.

5. Dvergpuddel - PRECIOSA'S CENTENNIAL ROSE. Eier: Kirsten H. Hetland, 4317 Sandnes.

gruppevalp.gif

GRUPPE 10 - VALP - Dommer: Seamus Oates, Irland.

Whippet - LIBRIUM'S DOWNBOUND TRAIN. Eier: Gerd Røssland, 1592 Våler i Østfold.

2. Italiensk Mynde - TOPAASIN BLING BLING. Eier: Kari-Anne Jacobsen, 4011 Stavanger.

Vår hovedsponsor:

royal_canin_farge.jpg

VI GRATULERER SAMTLIGE !